Обезцветяване на косата.

  • 47 605
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 023
Момичета, опитайте с тази паста, която дадох по горе.Аз след едногодишна борба и след 5-6 безуспешни опити с деколор, само с това махнах черното.Не горете излишно косата си, защото колкото и първоначално да ви се струва, че деколора не мори косата, на мен ми стана мнооого суха от него. Тази паста обаче трябва да се намаже от фризьор, който да сложи от неговите окислители, стои се 20 мин и слагаш боя. Като цена е 16 лв

# 16
  • Мнения: 118
Резултатът при мен след едно третиране с ДеКолар е най-малкото очакван.
От средно пепелно русо с червени отенъци, станах светло пшенично русо с оранжеви отенъци  Laughing
Най- странното е, че на мен червеното се е заинатило не по краищата, където косата при третирането е била по-податлива (доколкото зная боя, в моя случай подобие на къна "хваща" много повече по дължините, където косата е по-безжизнена), а почти в самата основа.
Нищо, аз си вярвам, така че и довечера ще се намажа. След това каквото стане-оксиданта няма да слагам, нито боя след това. Не си създавам проблеми с "цвета" на косата ми по принцип и ще си чакам да се отмие, доколкото реално може да стане, всяка химия, докато си отглеждам пак "естествената" коса.

Не е съвет, само споделен опит: Преди години се отървах от черното ( наслагвано не повече от година) с едни актуални тогава "лилави прахчета" за кичури в домашни условия и със сериозно рязане-коколо 10см.

Успех на всички експериментиращи!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 398
El_83 колко дълго си се боядисвала черно? Мойто е много напластено и вече съм загубила всякаква надежда. А след тази паста цвета връща ли се или направо се боядисвам в цвета, който искам?

# 18
  • Мнения: 3 023
El_83 колко дълго си се боядисвала черно? Мойто е много напластено и вече съм загубила всякаква надежда. А след тази паста цвета връща ли се или направо се боядисвам в цвета, който искам?
12 години съм била черна с коса 70см. След опитите с Деколор станах много тъмно кафяво, червено, абе сто цвята и коса до раменете ! С тази паста  станах направо чиста 9-ка. Момичето, което ми каза за нея, каза задължително първия пък да сложа натурална 9-ка без никакви оттенъци и така направих. Не ми се е върнал цвета.

# 19
  • Мнения: 779
Момичета, а ако косата не е черна, а просто има остатъчна боя от преди 2-3 месеца?
Моята беше боядисана кафяво-червено... нещо средно беше. Сега леко червенее, а искам да си правя омбре, та за да не стане рижаво, трябва да махна остатъците от тази.
Този на Рубела, Деколор, дали ще свърши работа или ще стане още по-червена?

# 20
  • Мнения: 3
Искам да ви споделя и моя опит. От естествено светло кестенява се боядисах кестеняво, тъмно с безамонячна боя. Доста тъмно беше, биеше на черно. После ми дойде идеята да става бронд - модерното русо и си взех обезцветител, който с всичкия си акъл от зор да е веднага нанесох сама. Резултата беше петна, но много приятен цвят. За да скрия петната след няколко дни се изрусих с амонячна боя на Syoss - някакво светло русо. Почти никакъв ефект. Същата вечер се намазах и с желания цвят, но стана нещо съвсем друго- доста по-тъмно от желаното и от предишното с обезцветителя. Косата ми обаче изглеждаше страхотно. След 3-4 дни си направих маска с желатин и балсам и сега косата ми изглежда много по-добре и от преди първата боя! Жива, гладка, много лъскава. Решила съм утре пак да я поизмъча с обезцветител и веднага след това боя. На мен кураж ми дава боята след това, защото те имат масла в състава си и косата ми става дори по-лъскава след боядисване. Надявам се да не я скапя много и после пак ще си правя маската с желатина, който върши чудеса с косата. И все пак много ме е страх да не ми изгори, защото ми е дълга и няма да стоя много с този "убиец на коса" на главата ми.

# 21
  • Мнения: 46
Бая третиране е паднало Simple Smile
Аз до колкото знам след безамонячна боя не се обезцветява лесно косата  Thinking
Сподели какво е станало Simple Smile

# 22
# 23
  • Мнения: 1
Аз водих дълга борба с обезцветяването след 12 години с черна коса. Слагала съм деколор 5 пъти, но след нанасяне на боята пак се връщаше тъмния цвят.....След като си изгорих косата достатъчно научих за блондиращата паста на Сенси до http://www.simbg.com/izsvetliteli/sensido-magic-blondirashta-pasta и с нея се получи. Хубаво е да се намаже от фризьор, защото трябва да е бързо и равномерно.Стои се 20 мин и всичко пада. След това трябва да сложиш светла боя, без никакви оттенъци ( като пепеливо медно и т.н) Аз сложих боя 9-ка и станах руса  Grinning Grinning  След това вече, може да сменяте цвета, но първоначалното изсветляване трябва да е така.

Същият случай!  5 пъти слагах ДеКолор на средно кестенявата си коса, достигах меден с рижави отенъци цвят, след това слагах светла боя-средно русо, тъмно русо и цветът ми ставаше дори по-тъмен от кесетенявия. Невероятно. Ето сега виждам, че не съм единственият трагичен случай.

# 24
  • Мнения: 46
След ремулвър трябва да се изчака 1 седмица и тогава да се боядисвате, иначе ако веднага се боядисате цвета се връща или става тъмен каквото и да сложите!А след обезцветител може веднага да сложите боя и няма да има проблем Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт