Синдром на раздразненото черво

  • 344 449
  • 2 536
  •   1
Отговори
# 1 560
  • Мнения: 29 175
Как се оправяте със запека? Билки, хранителни добавки, лаксативи...?
Аз пия това
https://apteka.framar.bg/30062937/%D0%BB%D0%B5-%D0%B4%D0%B8%D0%B … 0%D0%B1%D0%BB-100
Много съм доволна, мек лаксатив, който може да се приема дълго време!

# 1 561
  • Мнения: 793
Как се оправяте със запека? Билки, хранителни добавки, лаксативи...?
Аз пия това
https://apteka.framar.bg/30062937/%D0%BB%D0%B5-%D0%B4%D0%B8%D0%B … 0%D0%B1%D0%BB-100
Много съм доволна, мек лаксатив, който може да се приема дълго време!
Благодаря!

# 1 562
  • вкъщи
  • Мнения: 2 466
На мен не ми действа. Само пикопил ми действа и то с болки. Но скоро ще ме оперират и ще се оправя надявам се. Оказа се,че непреодолимият ми запек,болки,подуване и всички симптоми на раздразнено дебело черво всъщност са тумор на опашното черво. И така си карам години.. Страшно съм разочарована от лекарите и повърхностното им лечение. Трета операция ми е за две години.

# 1 563
  • Мнения: 781
Ето от това най много ме е страх, недоглеждането на лекарите. Cry
Стискам палци за успешна операция.

# 1 564
  • Мнения: 91
На мен не ми действа. Само пикопил ми действа и то с болки. Но скоро ще ме оперират и ще се оправя надявам се. Оказа се,че непреодолимият ми запек,болки,подуване и всички симптоми на раздразнено дебело черво всъщност са тумор на опашното черво. И така си карам години.. Страшно съм разочарована от лекарите и повърхностното им лечение. Трета операция ми е за две години.
От моя личен опит след всяка опееация проблемите се засилват, но в твоя случай е наложително.

# 1 565
  • Мнения: 60
Момичета здравейте! Мисля че и аз съм за тази тема. Но имам въпросче, колко гадна е колоноскопията. Кое ви насочи да я направите? И какво е мнението ви за виртуална колоноскопия?

За мен най-гадното беше почистването Simple Smile Направиха ми едновременно и Колоноскопия и гастро. Нямах никакви проблеми от процедурите. Но и никаква полза от скопиите. Две страници епикриза и никой не си направи труда да я прочете и назначи лечение. Sad Май най-доброто изследване е с ЯМР. Издействаха ми направление, но съм със силна клаустрофобия и не успях да я направя:( С упойка само в болнично заведение . В София правят ЯМР и на тънките черва, което изисква ЯМР апарат със специална програма. И няма нужда от мъчителното пречистване с лаксативи.

# 1 566
  • Мнения: 1 431
Момичета здравейте! Мисля че и аз съм за тази тема. Но имам въпросче, колко гадна е колоноскопията. Кое ви насочи да я направите? И какво е мнението ви за виртуална колоноскопия?

За мен най-гадното беше почистването Simple Smile Направиха ми едновременно и Колоноскопия и гастро. Нямах никакви проблеми от процедурите. Но и никаква полза от скопиите. Две страници епикриза и никой не си направи труда да я прочете и назначи лечение. Sad Май най-доброто изследване е с ЯМР. Издействаха ми направление, но съм със силна клаустрофобия и не успях да я направя:( С упойка само в болнично заведение . В София правят ЯМР и на тънките черва, което изисква ЯМР апарат със специална програма. И няма нужда от мъчителното пречистване с лаксативи.
Има открит ЯМР в София, аз съм била по друг повод, мисля, че се казваше Спектър при парк хотел Москва

# 1 567
  • Мнения: 60
Момичета здравейте! Мисля че и аз съм за тази тема. Но имам въпросче, колко гадна е колоноскопията. Кое ви насочи да я направите? И какво е мнението ви за виртуална колоноскопия?

За мен най-гадното беше почистването Simple Smile Направиха ми едновременно и Колоноскопия и гастро. Нямах никакви проблеми от процедурите. Но и никаква полза от скопиите. Две страници епикриза и никой не си направи труда да я прочете и назначи лечение. Sad Май най-доброто изследване е с ЯМР. Издействаха ми направление, но съм със силна клаустрофобия и не успях да я направя:( С упойка само в болнично заведение . В София правят ЯМР и на тънките черва, което изисква ЯМР апарат със специална програма. И няма нужда от мъчителното пречистване с лаксативи.
Има открит ЯМР в София, аз съм била по друг повод, мисля, че се казваше Спектър при парк хотел Москва
Да. Звънях там , но ми отговориха , че открития не става за изследване на коремни органи:(

# 1 568
  • Мнения: 1 431
Хм, не знаех за това, тогава ми го правиха на глава и умишлено ходих там, понеже е открит, тъй като и аз изпитвам лека паника да ме вкарат в тунел.

# 1 569
# 1 570
  • Мнения: 1 791
Променя ли се цвета на фекалиите при СРЧ? При запек или при по-кашави изпражнения.. За колко време минават кризите. 2-3 седмици?

# 1 571
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Променя ли се цвета на фекалиите при СРЧ? При запек или при по-кашави изпражнения.. За колко време минават кризите. 2-3 седмици?
Ами...последната криза ме държа почти година...
На мен ми се променя цветът на фекалиите...

# 1 572
  • Мнения: 1 791
Променя ли се цвета на фекалиите при СРЧ? При запек или при по-кашави изпражнения.. За колко време минават кризите. 2-3 седмици?
Ами...последната криза ме държа почти година...
На мен ми се променя цветът на фекалиите...
При мен варира през светлокафяв, през тъмно жълт, а понякога ми се струва, че е с оранж оттенък и затова. Чудех се дали и други имат различни цветове понякога при криза.

# 1 573
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Светложълт дори съм имала...
Варира много,да.

# 1 574
  • Мнения: 1 431
А възможно ли е да има и неприятен мирис от изпражненията, при мен както знаете са кашави, на какво може да се дължи ? Може би преобладаване на лошите бактерии ?
Мимз, ти как си, по-добре ли е вече положението ?

Общи условия

Активация на акаунт