ОКТОМВРИЙКИ - Тема 19

  • 33 547
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 063
Здравейте момичета! Вчера бяхме на ортопед и ни изписаха ортопедични гащички- имала малко отклонение и тр да ги носим 2 месеца. Малката вчера спа много неспокойно ,най-вероятно заради тях .Много се чудих , дали да й ги слагам ,понеже са много разностранни мненията във форумите ,но реших накрая да ги поноси , защото вс бебета, които са седалищно ( а моето беше така ) имат проблем с ябълката . Та въпроса ми е сега като е  с тия гащички трябва ли да я слагам на една страна да лежи или само по гръбче ?

# 736
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 063

 
emli за подсичане  си вземи  Судокрем. Не напразно всички го наричат чудокрем. Много съм доволна от него

# 737
  • Мнения: 74
Здравейте момичета! Вчера бяхме на ортопед и ни изписаха ортопедични гащички- имала малко отклонение и тр да ги носим 2 месеца. Малката вчера спа много неспокойно ,най-вероятно заради тях .Много се чудих , дали да й ги слагам ,понеже са много разностранни мненията във форумите ,но реших накрая да ги поноси , защото вс бебета, които са седалищно ( а моето беше така ) имат проблем с ябълката . Та въпроса ми е сега като е  с тия гащички трябва ли да я слагам на една страна да лежи или само по гръбче ?

Вие при кой ортопед ходихте.

# 738
  • Мнения: 189

 
emli за подсичане  си вземи  Судокрем. Не напразно всички го наричат чудокрем. Много съм доволна от него

Подкрепям - ние за месец и половина два пъти успяваме да се подсечем. Първият път мина с Бочко, но вторият не помогна хич и мазах Судокрем - за 2 дена се изчисти всичко Simple Smile

Чета всичко наред и не забелязвам някоя мама да се оплаква от трудно оригване. Нас това много ни мъчи - с таткото пробвахме всякакви трикове за помощ, девойката плаче истерично... Въобще приключения, дано ги израсне скоро!

# 739
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 063
toni_dimova При Пиперов в " Иван Рилски " .  Зная ,че целия град ходи при Дърмонов,но аз такива прехвалени др нещо не ме кефят . Ще ги носим сега гащичките и след 2 месеца ,ако недай си боже все още не е наред, ще ходим и при него

# 740
  • Мнения: 49
И аз използвам Судокрем още от болницата и съм много доволна.
За килограмите- имах да свалям преди да забременея към 6 кг., после с бременността качих още 17. Сега имам да се боря с 12 кг, за да си върна добрия външен вид. Стрии имам по дупето, бедрата и гърдите. Направо ужас. Не знам какво да ги правя.  
Памперси и преди съм писала, че ползвам Либеро. Много са добри.   bouquet   bouquet   bouquet
Днес следобед сме на консултация. После ще пиша колко сме наддали.  Laughing

# 741
  • Мнения: 38
Чета всичко наред и не забелязвам някоя мама да се оплаква от трудно оригване. Нас това много ни мъчи - с таткото пробвахме всякакви трикове за помощ, девойката плаче истерично... Въобще приключения, дано ги израсне скоро!
Да се оплача тогава  Laughing
Жани почти не се уригва, но пък много връща и повръща. Затова след хранене с майка я държим изправена на ръце дълго време и взе, че се научи да заспива на ръце, а като я сложим в кошарката се буди и почва да мрънка. Борбата предстои, само да спре с повръщането.

# 742
  • Мнения: 2
За уригването - постоянно редувахме лягане-ставане-носене-уригване-лягане-мрънкане-ставане... и така до миналата седмица! Тогава се усетих, че като се занимаваме легнали по-дълго време (говорим си, смеем се, гъделичкаме се  Heart Eyes ) и после я вдигна, се уригва едно хубаво звучно и дълбоко и после всичко е наред - спинка с часове! Само да уточня, че не давам вит. Д на своя глава. С него уригванията бяха безкрайни, спането - минимално, нервите - опънати на всички ни  Tired Лапен, мисля, че не се е научила `на ръце`, ами просто така й е много комфортно и си заспива. А повръщането може да е от уригване - поне Деви така се уригва тихичко, легнала и връща малко мляко.

