Тема 3 - МАЙски коремчета започват да личат

  • 24 371
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 44
Аууу, Бялата, сега пък ме зарадва!  Hug Значи болничният лист, на който пише термина ми върши същата работа?

# 61
  • Варна
  • Мнения: 633
да, де... не стигнах до там, ама ми беше ясно  Mr. Green все пак реших да попитам Simple Smile дано тогава да не ми проличи скоро  Mr. Green

# 62
  • София
  • Мнения: 1 634
Аууу, Бялата, сега пък ме зарадва!  Hug Значи болничният лист, на който пише термина ми върши същата работа?
Естествено, че върши.
Ето и линк към примерен формуляр на уведомлението http://www.odit-bg.bg/doks/Uvedomlenie%20po%20chl.%20313%20a%20o … iy%20in-vitro.pdf

PISSSanka, за болничните/ майчинството трябва да имаш 6/ 12 месеца осигурителен стаж.

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 23:14 от bialata3

# 63
  • Мнения: 10
За получаване на майчинство трябва да имаш 12 месеца осигурителен стаж през живота си и към момента на излизане в 45 дневния болничен да се водиш на трудов договор  Peace

# 64
  • Мнения: 583
Ехее, стигнах и аз да се запиша  newsm18
Добро утро да ви пожелая  Hug
Сиера Леон
, благодаря, че ни предостави тази прекрасна тема   bouquet
Наташка, браво момиче  Peace и за оценката и за страхотния маникюр. Дано всеки ден си намираш повод да се чувстваш така прекрасно  Hug
blond_tweety дано нямаш проблеми с шефката  Praynig не са хубави тези работи  Tired
WhiteDove, браво на бебчо, колко е пораснал само...  Heart Eyes И аз чакам понеделник с нетърпение и дано всичко е наред  Praynig

# 65
  • Мнения: 0
Добро утро от мен на всички ранобудни бъдещи и настоящи майки  Hug
Преди малко ходих при гинеколожката си, за да взема споменатото уведомление - изкара ми някакъв лист, на който си пише от кога съм бременна, кога ми е термина, даже и размера на бебо го има  Laughing Попитах я за болничен, тя ми каза, че е по-добре направо в болница да вляза, да не ми правели някакви проблеми  Confused Не ми е проблем да вляза в болница за 3-4 дена, казах и че зацапването още го имам (пия Дуфастон 2*1), и тя ми се ухили и каза :"Готова си!". Само, че личния ми лекар трябвало да издаде този документ, с който да ме приемат в болницата. Сега обаче идва другото ми притеснение - до момента (да чукам на дърво) нямам проблеми, освен това зацапване от вече 2 месеца, но ме е страх да не е като вляза и да предизвикам съдбата - да не се усложни нещо...?! Приятеля ми още спи  Laughing и не мога да се "консултирам" с него, та затова си изливам душата тук. Благодаря, ако някой ми даде съветче  newsm78

# 66
  • Мнения: 10
Blond_tweety аз не ги разбирам тия неща, но ако наистина не се налага, не мисля, че е необходимо да влизаш в болница само заради болничния. Според мен не ти пречи да си го вземеш и да си седиш вкъщи. Но ако влизането ти е препоръчано от лекаря заради зацапването вече е друго нещо и би трябвало да я послушаш  Peace

# 67
  • Мнения: 23
Аз с първата бреминност ми се наложи зароди болничен но само ме водиха за престой а аз си бях в нас.Питай и ти ако се паднеш та свестни лекари.Аз се мярках да ми слушат тоновети и рутинни пригледи.

# 68
  • Мнения: 0
Аз заради зацапването лежах в болница 3-4 дена не е страшно...даже беше приятно-лежах си играх си на таблета, сестрите ме гледаха като тяхно дете Simple Smile нямаше никой друг в отделението Simple Smile После спря зацапването и ме пуснаха, но това беше в 7г.с. и не заради болничен  Rolling Eyes

Добро мрачно утро...., но пък топло  smile3503

# 69
  • Мнения: 2
Здравейте, мами  Wink Моля за ПОМОЩ! Вчера цял ден ме боля главата и снощи не издържах и пих един парацетамол, но така и не ми мина. Цяла нощ болките продължават и тази сутрин съм отново като парцал. Моля ви, дайте ми съвет...не ми се пие пак хапче  Cry

# 70
  • Мнения: 10
Пии кафенце, да не би да е от кръвното? Можеш да направиш и лек масаж на главата. А ако е много упорита болка четох някъде, че може да се пие рапидол. Дано ти мине по- бързо  Hug

# 71
  • Мнения: 1 048
Добро утро, май-чета!
Veninceto в другите теми (по-предходните от нас) коментират за главоболие при дехидратиране. Пиеш ли достатъчно вода?
Ето нещо за аспирин и аспирин протек, което наскоро се коментира http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3599

# 72
  • Мнения: 354
Добро утро бъдещи мамчета!
Да ви се оплача, че моята дъщеричка вчера вечерта вдигна температура. Изкара ми акъла естествено, защото не е от често боледуващите (е все пак я кърмех до преди месец). Дано не е някой вирусче, че и аз да го лепна Sad
Днес ще я водя на док, че винаги такива неща стават точно срещу почивните дни. ooooh!

Veninceto както Десинка ти е писала масажа може да помогне, но не рискувай с хапчета, които не са ти изписани от доктор. Не прекалявайте с кафетата, тъй като има риск от контракции. Ако е от кръвното по-добре пий айрян със сол.

monicat не случайно казват да не се приема обикновен аспирин по време на бременност. Виж АП е друго нещо, но и той се приема само при определени мед показания и назначена схема.

Хубав ден!

# 73
  • Варна
  • Мнения: 633
Veninceto и мен ме боли, но само сутрин, май имам високо кръвно  Confused пия чай и се надявам да ми мине от само себе си  ooooh!

# 74
  • Мнения: 2
Благодаря ви  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт