От какво са съставени козметичните ни продукти? - 3

  • 42 237
  • 169
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 222
Скрит текст:
Здравейте,
Влизам тук с една молба - след толкова проверени съставки и разгледани кремове, със сигурност можете да ми препоръчате хидратиращ крем за 35+, който да не съдържа глицерин. Благодаря  Hug
Да, трудна работа, особено за крем 35+.
Въобще не е трудна работа, праска се ксилитол, пропилен гликол, и подобни.
Имах предвид, че е трудно да се намери такъв, а не че е трудно или скъпо да се направи. Peace Аз търсих доста дълго време безглицеринов дневен крем преди да вдигна ръце и да мина на масла.
Вие сте търсили електромобил, а сте си закупили скутер.

# 151
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте,
Влизам тук с една молба - след толкова проверени съставки и разгледани кремове, със сигурност можете да ми препоръчате хидратиращ крем за 35+, който да не съдържа глицерин. Благодаря  Hug
Да, трудна работа, особено за крем 35+.
Въобще не е трудна работа, праска се ксилитол, пропилен гликол, и подобни.
Имах предвид, че е трудно да се намери такъв, а не че е трудно или скъпо да се направи. Peace Аз търсих доста дълго време безглицеринов дневен крем преди да вдигна ръце и да мина на масла.
Вие сте търсили електромобил, а сте си закупили скутер.
Като не намерих електромобил, и скутерът е електромобил. Laughing Във всеки случай ми е по-добре без глицерин и сквалан, отколкото да се разхождам като напъпила мома.
Ако се сещаш за такъв крем, но за мазна и плътна кожа, ще се радвам да споделиш. Peace

# 152
  • Мнения: 1 222
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте,
Влизам тук с една молба - след толкова проверени съставки и разгледани кремове, със сигурност можете да ми препоръчате хидратиращ крем за 35+, който да не съдържа глицерин. Благодаря  Hug
Да, трудна работа, особено за крем 35+.
Въобще не е трудна работа, праска се ксилитол, пропилен гликол, и подобни.
Имах предвид, че е трудно да се намери такъв, а не че е трудно или скъпо да се направи. Peace Аз търсих доста дълго време безглицеринов дневен крем преди да вдигна ръце и да мина на масла.
Вие сте търсили електромобил, а сте си закупили скутер.
Като не намерих електромобил, и скутерът е електромобил. Laughing Във всеки случай ми е по-добре без глицерин и сквалан, отколкото да се разхождам като напъпила мома.
Ако се сещаш за такъв крем, но за мазна и плътна кожа, ще се радвам да споделиш. Peace
А аз кой съм, че да ви давам мнение за вашата кожа? Тя си е ваша, и щом сте ОК, значи другите да си гледат работата.
Със сигурност нямате проблем от глицерина, и това може много лесно да си го проверите сама, като си вземете малко чист от аптеката и да се мазнете. Със сигурност маслата са много по-рискови, тъй като търпят окисление (ако наистина са истински максималния срок на годност е 18 месеца от датата на производство - пресоването им, но повечето са по 12, единици са 24 и повече месеца- жожоба, манука и т.н.). Но какъв е смисъла да се говори, след като вие имате решение, а и не се харесвате като мома?  Laughing

