Септемврийче вече гука, мама пък съвсем изкука!

  • 32 951
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
Здравейте готини мами Simple Smile
 Аз се опитвам да давам вода, чайче, но уви бебонка като види, че не е мляко изплюва ни се муси. Голям смях е. Пие само като е гладна. Но хич не пропуска после и млякото.  Mr. Green
 Лече, кажи мила, как ще ги правиш подплънките. И аз мислих да си направя, че нещо много ги моря купешките, пък те не са много евтини. Но се чудя от какво да направя не пропускащата част.
  Момичета, как процедирате с цеденето нощем, когато бебо направи по-голяма пауза. Сутрин съм като балон надута.
 Деси, и аз мила имам проблем с препълването. И буците  Confused

# 61
  • София
  • Мнения: 1 139
Мен ми е по-лесно да го успокоявам на гърда, отколкото да го разнасям. Като го сложа,сядам си на компютъра и си действам. За разнасянето изисква цялото ми внимание. Не че и така не го иска - редовна се пуска, почва да ме гледа и аз ако гледам компютъра ми ика - "Еееей" Simple Smile

И на мен така би ми било по-лесно, но просто бебето не иска- тече ли мляко и не е ли гладен, не ще да суче.
И за заспиването щеше да ми е по-удобно, ако го правеше на гърда, но не иска. А като си спомня, баткото само така заспиваше до 2 г Thinking

През деня все повече време е буден- разглежда, кокори очички, а като му говори някой много се смее и гука Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 0
Не съм много активна в писането, но ви чета редовно. Моето слънчице за втори път се храни в 9 часа вечер и сутрин се събужда чак в 6 часа. Това 9 часово прекъсване малко ме притеснява, защото коремът му сигурнио се престъргва от глад. Вие какво мислите, смятате ли че трябва да го будя на 6-я час.

# 63
  • Мнения: 12
Здравейте Simple Smile
Тази нощ мина спокойно, но нещо коремчето взе да го мъчи сега Sad
Уж бяха спряли коликите
Бебо и той пие вода, ама като е гладен, иначе не ще Simple Smile

# 64
  • До морето :)
  • Мнения: 328
И моята не се успокоява на гърда, за разлика от кака си.  Mr. Green Наяла ли се е - не иска цица. Мисля си и че заради това не иска биберон. Просто не заспива на гърда и това е. Сега, от няколко дни, през деня си заспива сама в кошарата. Има играчки над нея - гледа ги, говори им, бута ги с ръчички и по някое време отнася плувката...
Днес направихме много хубава разходка. Сега ще спим и следобед - пак.  Party

krisityyy86, и моята прави такива паузи напоследък, идеално ми е.  Laughing

# 65
  • Мнения: 9
Здравейте, майчета.Как са бебенцата днес.По големите сигурно са на разходка.Тук изпече слънчице, но мен още ме е страх. newsm78Някое от неакалите бебета да е направило подарък на мама  Mr. Green На нас днес ни е трети ден.Хич не ми се иска да я тормозя с тернометара, но вече имам чувството че ще се пръсне само пръцкаме голямо пръцкане, а не съм яла нищо което да предизвиква газове. Sick

# 66
  • Мнения: 857
Да, веднага се вижда хубавото време.
Ние ходихме по разходки, но с голямото не мога да измина голямо разстояние, а ми липсва дълга разходка /не че тук мога да направя голяма разходка де.
И имам "подарък" - сутринта, след цяла нощ ръмжене, рев и пръцкане, разнасяне, за да не събуди Мартин, успя да се изака  Crazy - гъсто и не толкова много,колкото очаквах, но поне се успокои. Иначе бях решила да търся мушкато от някоя съседка  ooooh!.

# 67
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Мая, чак сега видях какво си ме питала за подплънките. Намерих приложение на бархетните пелени.  Laughing По-малко парче от комплекта го отрязах на 4. После всяко парче го сгъвам на 4 и става идеална подплънка. Съответното голямото парче го отрязах на 8 и сега имам един куп подплънки.  Mr. Green

Бюти, все се каня да ти казвам, че разликата между твоите и моите деца е една и съща - 2г. 3м. и 4 дни.  Laughing

Ема, аз бих излязла, че не се знае колко ще се задържи хубавото време.

