Придобиване на гражданство в Европа (и света)

  • 19 941
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Италия, разрешава се двойно гражданство.

Можеш да подадеш документи след две години брак и легален престой страната (резиденция). При наличие на деца, е нужна само 1г. До подписване на декрета не трябва да има развод, раздяла, анулиране на брака и т.н.

По натурализация - 4г. за граждани на ЕС и 10г. легален престой за останалите. Трябва да имаш доходи, ''произведени'' на територията на страната (има определен минимум годишно), би трябвало да си се интегрирал и да знаеш езика.

Чака се...доста, от 3г. нагоре, въпреки, че по закон би трябвало да се произнесат до 2г.

# 31
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Нашето комшииче има тройно гражданство  Crazy - немско, френско, сенегалско - милото какво ли ще каже, че е като порастне.

# 32
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Нашето комшииче има тройно гражданство  Crazy - немско, френско, сенегалско - милото какво ли ще каже, че е като порастне.

е, естествено, че откъдето е майката, като такова ще се самоопредели, това го знаем от темите за говоренето на български  Laughing

# 33
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Нашето комшииче има тройно гражданство  Crazy - немско, френско, сенегалско - милото какво ли ще каже, че е като порастне.

е, естествено, че откъдето е майката, като такова ще се самоопредели, това го знаем от темите за говоренето на български  Laughing
Joy вярно ли? Или се шегуваш?  Щото майката е родена във Франция, нейните родители са от Сенегал, и тя се определя като франсе, а не африканка от Сенегал.

# 34
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Нашето комшииче има тройно гражданство  Crazy - немско, френско, сенегалско - милото какво ли ще каже, че е като порастне.
Интересно е колко езика говори?

# 35
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Нашето комшииче има тройно гражданство  Crazy - немско, френско, сенегалско - милото какво ли ще каже, че е като порастне.
Интересно е колко езика говори?
Joy то е тодлър, роди се началото на март... та за сега само гука, но не знам още на какъв език  Joy Като го бейби ситвам, аз мешам между англ и фр. У тях се меша фр., англ., нем., и нещо между фр-сенаглииски... Ще го видя след няколко месеца на какъв ще проговори така, че да може и собствената му майка да го разбира.  Crazy ПС, не мисля, че споменах някъде на колко е бебчо (такъв сладур е, че го мачкам всеки път като ми го оствят).

Последна редакция: вт, 29 окт 2013, 00:11 от Baby*

# 36
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Ако си споменала, че е още мъничко, май съм го пропуснала. Наистина ще бъде интересно на какъв език/езици ще проговори.
Имаме познати - майката е бразилка, бащата е американец от полски произход, девойката им е на 4 годинки и смесването на 3-те езика е факт и в много от случаите  е доста забавно и общо взето неразбираемо  ooooh!

ПП Пропуснах да добавя, че майка и говори на португалски, бабата по бащина линия, която я гледа 2 дни в седмицата и говори на полски, а в градината през трите дни, които я посещава, говори английски, баща и също и говори само на английски Simple Smile


Последна редакция: вт, 29 окт 2013, 02:13 от Daylily

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Joy вярно ли? Или се шегуваш?  Щото майката е родена във Франция, нейните родители са от Сенегал, и тя се определя като франсе, а не африканка от Сенегал.

е, значи детето ще е франсе.
но по-интересна е приятелката ти и нейните родители. как са допуснали, при това, двама, да се чувства франсе, а не сенегалка?  Shocked

(пс. изобщо не се шегувам, ти темите за многоезичните деца и националното им самоопределяне  не ги ли четеш?  Laughing)

# 38
  • Мнения: 1 959
Бях изумена при последния си престой в БГ в началото на годината,
че има хора, които си мислят, че ако детето им се роди в Англия и ще вземе поданство
само поради този факт, а после и съответните помощи.
Един таксиджия дори ми обясняваше плана за уреждане на жена му да роди в Лондон
и определено не ми вярваше, че само ще се вкарат в излишни разходи, а детето ще си е българче.

# 39
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Бях изумена при последния си престой в БГ в началото на годината, че има хора, които си мислят, че ако детето им се роди в Англия и ще вземе поданство
Може би са чули, че в САЩ е така и са направили грешни изводи за Англия.

# 40
  • Мнения: 2 093
Бях изумена при последния си престой в БГ в началото на годината,
че има хора, които си мислят, че ако детето им се роди в Англия и ще вземе поданство
само поради този факт, а после и съответните помощи.
Един таксиджия дори ми обясняваше плана за уреждане на жена му да роди в Лондон
и определено не ми вярваше, че само ще се вкарат в излишни разходи, а детето ще си е българче.



хич не ги обичам този вид разговори сьс случайни хора; когато някой започни да ми обяснява планове и идеи, аз обикновено се сьгласявам, стига да не сьм включена в плана им  Laughing

# 41
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Бях изумена при последния си престой в БГ в началото на годината,
че има хора, които си мислят, че ако детето им се роди в Англия и ще вземе поданство
само поради този факт, а после и съответните помощи.
Един таксиджия дори ми обясняваше плана за уреждане на жена му да роди в Лондон
и определено не ми вярваше, че само ще се вкарат в излишни разходи, а детето ще си е българче.



Де да беше само това, още какви легенди се носят за Англия Whistling. Вече не обръщам внимание на такива, даже не се опитвам и да обяснявам, просто подминавам.

# 42
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Предполагам, че легендите са с положителен знак Simple Smile в противен случай едва ли хората биха мислили за подобни акробатики.
От друга страна много хора разчитат на чуто от този и онзи, без да си направят труда да проверят как стои дадена ситуация в законово отношение (визирам момента с раждането в Англия)

# 43
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Именно! При толкова средства за информация в наши дни, чули-недочули тръгват вече с големите кошници. В теми като тази само си приказваме кое-къде-как, но всяка от нас, когато някой въпрос я касае пряко, ще провери официалните източници, за да се осведоми. И ще ползва инфото от тук само за насока, евентуално. Но да тръгнеш ей така да раждаш в чужбина, щото там давали много пари и гражданство, това е  #Crazy

# 44
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Точно това имах предвид, живеем във времена, в които информацията я има, само трябва да се потърси.

Общи условия

Активация на акаунт