Обезцветяване на косата.

  • 47 307
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте!Препоръчаха ми Decolor time на Роза Импекс за сваляне на черна боя.Въпросът ми е дали някоя от вас е пробвала този продукт и какъв ефект е имало?А ако някои знае за нещо по-добро нека каже,понеже фризьорите взимат доста скъпо за тази процедура а в момента нямам възможност да отида,за това ако някоя е правила такива опити нека сподели какво се е получило.  Simple Smile

# 1
  • London
  • Мнения: 6 732
При изрусяване не бих заложила на българска боя, освен ако не искаш да си събираш косата от сифона в банята. От др. страна черна боя пада много трудно, била съм с черна коса и знам как е. Моята препоръка е да изчакаш малко да израсте, после да опиташ с цвят близък до твоя и малко по-малко да изсветляваш и като подстригваш косата. От черно да стане русо = на метла! Изчакай да си с някакъв кафяв нюанс цялостно и тогава изрусявай. Казва ти го една изрусена! Peace

# 2
  • Мнения: 187
Ползвала съм, определено имаше ефект. Косата ми от черна стана кафява. В салон също са ми сваляли черната боя, тогава косата ми стана руса с тук там червеникави кичури. Деколорите за домашна употреба са по-слаби от тези, които ползват в салоните.

# 3
  • Мнения: 2
ефект ще има, но едва ли ще е чак такъв какъвто ти се иска, поне не и от един път. Намери си някой да те маже, недей сама, да не стане на петна. И не я завивай главата с нищо, да не се разпуши главата Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 569
На мен не ми се получи с тоя Деколор.

# 5
  • Мнения: 3 018
Аз водих дълга борба с обезцветяването след 12 години с черна коса. Слагала съм деколор 5 пъти, но след нанасяне на боята пак се връщаше тъмния цвят.....След като си изгорих косата достатъчно научих за блондиращата паста на Сенси до http://www.simbg.com/izsvetliteli/sensido-magic-blondirashta-pasta и с нея се получи. Хубаво е да се намаже от фризьор, защото трябва да е бързо и равномерно.Стои се 20 мин и всичко пада. След това трябва да сложиш светла боя, без никакви оттенъци ( като пепеливо медно и т.н) Аз сложих боя 9-ка и станах руса  Grinning Grinning  След това вече, може да сменяте цвета, но първоначалното изсветляване трябва да е така.

# 6
  • Мнения: 13
Аз принципно искам да се правя лилаво-червена,а не руса обезцветявах се веднъж на фризьор но стана рижаво на места,а на места си стоеше черното и след боядисването с боя после стана черно с червени кичури все едно...ужас!И затова реших че повече толкова пари за такова нещо няма да дам и затова по-добре сама да си оризеля косата отколкото да платя някой да го направи.  Grinning

# 7
  • Мнения: 0
Бях 3 години с много тъмно кестенява коса (за всеки страничен наблюдател - черна). С Деколор не падна повече от половин тон от цвета, при положение, че боята вече беше се поотмила значително. Но не смея да давам категорично мнение, тъй като го използвах само веднъж. Това, което ми хареса е, че косата ми не стана като метла след Деколор, което определено е плюс.
Боята свалих с обезцветител на Чифели, като целия процес го снимах, но нямам възможност да кача снимките. От Чифели определено се махна тъмния цвят, но разбира се преди боядисване ефекта беше - бели корени, жълтеникави дължини и оранжеви краища. Косата ми, която принципно е доста мека и здрава беше станала на метла, направо ми се плачеше, но знаех, че това е цената на обезветяването и го приях мъжки - редовно й правя маски с тривитаминол, използвам кристали, както и тези пръскащите се балсами без отмиване, в моя случай на Глис.
Кофтито на обезцветяването е, че след това боя трудно хваща или по-скоро - хваща и се отмива много бързо. Но след редовно посещаване на фризьор за леко подстригване и след доста боядисвания, в момента съм с цвят, възможно най-близък до моя естествен - тъмно пепеляво рус.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Хм, вие ме отчайвате. Днес правих упражнението с Деколор. Последно пролетта се боядисвах в черно, преди около 2-3 месеца с кестеняво. От днес съм червеникава. Като резултат съм доволна, тъй като целта е кестенявото. Ноооо ме притеснявате с това, че има шанс да се върне цвета. Значи лъжат. На опаковката пише, че маха амоняка, тогава от къде на къде пак ще се връща цветът  Crossing Arms Явно само прикрива, иначе как ще се върне нещо, което уж го няма? Смятах другата седмица да слагам боя (безамонячна взех), но дали?  newsm78

