Синдром на раздразненото черво

  • 336 242
  • 2 536
  •   2
Отговори
# 2 430
  • Мнения: 1 431
Не ми се вярва да е кръв, но ако се притесняваш, пусни си окултни кръвоизливи - излизат бързо. Даваш малко ако в контейнерче. Според мен се е оцветило от виното. При мен от черен шоколад ставаха черни и аз превъртях играта и мислех, че е кръв.

# 2 431
  • Мнения: 2 670
Напиши подробно какво си яла последните 2 дни?

# 2 432
  • Мнения: 379
В петък ходих до тоалетна следобед и вс беше ок. След това имахме гости и ядох сирена, риба, и изпих 600мл червено вино. На другия ден като станах до тоалетна беше като разсторйство и тъмно кафяво, гледах да мисля че е от виното. Вчера ядох малко хляб със сирене, пак малко риба, не съм пила вино защото ме болеше главата. Днес сутринта пак същото - като разстройство, тъмно кафяво. И вече истерия. Това е.
Аз не страдам от разстройство като цяло, винаги е нормално и всеки ден. До вчера Sad

# 2 433
  • Мнения: 329
Леле, имате страхотна поносимост. Мен от един сайдер ме подгонва и почват едни болки. Алкохола хич не ми понася. Позволявам си само греяно сладко вино с подправки около Рождество/Коледа. И то добре повряло за да се поизпари алкохола. И малки количества. И пак нямам гаранция че няма да последват кофти симптоми...

# 2 434
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Никога не съм пила алкохол.
Само като ученичка опитах един-два пъти,изобщо не ми харесва.
Някои хора са твърдели през годините,че грешката ми е,че не пия,да съм опитвала мастика,ракия...
Уффф,само като си помисля и ми става лошо на този гастрит как чудесно ще подейства спиртът...

# 2 435
  • Мнения: 1 431
Не знам за алкохола и срдч, но за настроението ми действа добре ако е домашен алкохол и най-вече ракийка Grinning

# 2 436
  • Мнения: 379
Аз пия всеки ден вино, обикновено по чаша. Рядко друг алкохол. Спрях цигарите преди две години, та ми остана само това. Дано да е от виното, просто мисълта за настъпващата утрин и ходенето до тоалента ме побъркват от сега.

# 2 437
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Едно изхождане на ден е добре...Случва се понякога и при мен.
Обикновено имам 7-8,при раздразване около 15-20 обикновено.
Имах и над 60 на няколко пъти,ужасно беше,влизах в болница.

# 2 438
  • Мнения: 329
Някой от вас приемал ли е  препарата Х-преп за почистване на червата преди колоноскопия? Ако да, как ви понесе?

# 2 439
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Някой от вас приемал ли е  препарата Х-преп за почистване на червата преди колоноскопия? Ако да, как ви понесе?
Аз.
Не правя алергия от препаратите.
Нищо лошо не ми се е случвало(е,губя калий,прилошава ми понякога при прочистването).
Какво те притеснява?
И защо Х-преп,сега дават една гнусна сапунка(Фортранс,Ендофалк),но тези препарати прочистват много по-добре от Х преп.
С X-prep нищо не става,не е добре прочистено червото на повечето хора.

# 2 440
  • Мнения: 705
bloombug, решихте ли се на колоноскопия?

# 2 441
  • Мнения: 329
Да, ще правя колоноскопия със сигурност. За годинките, които съм с тези проблеми имам една гастроскопия, една ентерография и един скенер на черва с контраст. Нямаше нищо съществено като откритие или лечение и общо взето свикнах да си живея с това. Само някакви незначителни или неуточнени неща излизат като лек гастрит, лек колит, нищо сериозно. Все отлагах колоноскопията от страх от препа. Сто процента ще ми стане лошо, ще отмалея много и ще ми скапе електролитния балас и сигурно ще трябва и предварително да се налея с вода и тук таме някой електролит. Хпреп дават в болницата където ще съм, но в листовката пише да не се приема от хора с възпалителни проблеми на червата, или неизяснени болки, колит и т.н. И за това се почудих, стана ми интересно дали има по-щадящи препарати и сега проучвам.
 
Тези дни се чувствам добре и искам да направя пеофилактично колоноскопията докато нямам обостряния. Но дори и да ме влоши, пак ще я направя, пък да видим.

Ще питам и докторката за тези препарати, и ще споделя после ако тя ми каже нещо интересно.

# 2 442
  • Мнения: 1 001
Защо не пробвате хистаминова диета?
И аз имам дискомфорт,който се редува със затишия и после пак се завръща.То не е точно болка,по-скоро неприятно чувство,съпровождано с подуване на корема,газове,често оригване.Излиза ми и обрив на корема,който сърби,нещо като контактен дерматит.Той изчезва и пак се появява,може би 3-4 пъти,откакто започнаха проблемите ми с червата.Ходя до тоалетна по 2-3 пъти,но е нормално.Правили са ми ЯМР и УЗИ на корема,Фит тест,кръвни тестове и калпротектин,който е повишен,тук(в Англия) нищо няма да направят,нищо ми нямало според тях,чудя се дали ако си направя тестове за хранителни непоносимост в частна лаборатория,например Писанец.

Последна редакция: пт, 10 дек 2021, 22:48 от marga1977

# 2 443
  • Мнения: 329
Защо не пробвате хистаминова диета?
И аз имам дискомфорт,който се редува със затишия и после пак се завръща.То не е точно болка,по-скоро неприятно чувство,съпровождано с подуване на корема,газове,често оригване.Излиза ми и обрив на корема,който сърби,нещо като контактен дерматит.Той изчезва и пак се появява,може би 3-4 пъти,откакто започнаха проблемите ми с червата.Ходя до тоалетна по 2-3 пъти,но е нормално.Правили са ми ЯМР и УЗИ на корема,Фит тест,кръвни тестове и калпротектин,който е повишен,тук(в Англия) нищо няма да направят,нищо ми нямало според тях,чудя се дали ако си направя тестове за хранителни непоносимост в частна лаборатория,например Писанец.
И аз някога мисля да си направя теста за хранителните непоносимости. Просто за моя информация, мисля че е полезно да се знае.
Иначе хистаминовата диета не бих я пробвала, прекалено е ограничаваща. А и напоследък се чувствам много добре, храня си се разнообразно и не свалям килограми. Имам и аз като вас само газове (някои дни и това нямам) и болки вече много рядко, почти изчезнаха. Като цяло усещам постепенно подобрение в храносмилането. Пия само чайове и повече водичка. И моя калпротектин е в норма и кръвните ми до сега все са били ок, така че при колоноскопията ще е просто за мое успокоение и потвърждение на диагнозата СДРЧ.

Нещо друго което водеше до проблеми при мен бяха и проблемите със зъбите, които не можех да оправя докато бях бременна. Гниещи зъби отделят гадни бактерии, които няма как да не се преглъщат и попадат в червата. И сега малко по малко започвам и тях да оправям и може би и това допринася за подобрението ми.

Пожелавам и на всички останали да се чувстват супер за празниците и да могат да си хапнат спокойно, без притеснения!

# 2 444
  • Мнения: 705
Защо не пробвате хистаминова диета?
И аз имам дискомфорт,който се редува със затишия и после пак се завръща.То не е точно болка,по-скоро неприятно чувство,съпровождано с подуване на корема,газове,често оригване.Излиза ми и обрив на корема,който сърби,нещо като контактен дерматит.Той изчезва и пак се появява,може би 3-4 пъти,откакто започнаха проблемите ми с червата.Ходя до тоалетна по 2-3 пъти,но е нормално.Правили са ми ЯМР и УЗИ на корема,Фит тест,кръвни тестове и калпротектин,който е повишен,тук(в Англия) нищо няма да направят,нищо ми нямало според тях,чудя се дали ако си направя тестове за хранителни непоносимост в частна лаборатория,например Писанец.
И аз някога мисля да си направя теста за хранителните непоносимости. Просто за моя информация, мисля че е полезно да се знае.
Иначе хистаминовата диета не бих я пробвала, прекалено е ограничаваща. А и напоследък се чувствам много добре, храня си се разнообразно и не свалям килограми. Имам и аз като вас само газове (някои дни и това нямам) и болки вече много рядко, почти изчезнаха. Като цяло усещам постепенно подобрение в храносмилането. Пия само чайове и повече водичка. И моя калпротектин е в норма и кръвните ми до сега все са били ок, така че при колоноскопията ще е просто за мое успокоение и потвърждение на диагнозата СДРЧ.

Нещо друго което водеше до проблеми при мен бяха и проблемите със зъбите, които не можех да оправя докато бях бременна. Гниещи зъби отделят гадни бактерии, които няма как да не се преглъщат и попадат в червата. И сега малко по малко започвам и тях да оправям и може би и това допринася за подобрението ми.

Пожелавам и на всички останали да се чувстват супер за празниците и да могат да си хапнат спокойно, без притеснения!
Благодаря много за пожеланията.Весели празници  и на теб.Дано  всичко да е наред с колоноскопията.

Общи условия

Активация на акаунт