ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 7

  • 48 509
  • 715
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 096
Еми аз не знам какви са тези лекари,които твърдят подобни щуротии - наличие или отсъствие на ЕМ се доказва единствено чрез лапароскопия и хистология на материала.всичко останало е в сферата на догадките и предположенията

# 61
  • Мнения: 359
http://haveababy.com/fertility-information/ivf-authority/ovarian … therapy-provides/

Za momichetata koito iskat пункциа, трябва д. СЕ НАПРАВИ склеротерапиа ЗА ДА Е успесхна.

# 62
  • Мнения: 273
magyg, krassina77 , благодаря за подкрепата.Аз много, много искам да нямам ЕМ, но реаллността е друга.Спред мен си платих 205лв. за добавки, които струват 105лв. от едни продавач на надежда, с много много скъпа клиника.
Но тъй като събуди съмнението ми си изисках натривките от лабораторията в Шумен и утре ще ги нося за проверка в лаборатория във Варна.. Rolling Eyes........Искам да е прав, но доказано прав, не на мой гръб  Praynig

# 63
  • Мнения: 1 096
Kralincesa,щом имаш съмнения,повтори изследването,но аз съм склонна да мисля,че този лекар се опитва да си пробута стоката Thinking

# 64
  • Варна
  • Мнения: 826
magyg, krassina77 , благодаря за подкрепата.Аз много, много искам да нямам ЕМ, но реаллността е друга.Спред мен си платих 205лв. за добавки, които струват 105лв. от едни продавач на надежда, с много много скъпа клиника.
Но тъй като събуди съмнението ми си изисках натривките от лабораторията в Шумен и утре ще ги нося за проверка в лаборатория във Варна.. Rolling Eyes........Искам да е прав, но доказано прав, не на мой гръб  Praynig

Какви са тези суми, които си плащала? За какво? Той не ти ли даде рецепта и ти да решаваш
ще купуваш ли или не? Много странно наистина. Ти на кой ден от цикъла ходи?

# 65
  • Мнения: 273
В кабинета ми написа рецепта с 12 позиции, изкара из под бюрото една торба с вит, Е, С,В комлекс, омега3- 6-9, фолиева киселина и пенатал и каза това са първите пет позиции и са от мен.После отидох на касата и ми казаха 205лв.,попитах какво плащам -105лв. Добавки и 100лв. Преглед.Като ми излезе резултата от контролалата на хистологичният материал и се потвърди ЕМ, ще опиша и цитирам цялостното поведение на доктора.За сега се въздържам, защото има вероятност да е прав, а аз да съм твърде изнеревна и да искам твърде много при един преглед.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 826
Леле честно казано това не ми хареса, което казваш. А като си помисля, че заповедта ми по фонда е при него и ... newsm78. Аз си признавам, че не го познавам де, но то във Варна няма при кого да отидеш ега ти! Да не разводняваме повече темата де.
Интересно и как казва "нямаш ЕМ", еми нали излизаш от лапаро, остава и да имаш.. Много странно наистина. ЛУФ до колкото съм чела се доказва с поне 3 месеца следене, в което фоликула не се пука. Ти на кой ден от цикъла си ходи? Каза ли ти, че имаш фоликул? Сега след като ти излезе резултата ще се връщаш ли при него за коментар?

# 67
  • Мнения: 273
Аз бях на 12 ден от цикъла, направи ми преглед и установи два фоликула неендометриозни, заключението за луф направи от разказа ми как две години образувам кисти, които не се пукат без контрацептиви.Не се шашкай, доктора е много хвален от другите мами, аз все пак проверявам теорията му в момента, ако втората хистология е негативна ще приложа неговото лечение.Всеки пациент е  различин, може аз да не съм допаднала, отидох с папка от три клиники, ревах, като ми каза, че всичко правено до сега е грешка и т.н.
При теб ще е различно, ще видиш   bouquet

# 68
  • Мнения: 101
Здравейте момичета,

Това да си болен в България е трагедия... За един протокол цяла седмица ме мотаят. Е, днес успях да го взема, но като навъртях 300 км в София и като си скъсах нервите до краен предел...
НЕ може да има такава неоправия....
Сутринта рано- рано отидох в болницата, където ме оперираха. Чаках секретарката им да си изпие кафенцето и да започне да ми пише протокола... Написа го и каза: "Сега отивате при личния лекар за рецепта", при което аз попитах дали е сигурна, че първо трябва да отида при ЛК и след това до НЗОК. Тя категорично ми каза "ДА"... така. Отивам аз при ЛК и ме връщат, защото няма какво да направят, след като протокола не е заверен от НЗОК... Отивам в НЗОК и от там ме връщат, защото няма дата и печат на болницата...Хайде от там обратно в болницата, секретарката просто имаше късмет, че я нямаше защото щях да я помета... Слагат ми печата и се връщам в НЗОК. От там ми казват- "Не е този печат", трябвало печат на лекуващия. Разплаках се, нервите не ми издържаха и си тръгнах. Обаждам се на лекуващата и тя ми обяснява, че това са пълни глупости, при което тази дама от гишето в НЗОК ме настигна и каза, че могло и така. Най- накрая го заверих и в понеделник ще ходя до ЛК за рецепта, днес просто не мога...
Съжалявам, че ви занимавам, но исках да споделя за какво лутане става с това нещо. Надявам се да не ви се налага и да не ви се случва същото...

