в ШЕСТИ клас със замах!

  • 41 251
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Привет, момичета! Извинете, че нахлувам в темичката ви, но напоследък ви следя. Моето момче е в 5 клас и се чудя от догодина ли да го запиша на курс по математика. Затова ще ви моля, който има опит, да сподели, може и на лични. Той се справя с материала в училище, но не съм сигурна, че догодина ще мога да му помагам при нужда. В школите какви задачи решават - само състезателни или също така обясняват текущия в училище материал? Много благодаря предварително за отговорите!
Моята девойка ходи от тази година на школа по математика и БЕЛ. По математика категорично мисля, че има голяма полза. Тя е от децата, на които математиката не им е в кръвта и постига успехи с повече труд. И да с-материала в училище се справяше и без школа. Но аз виждам, че има пропуски. Отделно от това, понеже си познавам детето, ако трябва да разчитаме на попълване на пропуски от стар материал чак в седми клас, под напрежение, ще получи блокаж. Laughing По математика нещата при нас се случват, когато са полека лека, но постоянно. Grinning И още нещо, което ме повлия да я запиша-от шести клас- аз много често не успявам да помогна при нужда. Таткото може, но той пък е далече, а и когато е вкъщи, не умее да обясни достъпно-то се виждало, че е така. Twisted Evil
По БЕЛ- по-скоро я записах, защото тяхната учителка често отсъстваше по болест и не винаги имаха заместник. По-скоро-презастраховка, въпреки, че там нещата се случват лесно.

Според мен всеки си познава най-добре детето и трябва да вземе индивидуално решение.

И нещо важно, според мен-ходи-не ходи на курсове, трябва да се полагат усилия и вкъщи. Захапва детето сборника по математика и решава.

# 676
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Аз ще го запиша  от седми клас на БЕЛ, т.к там е големият проблем при него. Особено писмените упражнения. Мисля, че в шести клас е рано, имат достатъчно строга учителка и няма пропуски по материала, просто в 6 клас е излишно натоварване на детето  , а също и финансово за семейството.

# 677
  • Мнения: 1 271
Тестове по БЕЛ на сложни глаголни форми, някъде да сте намирали?

# 678
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Записах детето на школа. Тази година ще е само по Математика, а от догодина и по БЕЛ. Много се колебая между индивидуално обучение и курс, но то ще си покаже как ще тръгне.

# 679
  • София
  • Мнения: 51
Ние тази година сме само по математика, но догодина е и по БЕЛ. PeaceПо математика идва учител в къщи и съм много доволна, дребния я обожава и с кеф учи. Grinning Догодина мисля да е в уч. център Регалия - много го хвалят пък ще видим. newsm68

# 680
  • София
  • Мнения: 3 824
Здравейте момичета Simple Smile
Включвам се с малко обратна връзка за едно помагало. Преди питах тук за помагала по български и след всчики предложения в крайна сметка избрах това
 
Избрах го най-вече, защото е за самоподготовка и разчитах младежа сам да се оправя. Да ама не става Simple Smile Установих, че и аз не мога да се оправя.
- Теоретичната част често е неясана и непълна, макар че е красиво оцветена и тектовете са приятни.
- Въпросите понякога са невероятни - например: Кое  е излишното (критерий няма): (следват изброени изречения) Simple Smile
- Има грешни отговори, а като се имат предвид въпросите това е много неприятно.

Не си представям как би могло дете да си попълва само знанията с това помагало. По-скоро е за дете, което много добре си знае нещата и използва тестовете за тренировка.

И да не го приемете като оплакване това Simple Smile Пиша го за родители, които се чудят какво помагало да вземат на детето, за да му осигурят малко допълнителен самотормоз по български Wink

# 681
  • Мнения: 2 160
Помагалото е да улеснява и допълва, а не да обърква.Всеки вече издава, какво ли не.
По математика са на обем на пирамида,остават няколко урока, нещо много бързо ги взеха.

# 682
  • Мнения: 5
Здравейте,може ли да ви помоля да ми дадете някакви тестове по математика на валчести тела,който вашите деца са правили  Hug

# 683
  • София
  • Мнения: 3 824
Не искам да кажа, че е лошо. Просто е за друга целева група - тези които искат да са почти перфектни Simple Smile

 michi34, моят не е стигнал още до там. На конус са.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 6 360
С детето сме доволни от помагалото, показано от Елл.  Peace

# 685
  • София
  • Мнения: 3 824
Здравейте,може ли да ви помоля да ми дадете някакви тестове по математика на валчести тела,който вашите деца са правили  Hug

 michi34, мога да снимам контролното от тетрадката на 'Архимед'. Пиши, ако ти върши работа.

но пък то е общо - фигури и тела

# 686
  • Мнения: 2 160
Помагало не ползваме.

# 687
  • Мнения: X
Ние сме на тема брекети в момента - вече на щерката й взеха отливки, направихме снимките, сега смятат някакви ъгли и като махнем мъдреците, сме готови за поставяне. Много неприятен момент с мъдреците, това са операции, отнемат време, пият се антибиотици. Но няма как пък с криви зъби - девойка е, не е естетично.
Ще й сложат самолигиращи се брекети (без ластичета). Оказа се, че 2 години напразно е носила апаратчета (шини), нямало е никакъв смисъл от тях. Така или иначе, децата с криви зъби стигат до брекети, дори и да са носили шини - обясни ми ортодонтът.
Очила, брекети, щерката е в потрес.  Crazy

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 08:42 от Анонимен

# 688
  • sf
  • Мнения: 10 212
Щом няма смисъл от шини, защо въобще ги дават?  Thinking

# 689
  • София
  • Мнения: 3 824
Жасмин, израснали ли са всички кътници на твоята девойка? Аз скоро го водих моя и ми казаха, че няма смисъл да носи брекети от сега (навърши 13 преди няколко дни). Нямало смисъл, защото ако ги сложи сега ще ги носи поне 2 години по-дълго. Не са му паднали всички млечни зъби още, а съответно кътниците не са порастнали.

Общи условия

Активация на акаунт