ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 7

  • 48 550
  • 715
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 273
 SAB-f , правилно си разбрала оперираха ме на 02,09,13г. и наистина няма логика да има ЕМ кисти в момента.А за ЕЦ мога само да си мечтая, след операцията ми предизвикаха цикъл с Фемоден и то толкова оскъден, че аз почти не го броя.
Чакам вторник резултатите от повторната хистология, ако не покажат ЕМ, няма да си бия Лукрин.Отказвам да мисля, че съм с изчерпан ЯР.До 30,09,2013 всички твърдяха, че имам здрави и хубави яйчници, чисти тръби и ще успея на ЕЦ.Само тези задържани фуликули ми били проблем................... Sad

# 76
  • Мнения: 2 140
Сложна ситуация, kralincesa. Значи чакаме повторната хистология какво ще покаже. Пиши какво е станало. А за изчерпан ЯР - ако няма достатъчно доказателства - не си го мисли наистина.
На мен ми кахаза, че десният ми яйчник е заспал и евентуално ще се събуди след години и ситуацията е много зле и трябва веднахага да правя и витро, ама този месец в друга клиника се оказа, че хич не е заспал при фоликуметрията - направи си доминанетен фоликул.

# 77
  • Мнения: 273
хей,SAB-f,  тук май всички сме от сложни, по-сложни Rolling Eyes
Важното е да не губим надежда!Като ви чета, не се чувствам толкова отчаяна, както до скоро.
За сега ще вярвам, че нямам ЕМ.......пък вторник ще разбера  Praynig

# 78
  • София
  • Мнения: 2 381
Не губете надежда никога! Едно от момичетата тук имаше две операции заради ендо, една заради миома, някакви полипи, отделно чистиха бартолиновата жлеза и не знам още какво. Години опитваха за дете. Е, сега има цели две!

# 79
  • Мнения: 273
Kia, благодаря ти  bouquet
Имам нужда от добри новини за да си храня надеждата!

# 80
  • Мнения: 101
krasito, и мен така ме въртяха с този протокол и 2 пъти ми бъркаха документите - първо личната лекарка, после в НЗОК, после от държавните болници не искаха да ми го заверят, защото цитирам 'съм се оперирала в частна болница-хотел и сега проблемът си е мой'. След години ще си спомняш с усмивка надявам се (подигравателна) относно поведението на някои служители, през които си минала. Извинявай за въпроса, но ти набор '90 ли си? Питам, защото все по-тъжно ми става колко млади момичета като мен, рано започват да се занимават с Ендометирозата.

Да, на 23 години съм...
Какво да ви кажа, всичко тук е трагедия... А това да си жена е нещо страшно.
Хвърлих много нерви, но се надявам да е имало защо.
Изписаха ми Золадекс- в корема ли се бият инжекциите?

# 81
  • Мнения: 2 140
krasito, моите проблеми с ЕМ почнаха, когато бях на 21 г. Sad Да, в корема се бият, но не се притеснявай за това - не боли. И между другото - Золадексът е много добър препарат, за разлика от Лукрин (от който има оплакващи се жени, че не им спира цикъла, включително и аз).

# 82
  • Мнения: 101
То и да боли, избор нямам  Tired
А моята киста я откриха преди 3 години, но докато се стигне до ЛС пих хапчета.

# 83
  • Мнения: 273
SAB-f,krasito_90 докато сте били с кисти, и после след ЛС пускани ли са ви хормони, и ако да - какви са им били стойностите?

# 84
  • Мнения: 409
И аз съм на мнение, че Золадекс е по-добър от Лукрин.

Мисля, че и аз съм с ендо от 21-22 годишна.

# 85
  • Мнения: 2 140
FSH, LH и Е2 са ми абсолютно в норма, колкото и пъти да съм ги пускала.

# 86
  • Мнения: 101
Моите също са винаги са били в норма.

# 87
  • Мнения: 2 658
С лекарска препоръка ли са ви правили хормонални изследвания, или вие на своя глава сте си ги изследвали?  На мен до сега никой не ми е препоръчвал подобни изследвания. Нито преди, нито след операцията.

# 88
  • Мнения: 359
Alinea, много хубав линк си постнала - благодаря! а знаеш ли с какво се различава тази склеротерапия от пункциите на ендометриозни кисти, практикувани в Бълария? Какво е различното ?


Не зная как се правят пункциите в България. При склеротерапия, след като се изтегли течността от кистата, се вкарва тертрациклин. Така тя не се пълни отново с кръв и намалява по размер или напълно изчезва.

Нещо, което момичетата с ендометриоми, които обмислят пункция вместо лап трябва да вземат под внимание е че ако има наличие на ендометриома, най-вероятно има ендометриоза някъде другаде в тялото, която също трябва да бъде третирана, а това пункцията не може да направи.

Някъде в предната тема останаха писанията ми за връзката между ендометриоза и иммуни проблеми със забременяването. Правила съм два цикъла с Др Бреверман с имунен протокол. Скоро разбрах че той вече има филиали в Европа. На сайта му е спомената клиника в Испания, но разбвах че има и в Гърция. Искам да спомена информацията в случай, че има момичета, които искат да опитат имунно лечение.

http://www.preventmiscarriage.com/About-Us.aspx

Много съжалявам за трудностите с бюрократичната медицинска система в България. Това че търсите лечение на 21-23 години е прекрасно. Аз на 21 години идея си нямах за ендометриоза въпреки че съм имала много ясни симптоми.

# 89
  • Мнения: 101
ALMIRRA на мен лекарката ми каза да си ги пусна.

Общи условия

Активация на акаунт