# 69
  • Мнения: 4 954
Красито  Hug Поне си успяла, браво. И мен така ме мотаха из цяла София за едно изследване, та знам за какво иде реч. Наистина Българското здравеопазване е под всякаква критика

# 70
  • Мнения: 273
krasito_90, напълно те разбирам!Аз вече почнах да се карам, иначе тая стреса в себе си, а нали стреса е основният виновник на всичките ни болести.
Мен след като ми шъткаха, като на идиот, защото говоря на дъщеря си тихичко докато чакам, после се и опитаха да ми кажат да ида до Шумен /действието се
развива в Добрич/ да си сменя протокола........защото бил разпечатан да два листа  #2gunfire

# 71
  • Мнения: 273
Момичета дадох си материала за контролна хистология във Варна- Лаборатория Патанов, дали някой има отзиви за нея?!

# 72
  • Мнения: 2 140
krasito, и мен така ме въртяха с този протокол и 2 пъти ми бъркаха документите - първо личната лекарка, после в НЗОК, после от държавните болници не искаха да ми го заверят, защото цитирам 'съм се оперирала в частна болница-хотел и сега проблемът си е мой'. След години ще си спомняш с усмивка надявам се (подигравателна) относно поведението на някои служители, през които си минала. Извинявай за въпроса, но ти набор '90 ли си? Питам, защото все по-тъжно ми става колко млади момичета като мен, рано започват да се занимават с Ендометирозата.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 826
САБ, а ти до къде я докара? Какво стана в крайна сметка?

# 74
  • Мнения: 2 140
br, този месец заради стафилококи в носа и постоянна хрема отложих ин витрото, макар че лекарите казаха, че не пречи хремата за пълната упойка, но исках да си изпия антибиотика и да не се напрягам с хрема по време на ин витрото и затова го отложих за ноемви и правих фоликуметрия този месец и опити за естествено забременяване. сега се моля от все сърце да съм забременяла и чакам с нетърпение да разбера. Лощото е, че хремата не спря и май се дължи на алергичен ринит.

estlar, направо се развълнувах отново с моите терзания като ти четох коментарите. Опитвах се с месеци наред да разбера кое е по-добре лапаро или пункция и искам да ти кажа, че ходим на Ден на Репродуктивното здраве и се консултирах с 6 специалисти. Всички единодушно твърдяха, че лапарото намалява Яйчниковия резерв. На 6 репродуктивни специалисти зададох този въпрос. Разминаваха се в мненията си относно това дали пункцията е опасна - според някой от тях тя е страшно опасна,заради възможността от разсейки, но в Клиника Щерев много обичат да я практикуват. Така че единно мнение няма мила!!! PoisonDaisy ти е обяснила много добре за пункцията, но мнението на нейните лекари се различава коренно с мненията, които аз съм събрала. Единствено Д-р Попов ми каза, че лапарото НЕ намалява яйчниковия резерв. Глас в пустиня. Всяка лапароскопска итервенция малко или много намалява ЯР, според повечето лекари, с които се консултирах и в последствие, включително в клиника Надежда. Съществува вариант с лазерни операции, но лично аз се притеснявам относно този вариант и се отказах. Там не съм наясно доколко се намалява ЯР.

Прегледай темата, която пуснах аз по този въпрос - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=717559.0 . Може да ти помогне.
Ето и темата на krasina77 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281282.0 .

klarincesa, моля те уточни за мен - ти си оперирана скоро от ЕМ нали? Ако е така значи е нормално сега да нямаш ендометриозни кисти и огнища. Мен искат да ме стимулират с наличието на ендометриозна киста - 2,7 см по последни данни. (расте гадината) Така че не се очудвам, че някой и теб иска да те стимулира, ако правилно съм разбрала положението при теб. Но и аз се чудя сега дали е правилно това и отказах и ще правя ин витро на ЕЦ.

Alinea, много хубав линк си постнала - благодаря! а знаеш ли с какво се различава тази склеротерапия от пункциите на ендометриозни кисти, практикувани в Бълария? Какво е различното ?

Последна редакция: пт, 25 окт 2013, 22:06 от SAB-f

Общи условия

Активация на акаунт