Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 9 тема

  • 163 601
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
# 706
  • Мнения: 960
Момичета съжалявам ако се повтарям, но търся оригинална рецепта за обикновени ванилови мъфини. Ако някой има, моля да ми я прати, благодаря!

# 707
  • Мнения: 4 859
Момичета съжалявам ако се повтарям, но търся оригинална рецепта за обикновени ванилови мъфини. Ако някой има, моля да ми я прати, благодаря!
На първата страница има 2 рецепти май.
Иначе
http://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0% … D0%B8%D0%BD%D0%B8
У дома тези са любими,но имат парченца шоколад,който може да не слагаш.
http://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0% … D0%BB%D0%B0%D0%B4

# 708
  • Мнения: 960
lady_gothic Благодаря ти, ще опитам тази седмица!

# 709
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
И аз често правя ваниловите мъфини от Супичка, дори ползвам олио вместо масло. Разнообразявам пълнежа според наличните продукти - стафиди, орехи, локум, парченца плодове от сладко, парченца шоколад.

# 710
  • Мнения: 6 720
И от мен един глас "За" ваниловите мъфини на Супичка, особено тези с парченца шоколад са ни много любими. Peace

# 711
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Ще правя мафини днес, за първи път. Имам силиконова форма, хартиени кошнички, разл.добавки за в мафините. Въпросът ми е тази силиконова форма просто така ли се слага във фурната и те си се пекат или й трябва още нещо?! Няма ли да се стопи?! Какво правите вие?

# 712
  • Мнения: 4 859
Направо в загрятата фурна слагам формата,не е необходимо намасляване и хартиени кошнички по принцип(но е по-удобно и използвам,вкъщи така ги искат сладките).Имам форма и с пеперудка,калинка и т.н.-В нея директно изсипвам сместа.

# 713
  • Мнения: 960
Ще правя мафини днес, за първи път. Имам силиконова форма, хартиени кошнички, разл.добавки за в мафините. Въпросът ми е тази силиконова форма просто така ли се слага във фурната и те си се пекат или й трябва още нещо?! Няма ли да се стопи?! Какво правите вие?

Аз под силиконовата форма слагам друга равна тава, за да има равна повърхност. Не би трябвало да се стопи, ако не печеш на повече от 220 градуса (ако не се лъжа това беше изискването за силиконовите форми). А относно хартиените, аз ги слагам когато пека в метална тава за мъфини и също не ги намаслявам. Но ми се е случвало да залепват и установих, че е от качеството на кошничките, колкото е по-мека хартията, толкова повече не ми залепват. - Това разбира се работи при мен. Успех! Simple Smile

# 714
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Станаха, бре! Само че формата излезе по-голяма от хартиената формичка и станаха по цилиндрични, а не като трапец. Доволна съм, тестото се получи супер. Направих различни- с вафли, шоколад, локум, кокосови топчета, шоколадов корнфлейкс.

# 715
  • Мнения: 2 817
Дами, здравейте!

Търся рецепта за мъфини с круши, орехи и микс подправки /канела и подобни/ , но не намирам такава.

Сещате ли се за подобна рецепта? Благодаря предварително.

# 716
  • Мнения: 1 090
Ева, наскоро правих този кекс, но в малки формички:
http://www.supichka.com/рецепта/449/бърз-и-лесен-кекс-с-ябълки
С ябълки е, но не вярвам да не се получи и с круши. Може да добавиш канела или друго, каквото си решиш. 

# 717
  • Мнения: X
За пръв път правя мъфини. Опитах солени и сладки в силиконови формички (отделни) и съм много доволна от това как се изпичат. Купих си и метална форма с 12 гнезда, но още нямам хартиени капсули, за да изпробвам. А дали в силиконовите изпичането е по-добро или в металните също ще се получи? Не се стърпях и един мъфин опитах в МВ, но едва ли ще повторя. А тези ги забравих във фурната, но са ОК на вкус.

# 718
  • Мнения: 6 720
Браво, alys, чудесни са! Би ли споделила по кои рецепти ги прави? Благодаря! bouquet

# 719
  • под тепетата
  • Мнения: 9 311
Изглеждат супер,  alys!
 Да ти кажа аз предпочитам да пека  в металните с хартийки, някак по-хубава им става коричката отстрани. Вчера пекох шоколадовите с банан  на Селма и понеже станаха повече, остатъка изпекох в картонени. Удобно е, защото са по-стабилни от силиконовите при поставяне върху решетката на фурната.

Общи условия

Активация на акаунт