# 9
  • Мнения: 0
След Деколор може и да не ти се върне цвета, моят се връщаше след Чифели, но за сметка на това поне успях да махна черното.
Пробвай маска с няколко ампули витамин C (4 примерно), някакво масло - бадемово, арганово - 2-3 лъжици и колкото ти е необходима за нанасяне по цялата коса някаква маска за коса. С тази маска след около 2 часа също падат 1-2 тона от цвета. Аз лично бях доволна.
Можеш да редуваш това и още едно-две мазания с Деколор. Излишно е да наслагваш още боя върху косата си, ако не си я изсветлила достатъчно, че да се получи след това желания цвят.
И много подхранване в това време!

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Кестенявото, което искам, е сравнително тъмно. Би трябвало върху сегашния цвят да стане  Thinking
Само че, с безамонячна боя дали ще хване въобще

# 11
  • Мнения: 118
здравейте,
поредната търсеща съвет...
На кратко историята на косата ми:
естествен цвят- пепелно средно русо,
преди години минах през черно, червено, кичури и скандинавско русо, докато не се вразумих!!!
 От 2007г не бях слагала боя на косата си, сешоар и преса не използвам.
резултата - дълга до кръста, естествено руса и здрава коса .... докато не сглупих!!!
Началото на тази година се подстригах доста късо (на врата бяха дори бръснати), замаяна от "промените' реших да сложа някакъв цвят и като компромисен вариант (нали съм се отказала от амоняка) сложих някаква крем къна, цвят "шоколад"
Вече почти година не се понасям....
Дължина-никаква, до раменете
Цвят-русоляво с червено-рижави оттенъци
Преди месец сложих  7.1 на Гарние уж да махна червеното, но нищо не стана.
Днес си взех Деколор-а на РозаИмпекс, целта ми е просто да разкарам червеното.
Някакви прогнози или препоръки???

ПП по принцип съм търпелива що се отнася до косата и мислех, че ще се отмие, но вече се питам какво толкова са сложили в тази крем-къна?!?!!?

# 12
  • Мнения: 187
Червеното няма да се махне с този деколор. Даже съм забелязала, че след тези деколори червеното избива още повече. Според мен имаш 2 варианта - тъмен цвят или фризьор /задължително да е добър колорист!/.
Тук някой предложи блондираща паста, може да се пробваш с нея ако не ти се дават пари за фризьор.

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Да, определено червенее косата след Деколор-а

# 14
  • София
  • Мнения: 398
Ползвах го този Деколор ( по принцип съм руса, от 6 години се боядисвам черна) и останах доста доволна. 4-5 см руси корени, които постепенно потъмняват и се стига до черни краища Ама аз друго и не очаквах. Не вярвах, че цвета може да се върне-но се връща. По-късно говорих с фрозьорка, която ме нахока, че си правя такива експерименти сама и ми каза, че за хубаво махане се прави процедурата няколко пъти, след което е хубаво да се изчака известно време преди да се боядиса. Е да ама кой ще ходи така шарен. И цвета на боята, която ще използвам, да е няколко нюанса по-светла от цвета, който искам. Защото със сигурност ще стане по-тъмно. Аз бях взела шоколадово кафяво, а станах катранено черна, каквато си бях. Ако бях взела светло русо, можеше и да стана кафява ама...
Отказах се от този вариант и сега продължавам да се чудя с какво да го махна това черно.  Cry Не мога да я оставя да израсте, корените ми са ужасно светли и 3 седмици след боядисване стои все едно съм плешива.  Mr. Green
Пробвала съм и маската с вит. Ц, и смятам, че има ефект. При мен беше много минимален понеже черното е много напластено. Но пък една позната се беше боядисвала 3-4 пъти черна и  след тази маска резултата беше поразителен!!!!
Извинявам се, че стана дълго.  Blush Grinning

Общи условия

Активация на акаунт