# 68
  • Мнения: 26
За неакащите ще споделя моя опит ако мога да съм полезна.Като бях на АБ тя беше на АМ - Фризолак и спря да ака.Док каза да сменим Фризолака с Фризовом и от него чак разстройство получи, та си се върнахме после на първото.

# 69
  • Мнения: 342
Аз пък подплънки си правя от памперс. Изрязвам си заоблени или правоъгълни парчета. Взех си къси чорпогащникови чорапи и слагам парчетата в тях, понеже като се одреже памперса и почват да падат абсорбиращите топченца и така не става. Така или иначе те от едната страна са си с наелон. От 1 памперс излизат 4-6 парчета, което мен ме устройва и не ми пропуска по сутиена. Особено, ако си вземете от някоя аптека/ магазин някоко броя от най-евтините памперси, става идеална работа. После директно в коша  Wink

# 70
  • Мнения: 9
Момичета и аз имам ПОДАРЪК но моя е моооооого голям чак до ушите е омазана нашата госпожица Mr. GreenПредния път същата работа не беше ходила 2дни и после един памперс не и стига и се омазва цялата. PartyЛуда работа  newsm78 Ще видим следващия път как ще е.Дано се нормализират нещата.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте мами и бебоци ,да се запишем и ние в чудната тема.Пожелаваме на всички послушни и спокойни бебета.

Чета ,че имате проблеми с акането и ние сме в отбора с трудното изхождане Sad
След като София не беше акала 2 дни и помогнах с термометъра.Лекарката също  ни препоръча чай на БЛЕВИТ Л и смяна на АМ НАН 1 с НАН СЕНЗИТИВ и днес имаме два пълни памперса  , дано да нямаме повече проблеми.
Моята хубавица иска на ръце да се преспиваме:)аз съм захитряла от баткото и я слагам в шезлонга  newsm78 чудя се дали не прекалявам ,по цяла нощ е в него .Спи по добре,откарва по 4,5 часа между ядене.Днес спа на дългата разходка да видим довечера как ще сме.

Последна редакция: сб, 19 окт 2013, 18:50 от щастливка - мързеливка

# 72
  • Мнения: 3
 Лече, много умно  Peace Но на Перличка идеята с чорапа е супер. Ще пробвам. Купих си за раждането пакет превръзки за родилки, но в болницата не разрешиха да ги ползваме, пък и лохиите ми не бяха много  обилни. Даже май ще спрат скоро. Та се чудех как да ги оползотворя.   bouquet
 Браво на акалите бебчовци. На неакалите- много успех.

# 73
  • Мнения: 3 235
Честита ни 1-ва тема в "Родени"! Нека я изпълним само с хубави емоции!   Party Time

Пете,на мен пък хич не ми липсва периода на бременността-нито повръщането,нито болките в таза ....така си ми е далеч по-добре  Mr. Green

На мен също  Mr. Green Може би малко ми липсва отношението на околните  Crazy

.::Перличка::., това че с часове ти виси по гърдите не означава непременно, че е гладна. Сукането не е само за хранене, а и за успокоение. Надявам се да е това и да нямате проблем с кърменето. Hug

Нашите пъпки се оказа от претопляне. Реших да отстранявам причините една по една. Първо смених по-плътната завивка при спане с тънка. Но не изчезнаха. Сега ще му махна боденцето под гащеризона. Дано да даде резултат, защото следващата стъпка е намаляване на градусите у дома(сега са 22) ooooh!

nenimira, за сега се плюнчи, само ако го обърнем по корем.

Ето на, спа точно 15 мин пак и се пробуди  Crazy
Ох, и ние сме така  Tired

Не знам как е при вас, но на мен много ми тежи да го разнасям на ръце. Вчера го теглих и е вече 6 кг, а няма два месеца. Какво ще правя занапред с разнасянето на ръце, не знам ooooh!

Освен да заякваме, друг вариант не виждам hahaha Безплатен домашен фитнес.


# 74
  • Мнения: 7
Цоп и аз в прекрасната тема,за която искренни благодарности на Лече .За старанието и най-вече за времето ,което си отделила.   bouquet  Hug
Нека тази тема да ние честита и пълна само с хубави новини около бебоци.
Момичета не съм ви изчела ,затова и няма да пиша повече.
Лека вечер на всички  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт