Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 9

  • 46 965
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 4 557
Давам мед.
Понеже и 2-мата започнаха рано-рано ясла, дадох малко след годинката. В менюто имат чай с мед и затова исках аз да им дам в нас и да мога да реагирам, ако се наложи.
Голямото сега бърка в буркана с лъжицата. Малкото - не е такъв фен, но похапва.

# 17
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Тъкмо да отговоря в предишната тема, и тя взе, че свърши рязко  Mr. Green И докато изчета двете страници, дето сте ги набацали за има няма два часа, си забравих гениалните мисли  Mr. Green

Затова отговарям по спорните въпроси:
 - АБ детето е пило само веднъж за 5 години, при това се оказа, че не е трябвало - след 10-дневно безрезултатно пиене на АБ го спрях и включих вентолинови инхалации. На втората инхалация се оправи. Но ако излезе бактериална инфекция - въобще, ама въобще няма да се поколебая и ще дам предписания от антибиограма АБ.

И да, мед давам. С лимон и орехи, с мляко, с чай.

# 18
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Чак сега видях, че имало анкета  Whistling
Давам и чист мед да ближе от лъжичка, и в чая, и намазан на филия. Давам пак клеева тинктура и се каня да й направя и мед, орехи и лимонов сок.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 344
Хо,отвори ми се възможност да споделя за меда... Heart Eyes
Големия ми син е на 6г.,всяка сутрин преди градина и на гладно му давам по 2ч.л. мед вече 2години...Резултат:отвори му се апетита невероятно,излекувахме запека,вследствие,на който имаше фисура с кървене след всяко изхождане,За 2г е боледувал 2 пъти по-сериозно с Т,която се качваше най-много до 38.3....
От около година давам и на малкия-доста по-рядко ми боледува и като че ли по-леко минават нещата...Пу-пу

# 20
  • София
  • Мнения: 139
и аз тук...дано скоро да не ми се наложи да споделям за болести
Мед- давам, харесват го!

# 21
  • Мнения: 193
Когато на малкият му беше зачервно гърлото му давах по 1 ч.л. мед с масло и ванилия. Но до сега да чукна на дърво не е имал алергия към нещо, както и в семействата нямаме такъв случай.
Иначе изкара тази седмица цялата на ясла, но сега му потече носът. Да ви питам вие какво бихте дали за бистри сополи само (за сега)?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 504
Коризалия + вит Ц, чести промивки на носа, вечерта краката в гореща вода и сол, докато станат червени и после разтривка /крачетата, челото, около носа, гърлото също мажа аз/ с пулмекс, хустагил балсам, на химлая има едно с много билки пак за разтривка...

# 23
  • Мнения: 31
При нас се закучиха нещата. Tired Започна да кашля зверски, температура, сополи до брадата-пълна програма. Tired Давам му Инфлуцид и капя лайка с мед, ама не виждам подобрение. Личната изписа Изопринозин и промивки за нослето. Сироп за кашлица се чудя дали да давам, мисля да пробвам с инхалации, надявам се да не сбъркам. Praynig

fata morgana, изключително ми е интересно това, което споделяш за хомеопатията. Много ми се иска да заведа малкия при хомеопат, но не мога да го сваря здрав вече колко време, а знам, че детето трябва да е здраво при първоначалния преглед. Поправи ме, ако греша. newsm78 Шапка ти свалям за смелостта да борите болестите само с хомеопатия, аз не знам дали при една 39.5 градусова температура ще устискам да не дам температуропонижаващо. Аз самата грам не издържам на висока температура и пия хапчета при 37.5, но защото съм парцал. При децата не е така.

Да ви питам за меда-задължително ли е да яде лимоните, които са нарязани вътре? newsm78

EmiR, банята на краката и разтривките май не са удачни, когато детето има Т, нали?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
По повод това кое изследване за какво говори, тук има полезна информация ако някой го интересува: http://drmaneva.com/%D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8-% … %D0%B0%D0%B7.html

# 25
  • София
  • Мнения: 1 504

EmiR, банята на краката и разтривките май не са удачни, когато детето има Т, нали?
Не са удачни...
Няма да сбъркаш с инхалации...само с физ.разтвор...евентуално може малко сода или сол...
До 3 дни с Т спокойно...ако е вирус ще отшуми, ако е нещо друго ще се задълбочи...просто наблюдавай детето...
На фата детето не ходи на Дг, малка но съществено подробност  Wink До 4 г на каката и аз борех сополите с гранулки, но не ходеше на ДГ...Като тръгна на ДГ, обаче спрях хомеопатията /ходехме на класически хомеопат - нали се сещает при всеки сопол звъниш, ходиш дават ти гранулки, появи се бебето, обикновено нещата се развиват петък вечер или почивните дни - нямам време да чакам вкл. от класическия хомеопат е т.н./....е пробвах се, но не стана....Сега винаги почвам с някакви по леки препарати - та дори и немските хомеопатични бъркочи...ако не мине за няколко дни, включвам тежката артилерия и изследванията...Лично за мен е много важно да хвана на време симптомите на разболяване и да не чакам ...леко подсмърчане, сутрешно подкашляне, кихане/това са все нетипични неща, като са здрави/ за мен е гаранция, че почва нещо...и още от тогава почвам ...

# 26
  • Мнения: 31
EmiR, мерси за отговора! Вирус е, в това съм 100% сигурна, защото и аз вече съм заразена. ooooh! То аз нямам имунна система, пък за детето какво да кажа... Иначе разболяването му го хващам веднага, още като ми го дават от детската и разбирам, че нещо не е наред. Веднага започвам максимално щадящо лечение-инхалации, физ. разтвор, разтривки, ако състоянието позволява, но досега всички усилия са без резултат. Не мога да разбера къде бъркам. Между другото, аз съм същата. И на челна стойка да застана, хремата не ми минава за по малко от 10 дена. Явно сме изтеглили късата клечка с детето. Tired Tired

# 27
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Лисе мерси за темата. Дано децата да бъдат здрави и ние покрай тях Simple Smile

Мед давам - и на филийки и в течности. Рибено масло само сутрин и след обяд задължително плод - ябълка и напоследък е започнал да комбинира с морков. Давам и мляко.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Когато се направи кръвна картина веднага лъсва вирус ли е, или не. Ествествено за всяка кихавица или сопол не е възможно да му се взима кръв, но при няколко дни температури и неразположения е добре да се направи.

Ако говорим за обикновена КК без ЦРП, съм наблюдавала десетки перфектни КК, които с нищо не показват вирус ли е или бактерия. Никакви или минимални отклонения в показателите при пневмонии и бактерии в урината.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 468

Ако говорим за обикновена КК без ЦРП, съм наблюдавала десетки перфектни КК, които с нищо не показват вирус ли е или бактерия. Никакви или минимални отклонения в показателите при пневмонии и бактерии в урината.

Да, и това е така.

След направените изследвания вчера ние включихме и АБ. Дано поне това помогне.

Общи условия

Активация на акаунт