Парфюмни размисли и страсти - 175

  • 58 433
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 979
Атти - чудесна нова тема   bouquet

Есента винаги разкрива парфюмите по чудесен начин, като дори бих казъл, че "златния" сезон дава равен шанс на всякакви видове аромати, независимо дали са леки и свежи или пък подправъчни или ориенталски Simple Smile

На питането - Кои флакони извадихте най-отпред на рафта за приоритетно ползване тази есен? - погледнах  и се оказа, че баш есенни, имам не повече 3.
Като единият беше накрая и вчера го поднових с ново 50мл бутилче - Etienne Aigner - man 2

За моя радост, въпросния  Aigner man 2 далеч не е хитов и твърде ползван, а и цената му падна   Grinning
Едновременно подправъчен и сладък, без да е тежък или агресивен.

Есента чудесно разкрива парфюмите с подправки и другият ми любим е  Gianfranco Ferre - In The Mood For Love Man  

Иначе, много ми допадна L`Erbolario - Ambraliquida и най-вероятно това скоро ще е моят есенно-зимен хит  Simple Smile

Забравих да спомена, че си взех/на сляпо разбира се/ още един арабски - Rasasi - Odah Al Abiad 
В превод - White Oudh / Бял Уд - страхотна дървесина/разлчен аромат от уд/, след като минат 15-20 минути се превръща в хубав и естествен,  есенен аромат, но преди всичко за мъж, не го виждам много върху жена, въпреки, че го водят унисекс. Започвам да си мисля, че независимо от официално обявените нотки в пирамидите на ароматите си, арабите наблягат най-вече на магията на  дървесината  Grinning

kovatcheva - не си поплюваш  Grinning Бая скъпи аромати те изкушават, но може би има защо. А къде може да се подуши този разкош от Диор?

Иначе, опознах някои аромати от серията на Guerlain - Aqua Allegoria, но не видях  Lavande Velours , а именно той си мисля, че ще ми допадне най-много...

ще следя темата, много е приятна и ухае прекрасно   bouquet

# 61
  • Мнения: 2 447
Атти, прекрасна нова тема  bouquet, макар и да не обичам хладните сезони и аз като Ели предпочитам вечно лято. Laughing

Летните съм ги прибрала вече. Напоследък посягам към Мерветата- Водата, Амбровото, а снощи и Еликсира. Също така и към Линстант меджик, който преоткрих случайно миналата зима и ме кара да се чувствам женствена, 888, Уондъруд на Ком де Гарсон, Ун бойс де ванил на Серж и някои отявлено кожени изпълнения, като Жоли мадам, Ботега Венета и Аметистовата кожа, някой ден смятам да се сдобия и с Бандит за ЛМ, но и за мен Sunglasses. Ще извадя и Коромандел тия дни, че не съм го носила от 8-ми март.
Все още нямам нови парфюмни трепети, но се чувствам добре с наличните и дори често изпитвам безразличие с какво ще се напръскам. Наглеждам ви, почти редовно, за да си сверявам часовника.  Grinning

# 62
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Като единият беше накрая и вчера го поднових с ново 50мл бутилче - Etienne Aigner - man 2
За моя радост, въпросния   далеч не е хитов и твърде ползван, а и цената му падна   Grinning
Едновременно подправъчен и сладък, без да е тежък или агресивен.

Забравих да спомена, че си взех/на сляпо разбира се/ още един арабски - Rasasi - Odah Al Abiad 
В превод - White Oudh / Бял Уд - страхотна дървесина/разлчен аромат от уд/, след като минат 15-20 минути се превръща в хубав и естествен,  есенен аромат, но преди всичко за мъж, не го виждам много върху жена, въпреки, че го водят унисекс. Започвам да си мисля, че независимо от официално обявените нотки в пирамидите на ароматите си, арабите наблягат най-вече на магията на  дървесината  Grinning
Deetron, ще споделиш ли откъде се снабди с този Расаси? Много са ми интересни и отдажна им се каня.

И едно питане за Aigner man 2, дали го предлагат в Дъглас или Сефора?

# 63
  • Мнения: 202
 В есенно търсене на Парфюмът Winkв търсене на новото -старо,
споделете нещо за това:http://www.fragrantica.com/perfume/Lalique/Lalique-Le-Parfum-1840.html
принципно харесвам  Ence Noir, ма това и ням къде да се тества-някой дали е имал вземане даване с него;
иначе сега поносвам Armani-Mania,Черната охидея и  Montale-Chocolate Greedy

# 64
  • Мнения: 10 024
Я, нова тема! Атти,   bouquet.
Есента за мен е Сисили, Коромандел, а от тази есен и Червения Чай на Булгари. Извадих Органзата, Градската Кралица, Амбровото извънземно и Хипнотичната отрова. Намерих си Метресата и много и се зарадвах, беше ми домъчняло.
Есента е любимия ми сезон, свързвам го с ново начало много повече отколкото Нова година. Обичам аромата на есен, цветовете, комбинацията на дрехи. Много творчески сезон е за мен.  Heart Eyes
Носи ми се амбра, та две не виждам. Каламити Джейн много ми тича, от друга страна искам Traversee du Bosphore от година насам....а рожден ден идва...хм...А защо не и трите, дядо попе?