За пораженията - килограми имах за сваляне още от първата бременност. С тази бременност качих само 9-10 кила, от болницата се прибрах без тях, ама с голям успех постепенно си ги наваксвам. Все ме кара на сладко да му се не види. Стрии също нямам нови - от преди направих само на гърдите - за 2-3 дни станаха тройни и нямаше начин! Корема не ми виси, ами си стърчи - все едно съм в 4-ти месец постоянен  #Cussing out

# 743
  • Мнения: 17
Тъкмо щях да питам при вас има ли го този проблем...
При нас също е трудно оригването - някой път веднага като я изправя след храненер някой път след половин час. Връща по малко и когато се уригва по-леко. Но това, което ме притеснява, е, че започва да нервничи след хранене. Ако я оставя легнала дори и след като се оригне, я чувам как връща в гърлото си и го преглъща пак. Намалих и с 20 гр АМ, съответно започна да огладнява по-рано, но пак си връща. Не знам млякото ли не й харесва или има друг проблем...

Последна редакция: ср, 04 дек 2013, 12:53 от star83

# 744
  • Мнения: 261
Не искам да засегна никой, но вяра на нещо, което носи името "Бочко", не мога да имам.  Peace Въобще на българската козметика вяра нямам. В България няма никакъв контрол на качеството. Забъркват ги всякакви.  Sick

Подсичането. Според мен, то се дължи на комплекс от причини: хигиена, поносимост към памперси и мокри кърпи, козметика.

Момичето, с което лежахме в болницата, ползваше за своето бебе от тези, обикновените мокри кърпи, които са 72 бр./цена: около лев. Ми аз с тези мокри кърпи вкъщи бърша праха. Ще се подсече, че даже и ще се обрине горкото дете.  Cry

# 745
  • Мнения: 91
Според мен нервниченето след хранене означава, че още е гладно бебето, поне при нас е така. С оригването нямаме проблем, ако заспива не я оригвам и връща по малко.

Според мен на тази крехка възраст не може да става дума за навици, научаване, разглезване т.н, просто бебетата имат нужда да усещат познато тяло, да са гушнати, защитени, спокойни, в което пък няма нищо лошо Peace

Да, и аз съм на мнение, че нещо, което струва 1-2 лв за опаковка, няма как да е с много читав състав.

# 746
  • Мнения: 49
Мокри кърпи - ползвам най-обикновени, но не от 1, а от 2 лева.  Peace   Дупето на малката до сега не се е подсичало. Важна е хигиената и кремчето. Мажете обилно с хубав крем и няма да има проблеми.
За повръщането - имахме този проблем, но след като изпихме една кутия антирефлуксно мляко се оправихме. Сега се случва много рядко.
Имам проблем с косопада. При вас има ли и какво използвате?

# 747
  • Мнения: 91
Много ми се иска да ползвам само вода и многократни пелени, но наистина не мога да се лиша от улеснението на памперсите и мокрите кърпички.

Не се е подсичала досега, но при най-лекото зачервяване мажа с Бепантен и минава след минути.

Ванч, според мен трябва да се комбинират добри ампули с хранителни добавки, стимулиращи растежа. Нямам косопад, но взимам бирена мая, тя увеличава и кърмата, дава енергия, подобрява състоянието на косата, ноктите, кожата, а и е абсолютно натурален продукт Peace

# 748
  • Мнения: 261
Според мен нервниченето след хранене означава, че още е гладно бебето, поне при нас е така. С оригването нямаме проблем.

Да, и аз съм на мнение, че нещо, което струва 1-2 лв за опаковка, няма как да е с много читав състав.

Подкрепям.  Peace

Понякога бебетата ядад повече от определената доза, понякога се засищат с по-малко. Идеята е да се следи за ден количеството приета храна да е около осреднените стойности за съответните килограми.

# 749
  • Мнения: 8
За бирената мая, звучи добре, но съм чувала че се пълнее от нея? При теб как е, имаш ли повече апетит откакто я пиеш?
За повръщането - бебка си повръща и трудно се уригвано, но ако заспи на гърда не я уригвам, никога не ми е повръщала после
Памперси ползвах на Молфикс - доволна съм имат еластична лента отстрани и си мисля, че на беби й е по-удобно, отколкото с Пуфис (купих ги на промоция и сега съжалявам, че не си взех пак Молфикс)
За кремче против подсичане и аз съм супер доволна от Бепантен, мазах веднъж със Судокрем и й излязоха пъпчици от този прехвален крем!

Момичета не е ли време за нова тема - в родени? Не знам как се прави обаче.. Blush

Общи условия

Активация на акаунт