Синдром на раздразненото черво

  • 340 882
  • 2 536
  •   2
Отговори
# 1 545
  • Мнения: 680
Правих виртуална колоноскопия, по повод продължително разстройство и повишен калпротектин. Резултатът е чисто черво, но този повишен калпротектин ме притеснява. Може би трябва да пия нещо, но гастроентероложката не си вдига телефона, а не искам да ходя в болницата, заради пандемията. Ще продължа да й звъня, но ако някой е
бил в моето положение, ще помоля за съвет.

# 1 546
  • Мнения: 793
Правих виртуална колоноскопия, по повод продължително разстройство и повишен калпротектин. Резултатът е чисто черво, но този повишен калпротектин ме притеснява. Може би трябва да пия нещо, но гастроентероложката не си вдига телефона, а не искам да ходя в болницата, заради пандемията. Ще продължа да й звъня, но ако някой е
бил в моето положение, ще помоля за съвет.
Дъщеря ми имаше висок калпротектин преди една година/ тогава беше на 15 г./. Изписаха и флажил, пи го 3 седмици, дуспаталин и диета за около 2 месеца.

# 1 547
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Мария, а какви са ви оплакванията? Някой  гастроентеролог от Бургас все пак да препоръчате, от който сте доволна, или няма такива?
Ами...диарии до обезводняване,наистина сериозни+кървене от червата.Вероятно е глутенова ентеропатия,но никой гастроентеролог не ме насочи натам...
Както и да е,не мога да препоръчам гастроентеролог.
Ако не става въпрос за улцерозен колит или Крон или гъбички/бактерии,те с червата не се занимават,нито с непоносимости...

# 1 548
  • Мнения: 680
Правих виртуална колоноскопия, по повод продължително разстройство и повишен калпротектин. Резултатът е чисто черво, но този повишен калпротектин ме притеснява. Може би трябва да пия нещо, но гастроентероложката не си вдига телефона, а не искам да ходя в болницата, заради пандемията. Ще продължа да й звъня, но ако някой е
бил в моето положение, ще помоля за съвет.
Дъщеря ми имаше висок калпротектин преди една година/ тогава беше на 15 г./. Изписаха и флажил, пи го 3 седмици, дуспаталин и диета за около 2 месеца.

   А след два месеца изследвахте ли калпротектина? Нормализира ли се?

# 1 549
  • Мнения: 793
Правих виртуална колоноскопия, по повод продължително разстройство и повишен калпротектин. Резултатът е чисто черво, но този повишен калпротектин ме притеснява. Може би трябва да пия нещо, но гастроентероложката не си вдига телефона, а не искам да ходя в болницата, заради пандемията. Ще продължа да й звъня, но ако някой е
бил в моето положение, ще помоля за съвет.
Дъщеря ми имаше висок калпротектин преди една година/ тогава беше на 15 г./. Изписаха и флажил, пи го 3 седмици, дуспаталин и диета за около 2 месеца.

   А след два месеца изследвахте ли калпротектина? Нормализира ли се?
1 седмица след като пи флажил, калпротектина беше  в норма. Но доктора каза да пие още 2 седмици.

# 1 550
  • Мнения: 680
Благодаря, дормина!

# 1 551
  • Мнения: 61
Здравейте , писал съм малко в тази тема . Някой случайно да е имал болки в ляво и дясно в корема сутрин ? Никога не съм нямал такива проблеми досега . СРЧ-то ми мина и засега изобщо не ме боли . Ям си почти всичко . Последните 4-5 седмици забелязвам , че сутрин (но не всяка сутрин) все едно корема ми е схванат . Ако мога така да се изкажа . Ако реша да полежа 30-40 минути още повече ме боли и схваща корема . Болката не е остра ами по-точно е все едно ми е схванато нещо в корема . Като стана и се разходя за 10-15 минути или като цяло стана и се раздвижа след 1-2 часа ми минава и нямам проблеми . Нямам гадене , запек , диария и т.н. . Всичко си е окей и през деня , но сутринта ... Дали не е нещо от храната ? Напоследът започнах да ям р много сладко . То не са вафли , шоколади , баклави и тем подобни неща , но пък забелязах , че дори и да не ги ям май пак ме боли сутрин . Гадене , парене и т.н. нямам . Правена ми е гастроскопия и колоскопия юни месец тази години . Казаха , че няма нищо . Надали е язва . Някой с подобни проблеми ?

# 1 552
  • Мнения: 28 862
Това може и нещо мускулно да е, не непременно от черво. И е добре да избягваш сладки неща, особено купешки - шоколади, вафли, теста. Сега коремът ти е добре, но ако периодично прекаляваш с непозволени храни пак ще го закъсаш. Казвам го от опит...не да се заяждам или да поучавам...

# 1 553
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Това с вафлите,шоколадите и т.н. не е задължително да се отрази на храносмилателната система.
Може да се отрази на ендокринната,а може и никак да не се отрази.Божа работа,организъм...
Това с болките в корема наистина прилича на нещо мускулно.
Спастичния колит го описват така,но не знам,щом няма запек,диария и т.н.,няма парене,киселини...И аз не знам.

# 1 554
  • Мнения: 781
Момичета здравейте! Мисля че и аз съм за тази тема. Но имам въпросче, колко гадна е колоноскопията. Кое ви насочи да я направите? И какво е мнението ви за виртуална колоноскопия?

# 1 555
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Момичета здравейте! Мисля че и аз съм за тази тема. Но имам въпросче, колко гадна е колоноскопията. Кое ви насочи да я направите? И какво е мнението ви за виртуална колоноскопия?
Виртуална не са ми правили.От обикновената-17 пъти.
Не е приятно нито прочистването предишния ден,нито стоенето гладен,нито болката при раздуването на червата при самото оглеждане на червата...
При прочистването за 3-4 часа трябва да се изпият 3-4 литра слабително,започват спазми и аз лично не успявам да спя цяла вечер,почти постоянно съм на тоалетното гърне...Което е доста изтощително и неприятно.
След колоноскопия могат да възникнат и усложнения,след първата и последната ми колоноскопия в "Иван Рилски" София,бях изкървила жестоко,чак се шашнаха,че са ми спукали червото...И никога повече не бих отишла там,нито ги препоръчвам...
Има си достатъчно минуси,лекарите твърдят обаче,че само така се оглежда добре дебелото черво,само така може да се вземе биопсия и да се премахне полип,което спестявало тежки операции...
Аз самата съм решила да не позволя да ми правят повече колоноскопии.
Насочиха ме да направя всички тези колоноскопии самите лекари,неведнъж бях приемана по спешност в отделение с кървене от червата...

# 1 556
  • Мнения: 781
А някой имал ли е нещо като мускулна треска на корема от подуването му?

# 1 557
  • Мнения: 1 021
Здравейте,Аз също имам проблеми със стомаха/червата и подуване и нищо не откриха.Правиха ми кръвни тестове за цьоаликия,За хеликобактер пилори,фит тест всички са отрицателни,единствено калпротектин е високо.Гледаха ме на скенер,няма нищо. Но въпреки това като си легна усещам едно куркане в червата,започвам да се оригвам и връщам храна.Боли ме корем през няколко дни,Но от нова година съм по-добре.Не пия нищо.
Хубава вечер.

# 1 558
  • Мнения: 861
Скенер НЕ показва дали има стомашно-чревни проблеми, само гастроскопия и колоноскопия, за съжаление това е все още реалността. За да се видите е това за изследване, правят се с упойка.
Със скенер никога няма как да се види гастрит, язва, колит, не дай си боже - онкозаболяване. С виртуална колоноскопия, също не се виждат реалните проблеми, само част от тях, най-тежките, правила съм такава, видяха ми само големия полип, а после при истинската реална колоноскопия се оказаха и още 2 по-малки.
Рефлукс ми е откривал доц. Александър Райнов, това е когато става въпрос за проблем в горната част на хранопровода, за УНГ, той има апарат, с който се гледа по-навътре в гърлото, то е просто  уред, с който се вижда с голямо увеличение, с която се вижда по-навътре, не се бърка с нея, просто като обикновения преглед с отварянето на уста и казването на Ааааа, няма бърникане и естествено не боли изобщо. Той ми откри така рефлукса, като имах преди това 3 години кашлица и усещане за косъм в устата и като най-накрая отидох при него, ми сложи точна диагноза.

# 1 559
  • Мнения: 793
Как се оправяте със запека? Билки, хранителни добавки, лаксативи...?

Общи условия

Активация на акаунт