Хита на миналата есен бяха двата SPI, а взех че ги разкарах. Дори Ковет ми е омръзнал, а него пък колко обичах! Всичко ми омръзва бързо и затова не бързам да пазарувам цели бутилки...

Галиано през есента на съм носила, купих го зимата. Веднага го вадя! Много обичам да проучвам как се държат любимците ми през различните сезони.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 6 457
Откато съм получила мострите на ЖХГ най-вече с тях. Възхитена съм от Градската кралица.Колкото ме подразниха в началото, сега ужасно ми харесва и искам поне 2-3 от тях  Rolling Eyes

Mоже би My insolence, Guilty, Contradiction ще са моите есенни тази година.

# 66
  • София
  • Мнения: 64
По принцип и аз като haskev нося съвсем различни неща в слънчев еесенен ден и в мрачен. Но тази есен съм, поне засега,  монотеист:

циганско лято- Ветивер Тонка
мъглив ден - Ветивер Тонка
дъжд и пушек - Ветивер Тонка
хладен есенен мрачен ден - Ветивер Тонка
Днес стигнах дъното, но имам и малка резерва.
И чакам всеки момент да пристигне Molecule 01 на Escentric Molecules, за да се сведа вече до една молекула.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 883
Ех, този Ветивер Тонка, така ми се иска да се запозная с него.В България май няма къде, в Солун възможно ли е или не?

# 68
  • София
  • Мнения: 849
Ех, този Ветивер Тонка, така ми се иска да се запозная с него.В България май няма къде, в Солун възможно ли е или не?
В София - само от частна колекция  Peace

# 69
  • Germany
  • Мнения: 1 581

kovatcheva - не си поплюваш  Grinning А къде може да се подуши този разкош от Диор?

За съжаление не и в България, иначе да съм изприпкала до бутика Sad. Имаме си парфюмна фея,  която има почти цялата ексклузивна колекция и ако дойдеш на среща може да те запознае  Wink.
Аз днес харесах много 1996 на Байредо и не спирам да мисля на какво ми прилича Thinking Странното е, че усещам адски много от солената ванилия, която по принцип не харесвам, но тук е съчетана толкова добре с подправки, че се е получило нещо наистина добро. Някой ако го познава ще ме подсети ли? При всички положения ще го тествам пак задължително на кожа. Харесах и M/Mink, който е много странен, все едно че бях във вулканизатор Mr. Green, а след това стана тъмно зелен, направо да ти замръзнат зъбите, но е шантав и готин Wink.

# 70
  • София
  • Мнения: 224
Тази есен - основно с Alien Essence Absolue.
И Traversee du Bosphore в по-жизнерадостните ми дни.

Във Ванилията на Серж Лютен нещо не ми достига, а миналата есен силно ме радваше.
Копнея обаче за Орхидея-Ванилия на Ван Клийф. Очаквам и новото лимитирано Ликьорено Извънземно.
Променям се. Не изпитвам нужда да точа шлейф или да съм обвита от парфюмен облак. Иска ми се ароматът ми да бъде доловен само от близките за мен хора. В социалните контакти предпочитам да не ангажирам другите с парфюма си. Изглежда ми хармонично и ми се струва по-справедливо към околните.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Моля светнете ме Van Cleef Collection Extraordinaire в кои БЗ / Дъглас са пуснати, защото при нас дори и не ги бяха чували, а тъкмо ми дойде муза и искам да им направя по един тест  Laughing

# 72
  • Мнения: 31 351
Моля светнете ме Van Cleef Collection Extraordinaire в кои БЗ / Дъглас са пуснати, защото при нас дори и не ги бяха чували, а тъкмо ми дойде муза и искам да им направя по един тест  Laughing
Аз съм ги виждала само в Дъглас в Сердика и никога в БЗ.

# 73
  • София
  • Мнения: 169
Някой може ли да ми предложи парфюм с осъзаема ангелика? Освен Анджелик Ноар?

# 74
  • Мнения: 392
Моля светнете ме Van Cleef Collection Extraordinaire в кои БЗ / Дъглас са пуснати, защото при нас дори и не ги бяха чували, а тъкмо ми дойде муза и искам да им направя по един тест  Laughing
БЗ в Мол София  на бул. "Стамболийски" ги имаше   Peace

Общи условия

Активация на акаунт