# 153
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте,
Влизам тук с една молба - след толкова проверени съставки и разгледани кремове, със сигурност можете да ми препоръчате хидратиращ крем за 35+, който да не съдържа глицерин. Благодаря  Hug
Да, трудна работа, особено за крем 35+.
Въобще не е трудна работа, праска се ксилитол, пропилен гликол, и подобни.
Имах предвид, че е трудно да се намери такъв, а не че е трудно или скъпо да се направи. Peace Аз търсих доста дълго време безглицеринов дневен крем преди да вдигна ръце и да мина на масла.
Вие сте търсили електромобил, а сте си закупили скутер.
Като не намерих електромобил, и скутерът е електромобил. Laughing Във всеки случай ми е по-добре без глицерин и сквалан, отколкото да се разхождам като напъпила мома.
Ако се сещаш за такъв крем, но за мазна и плътна кожа, ще се радвам да споделиш. Peace
А аз кой съм, че да ви давам мнение за вашата кожа? Тя си е ваша, и щом сте ОК, значи другите да си гледат работата.
Със сигурност нямате проблем от глицерина, и това може много лесно да си го проверите сама, като си вземете малко чист от аптеката и да се мазнете. Със сигурност маслата са много по-рискови, тъй като търпят окисление (ако наистина са истински максималния срок на годност е 18 месеца от датата на производство - пресоването им, но повечето са по 12, единици са 24 и повече месеца- жожоба, манука и т.н.). Но какъв е смисъла да се говори, след като вие имате решение, а и не се харесвате като мома?  Laughing
Всъщност точно това направих. Laughing Веднага щом заподозрях глицерина си намазах си половината лице и се изпъпчих като осмокласничка. После потърсих инфо в нета и се оказа, че далеч не съм единствената с чувствителност към глицерин...

А срок на годност 6 или 12 месеца за мен е съвсем добре, защото не купувам разфасовки по-големи от 10 мл, които привършвам за по-малко от 2 месеца.

Отделно не смятам, че моето мнение е меродавно, дори когато се отнася до моята кожа и ми беше интересно да прочета мнение на специалист. За жалост единственото, което прочетох, беше заяждане.

# 154
  • Мнения: 1 222
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте,
Влизам тук с една молба - след толкова проверени съставки и разгледани кремове, със сигурност можете да ми препоръчате хидратиращ крем за 35+, който да не съдържа глицерин. Благодаря  Hug
Да, трудна работа, особено за крем 35+.
Въобще не е трудна работа, праска се ксилитол, пропилен гликол, и подобни.
Имах предвид, че е трудно да се намери такъв, а не че е трудно или скъпо да се направи. Peace Аз търсих доста дълго време безглицеринов дневен крем преди да вдигна ръце и да мина на масла.
Вие сте търсили електромобил, а сте си закупили скутер.
Като не намерих електромобил, и скутерът е електромобил. Laughing Във всеки случай ми е по-добре без глицерин и сквалан, отколкото да се разхождам като напъпила мома.
Ако се сещаш за такъв крем, но за мазна и плътна кожа, ще се радвам да споделиш. Peace
А аз кой съм, че да ви давам мнение за вашата кожа? Тя си е ваша, и щом сте ОК, значи другите да си гледат работата.
Със сигурност нямате проблем от глицерина, и това може много лесно да си го проверите сама, като си вземете малко чист от аптеката и да се мазнете. Със сигурност маслата са много по-рискови, тъй като търпят окисление (ако наистина са истински максималния срок на годност е 18 месеца от датата на производство - пресоването им, но повечето са по 12, единици са 24 и повече месеца- жожоба, манука и т.н.). Но какъв е смисъла да се говори, след като вие имате решение, а и не се харесвате като мома?  Laughing
Всъщност точно това направих. Laughing Веднага щом заподозрях глицерина си намазах си половината лице и се изпъпчих като осмокласничка. После потърсих инфо в нета и се оказа, че далеч не съм единствената с чувствителност към глицерин...

А срок на годност 6 или 12 месеца за мен е съвсем добре, защото не купувам разфасовки по-големи от 10 мл, които привършвам за по-малко от 2 месеца.

Отделно не смятам, че моето мнение е меродавно, дори когато се отнася до моята кожа и ми беше интересно да прочета мнение на специалист. За жалост единственото, което прочетох, беше заяждане.
Вашето мнение е съкровено и лично ваше, ваше право, нищо повече по темата не бих могъл да добавя. Опитах се да бъда полезен, щом е заяждане смисъла е нулев.

