Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 9

  • 47 068
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 809
Аз с малко глупава питанка,но... Embarassed Свещичката за температурата за колко време се разтваря?Моята щерка преди по-малко от час и сложих Нурофен и вече търчи към тоалетната  Whistling Та да чакам ли ефект от тая свещ изобщо?

# 61
  • София
  • Мнения: 2 799
Аз съм давала Имуномикс  Peace
Като цяло съм доволна. Казвам, като цяло, защото не съм сигурна в ефикасността на имуностимулаторите, пък били те и био ... в бацилника, наречен детска градина е немислимо и най-перфектната имунна система да оцелее.
Общо взето ги давам основно заради мое спокойствие  Crazy ... че давам нещо и имам надежда, че този път сме уцелили.
В момента цялото семейство пием ADLiquid Immune Support, дъщеря ми е пила детския вариант преди време. И от него съм доволна.

# 62
  • Мнения: 21 295
И аз не съм за имуностимулаторите,ама ей на пак ни назначиха 3 мес Бронхо ваксом.
Имуномикс предполагам след тези 3 месеца трябва да започна да го давам,ако се реша да го взема де,нали ?  newsm78

# 63
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Аз с малко глупава питанка,но... Embarassed Свещичката за температурата за колко време се разтваря?Моята щерка преди по-малко от час и сложих Нурофен и вече търчи към тоалетната  Whistling Та да чакам ли ефект от тая свещ изобщо?
Ефералган съм слагала свещички,за 10 мин всичко се разтваря.

Нормално е да ползва тоалетната след подобна ситуация.Не се тревожи,организмът е усвоил дозата лекарство.

# 64
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 814
И тук да си кажа, че малчо е с разстройство от вчера, няма температура, жизнен е, но има хрема от два - три дни. Давам Био Гая и пръскам физиологичен разтвор (и се кърмим постоянно почти). Някакъв подобен вирус има ли в момента? Какво може да е?

# 65
  • Мнения: 696
От няколко дни нослето на малкия хърка, но като дърпам с аспиратора, нищо не излиза, не кашля обаче.Като му е хрипало досега нослето, повечето пъти е и кашлял, и винаги с аспиратор съм го почиствала.

Това ли е задна хрема и как се лекува?

# 66
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 401
За задната хрема е важно да промиваш с Физ. разтвор и да духаш или теглиш от нослето с помпичката често. Физ. разтвор втечнява по-гъстия секрет и така ще тръгне през носа.
Ако има трета сливица е много трудно, обикновенно гледам да я атакувам/Ериус или друго противоалергично и Лимфомиозот/, да може да диша, така лека полека тръгва секрет през носа.

Ние сега пак сме с хрема от 5 дена, вече е към края, но като рева отдеве за едно детско и беше като ларингитни хрипове....а, имахме ларингит само преди 2 седмици.
Правя инхалации и чистя носа, за сега.
Ще ми се да не стигаме пак до Пулмикорт ooooh!

# 67
  • Мнения: 3 809
Спрях Синекода,много кашляше.Сега боря гадната температура,дето тъкмо спадне и пак нагоре.Интересно,че като вдигне температурата и кашлицата спира  Rolling EyesУтре сме при личната,но нещата хич не ми харесват...и сигурно ще ни лепне АБ.Дано изкараме спокойно нощта  Praynig

# 68
  • Мнения: 173
Да не ви изтърва  Peace

# 69
  • Мнения: 1 892
Hushpuppy, колко често и по колко време правиш инхалации?
Имам инхалатор, но не знам точно в кои случаи да го използвам.

# 70
  • София
  • Мнения: 4 582
Имам инхалатор, но не знам точно в кои случаи да го използвам.
Ако инхалациите с вентолин/пулмикорт, лекарят казва дозировка и колко често се правят.

Ако са само с физ. разтвор, правя ги без предписание когато усетя, че нещо е тръгнало. Правя при кашлица - суха, лаеща. Или пък се чува тежко дишане, но секрет през носа не излиза - задна хрема.
В началото на раболяването - гледам да има поне 4 през деня, ако успея и детето даде - може и до 6 да стигна. Преди сън вечер правя задължително.

# 71
  • Мнения: 588
Ние от днес започнахме да кашляме-влажна кашлица ,но ми се струва че е от гърлото SadА уж хремата му минаваше SadМного съм притеснена ,защото тук има много вирусна пневмония Cry SadОт година и половина не сме пили АБ, дано и сега не се наложи  Praynig Сега пием Мукоплатн и Калциев глюконат

# 72
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
irina_77, дано се справите без АБ! Стискам палци - оздравявайте бързичко!  Peace

# 73
  • Мнения: 281
Каква е разликата между задна и предна хрема?
Любопитно ми е, за мен хремата си е хрема, а това дали се стича напред през носа или назад през гърлото зависи как съм застанала/навела. Разбирам, че е модерно да се говори за задна хрема. навремето нямаше такива термини, не че нямаше хреми.
Както се казва без лекарства хремата си минава за седем дни, а с лекарства си минава за седмица.

# 74
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
..........Разбирам, че е модерно да се говори за задна хрема. навремето нямаше такива термини, не че нямаше хреми.
Както се казва без лекарства хремата си минава за седем дни, а с лекарства си минава за седмица.
Да, така е в нормалния случай. На мен днес ми е 3 ден с хрема (сама си се простудих....), до утре трябва да съм я заличила. Но аз си познавам организма, а при децата не е точно така.... Tired

Общи условия

Активация на акаунт