Синдром на раздразненото черво

  • 343 664
  • 2 536
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 69
Килограмите които свалих като спрях месото след време се нормализираха и се възстанових бързо,със сегашните проблеми обаче отслабвам ,а съм в пети месец,храната ме отвръщава,така че винаги има и по зле,нали знаете!А какво значи двойно прегъната жлъчка,не съм запозната?

# 136
  • София
  • Мнения: 257
Излезна ми резултата от фек. Тест - нищо няма - бактерии ,гъбички,салмонела... Странна работа... ☹

# 137
  • Мнения: 69
а за някое друго изследване не ти ли казаха?

# 138
  • София
  • Мнения: 257
Не,джипито само това ми каза. За сега няма да пускам друго,че  и сега ми беше трудно да намеря кой да гледа детето.... 😕

# 139
  • Мнения: 22
Здравейте,моля ви да ми препоръчвате добър колоноскопист във Варна? В Терапия или Окръжна.

# 140
  • Мнения: X
Здравейте! Не знам дали съм за тази тема но нека пробвам да обясня.Преди около 2 години след може би малко по сресови ситуации изведнъж започнах да имам спазми като ходя до тоалетната и трудно изхождане ,малко и на често + изключително лоша миризма.Реших да пия пробиотик на своя глава  за около месец ,докато го пием може би чувствах облекчение ,но след това започна и подуване да се появява,дали съм хапнала или не ,това него не го интересуваше все си беше подут. Особенно ,когато сме с приятели някъде или на вечеря смея се забавно ми е и изведнъж подуване като в 6ти месец,къркорене ,газове и напрво изпадам в паника ,концентрирам се само върху това,желанието ми е моментално да си тръгна и като си тръгна може би се успокоявам от само себе си или след изхождане.В други случаи сутрин ходя и има чувство че не се изхождам напълно и след един час пак къркорене присвиване.Реших да огранича всякакви храни мазни газирано не пия.Ходих на лекар след къркорене при спокойна обстановка вечер вкъщи и на сутринта жестока диария със слуз и лекарката личната ми изписа пробиотик и биогая ,като каза ,ако не се оправя да отида на гастро.Не се оправих е кашави изпражения сутрин продължиха.Реши да спра млякото (кисело,прясно)Изпраженията вече са по нормани,но това чувство на подуване изведнъж само като си го помисля и става,даже и като не си го помисля изолиране на проблема пак става и така кръговрат голям.Вече започвам да си мисля ,че може и нещо хормонално да е тъй като имам напрежениеи тревожност,сърцебиене ,дали са породени от стреса покраи стомаха ми или стомаха се повлиява от тях не знам,но от всичко това страна социалния ми живот и невъзможността да се отпусна при събирания и то заради този проклет стомах.Извинявам се за дългия пост ,но ако някой има този проблем нека сподели.

# 141
  • Мнения: 11 778
iai, може да провериш функцията на щитовидната жлеза и да направиш тест за инсулинова резистентност и кръвна захар трикратно измерена.
Четейки поста ти, на там бих се насочила аз.
Ако там всичко е ок, търсиш някой препоръчан гастроентеролог. Ако при първите се открие някакъв проблем ще се действа комплексно.

# 142
  • Мнения: 513
Имах горе долу същите симптоми като на iai - кашави изпражнения постоянно, болки в дясната страна на корема, къркорене, притеснявах се да ходя на обществени места без тоалетна наблизо и след като забременях всичко изчезна. Нямам болки, нормално изхождане всеки или през ден, притеснението си остана, но не е толкова силно изразено както преди. За това мисля, че всичко се дължи на психиката и ако изследванията са Ви ок, не се тъпчете с хапчета, а посетете специалист психолог.

# 143
  • Мнения: 69
Pate20 аз имах същите симптоми-кашкавост,болка,сърцебиене,потни ръце,съвсем малко да се притесня и нещата загрубяват жестоко-стигала съм до там при стрес да се изхождам по 7 пъти на ден!Сега съм в 6ти месец и положението си остава същото Sad Пия само пробиотик и има дни в които съм добре,но останалите....... ако някой има начин да ми помогне...приемам всякакви съвети,всякакви

# 144
  • Мнения: X
Ще отида при личнато да направление за ендокринорог и да си пусна за щитовидна изследвания.На 26съм и тежа 50кг като се разрових из нета тази нервност и присваване на корема при стрес може и да е от там(майка ми е с Хашимото,но при по-слаби хора не знам дали е възможна пличина)Минавало ми е през ума и ,че може са е на психична основа защото и аз така изведнъж се подувам при стрес,ще вися какво ще каже личната и ще ви пиша.Все от някъде трябва да се почне Grinning

# 145
  • Мнения: 513
Един вид това панически атаки - когато съм вкъщи или някъде където се чуствам спокойна симптомите ги няма, но на път ли съм или на обществено място започва ужаса - губя ума и дума, изпотяват ми се ръцете, веднага искам да се движа и да отида до тоалетна и при всяко ходене изхождах по- малко. От там развих агорафобия, спрях да излизам, защото ме беше страх да не се изложа.... както казах симптомите ми отшумяха с бремеността, може би само страха ми от излизане и диария остана. Всичко е на психическа основа, когато отклониш вниманието си от болеста и симптомите те почват да отшумяват.

# 146
  • Мнения: X
Здравейте! След всичко ,което написапосетих гастро,спред него няма проблем.Реших да си пусна за щитовидна изследвания ,просто за да проверя да не би там да има нещи и резултатите са :
FT4+TSH   *   Профил   Виж по-долу
FT 4   15.87   pmol/l   9.15 - 23.86
TSH   6.058   mU/l   0.35 - 5.00

# 147
  • Мнения: 11 778
... следва да посетиш ендокринолог.

# 148
  • Мнения: 700
Момичета, като чета симптомите и оплакванията ви съвпадат със симптоми на опаразитяване. То е масово разпространено, но медицината е почти безсилна даже в диагностициране /за разлика от др области, където поне с диагностиката сесправя/ . Насърчавам ви да направите едно сериозно проучване чрез темата: Прочистване на организма от Паразити. Потърсете я в Хомеопатия и алтернативна медицина. Успех!
P.S Не може диарията да е на психическа основа. Лекарите като не откриват ПРИЧИНАТА и това им е дежурната тъпотия:"Всичко е на психична основа". Те и за моята субфебрилна темп.така казаха като изследваха всичко и НЕ откриха причината.

Последна редакция: чт, 02 мар 2017, 19:34 от Mislq

# 149
  • Мнения: 255
Здравейте, имам паническо разстройствоот една година и от тогава е и проблема с червата. От началото ме разхлабваше само, когато получех ПА, установих,че ме разхлабва,когато патувам,защото съм под напрежение. Намерих лесен начин,който ми излезна през носа,започнах да пия хапчета против диария преди пътуване,след това започнах и преди излизане,докато се усетя без хапче не излизам.Ходих на гастроентеролог и пия пробиотик от 2 месеца,следва и колоноскопия,която ще почака, защото имам киста. Не смея да ходя никъде без хапче, а предполагам от него червата са ми се затлачили с бактерии и налепи.Как се справяте с излизанията? Знаете ли как можем да прочисти червата?

Общи условия

Активация на акаунт