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 890
CI, да, след измиване кожата ми става като пергамент. Не би ли трябвало да задържи поне малко влага след като я третирам с богати и хидратиращи кремове?! Отделно в последно време се обривам от всяка бяла козметика, която сложа на лицето си, дори от кремовете, които преди са ми действали добре. Мислех си да ви напиша съставките на някои от тях, за да ми кажете кое би могло да води до такава реакция, но май ще е безсмислено -единият е с натурални съставки (уж), а другият си е обикновен "химически" продукт. Общото може би са парабени, силикони и подобни, както и глицерин Simple Smile Не бях чувала за алергия към глицерина, та той присъства във всяка козметика?!

# 156
  • Мнения: X
Едно единствено бързо търсене в Гугъл изкарва огромно количество резултати за "glycerin allergy" и "glycerin intolerance". Ето само два от тях: Peace
http://www.livestrong.com/article/550836-glycerin-allergy-threshold/
http://allergy-symptoms.org/glycerin-allergy/
Скрит текст:
Може би е по-добре да се каже дразнене или непоносимост, отколкото алергия, което се среща доста рядко. Thinking Ако е по-назад в състава, мога да ползвам продукта почти спокойно, но не и да го слагам всеки ден. Около година и половина изкарах без крем докато си намеря нещо подходящо.
В темата за иновациите в козметиката, авторката беше споделила, че си е мазала лицето със съдържанието на желатинова капсула (хранителна добавка) масло от вечерна иглика + витамин B6. Пробвах и Heart Eyes

# 157
  • Мнения: 290
Здравейте! Търсих си продукт против стрии по време на бременност и вчера си взех един крем от дм на Alverde. Уж се водят натурална козметика. Обаче малко се притесних, защото съдържа Sodium Hidroxide. Вредно ли е според вас? Има и някакво количество алкохол, къде от органични източници, къде не. Също и Myristyl Myristate. Малко съм боса все още в тази област, затова ще ви бъда много благодарна, ако споделите мнението си!

# 158
  • Мнения: 1 656
Здравейте
Подариха ми комплекта на Lierac premium
Yeux
La creme voluptueuse anti age
Serum regenerant anti age
Черната серия, използвам ги от около седмица. Забелязах, че околоочния ми прави леки червени петънца над скулите за около половин един час. Чудя се сега това дали е алергия, или просто така си действа, чудя се какво има в тези кремове, но тъй като нищо не разбирам от козметични съставки реших да попитам вас направо какво мислите за изброените продукти
Благодаря!

# 159
  • Мнения: 15
Здравейте, препоръчаха ми липобаза за АД на бебето ми, но състава ми е малко неясен, като цяло използвам възможно най-малко и най-чиста био козметика. Някой може ли да ме ориентира дали този крем е ок ..?


Бял мек парафин, цетостеарил алкохол, лек течен парафин, цетомакрогол 1000, лимонена киселина, натриев цитрат, метилхидроксибензоат и пречистена вода

# 160
  • София
  • Мнения: 1 936
Здравейте, добър ли е състава на този измивен гел:
Water, Sodium Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol (Vitamin B5),Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Ascorbic Acid (Vitamin C), Butylene Glycol, Brassica Oleracea(Kale) Leaf Extract, Spinacia Oleracea (Spinach) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea)Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract,Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Natural Fragrance, Lecithin, HydroxypropylMethylcellulose, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Chlorophyll.
Както и този:
Rosa Damascena (Rose) Flower Distillate*, Glycerin*, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Potassium hydroxide, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum*, Olea Europea (Olive) Fruit Oil*, Cymbopogon Martini (Palmarosa) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Citric Acid, Tocopherol (Vitamin E), Rosa Damascena (Rose) Flower Oil*, Pelargonium graveolens (Geranium) Oil*, Eugenol**, Geraniol**, Citronellol**, Linalool**
Кой от двата е по-добър?
* Био Сертифицирани съставки
** Естествено съдържащи се в етерични масла

# 161
  • София
  • Мнения: 3 752
Моля за мнение за съставките на този крем:
Вит. А, Е, С
Лецитин
Масло от семена на Пореч
Бисаболол
Каприл/Каприн триглицерид
Масло от соя

# 162
  • Мнения: X
Да побутна малко темата, надявам се на компетентен отговор, тъй като много търсих за четене по въпроса ми, но повечето са мнения на влогърки/потребителки, които не винаги са научно обосновани.

Та питането ми е доколко е притеснително наличието на алкохол в серум за коса с този състав?

Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Alcohol Denat., Parfum, Tocopheryl Acetate, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Argania Spinosa Kernal Oil, Geraniol, Aqua, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Camellia Oleifera Seed Oil, Limonene.

Виждам и вода и масла, та предполагам, че играе роля на разтворител, освен и като консервант вероятно. Дали все пак силиконите и маслата в състава неутрализират изсушаващото влияние на етанола?

# 163
  • Мнения: 268
Понеже в темата за кремовете не получих отговор, ще си задам въпроса и тук.
Купих си един крем на Лореал, но после видях в сътава Acrylamide / Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer.
Някой знае ли какво означава този начин на изписване?
Първата съставка я дават много вредна, а втората безвредна. Ама коя е използвана в крема?

Ето го целия състав:
Aqua / Water, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Isohexadecane, Pentaeritiethyl Tetraethylhexanoate, Dipropylene Glycol, Cera Alba / Beeswax, Stearic Acid, Palmitic Acid, Cyclopentasiloxane, Acrylamide / Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Peg-100 Stearate, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-20 Stearate, Glycine Soja Oil / Soybean Oil, Dimethiconol, Manganese Gluconate, Sodi Chondroitin Sulfate, Sodium Hydroxide, Atelocollagen, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Pentaeritiethyl Tetraisostearate, Soluble Collagen, Boswelia Serrata Extract, Polysorbate 80, Tocopherol, Methylparaben, Phenoxyethanol, Linalool, Alpha-Ionone Isomethyl, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Butylphenyl, Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Parfum / Fragrance, Potassium Sorbate

Здравейте, препоръчаха ми липобаза за АД на бебето ми, но състава ми е малко неясен, като цяло използвам възможно най-малко и най-чиста био козметика. Някой може ли да ме ориентира дали този крем е ок ..?


Бял мек парафин, цетостеарил алкохол, лек течен парафин, цетомакрогол 1000, лимонена киселина, натриев цитрат, метилхидроксибензоат и пречистена вода
Сега видях това питане. Парафинът е минерално масло и не бих го използвала за бебе. За мен не е ок кремът.

Последна редакция: пн, 12 авг 2019, 08:41 от stray cat

# 164
  • България <3
  • Мнения: 327
Някой разбира ли тези двата продукта съдържат ли някакви кофти съставки?

Състав
AQUA / WATER - KAOLIN - BUTYLENE GLYCOL - ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH - GLYCERIN - DECYL GLUCOSIDE - CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE - POLYETHYLENE - CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) - PEG-7 GLYCERYL COCOATE - CI 42090 / BLUE 1 LAKE - CI 77288 / CHROMIUM OXIDE GREENS - GLYCOLIC ACID - ZINC GLUCONATE - SALICYLIC ACID - SODIUM HYDROXIDE - SODIUM CHLORIDE - COCO-BETAINE - DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE - DISODIUM EDTA - XANTHAN GUM - PARFUM / FRAGRANCE

Състав: Aqua /Water, Coco-Betaine, Propanediol, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Chloride, Sodium Cocoyl Glycinate, Dipropylene Glycol, Zinc Gluconate, Salicylic Acid, Bifida Ferment Lysate, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Copper Gluconate, Caprylyl Glycol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Parfum / Fragrance.

Общи условия

Активация на акаунт