Мнения за ЧОУ "Питагор"

  • 58 001
  • 151
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 986
Сънчо, разбира се, че не сме й казали, че е на тест, а обяснихме точно както ти си направила, че отива да опита в едно друго училище, за да изберем ние после най-доброто за нея.
Грета, тестът не е много сложен, така че не мисля, че е проблем тези точки, а и е комплексен, не оценяват знанията само, а и поведението на детето предполагам. По обяснения на дъщеря ми е точно това, което правят в предучилищната обикновено - оцветяване на звукове в червено и синьо, срички, има и математически задачки, но тя поне каза, че не е имало нещо от това, което са й давали да прави, което да я е затруднило или да не е направила, пък ще видим резултата. Ние не сме я учили допълнително извън това, което правят в предучилищната.
Солей, не е задължително да е на 6 г. за предучилищна, важното е да преценят, че е готово за предучилищна, но вие сериозно си помислете, защото там доколкото разбрах ПГ е само една година и трябва тогава на 6г. да го дадете първи клас, а ученето е доста и е натоварено. Скоро имаше една майка на 6г. първокласничка в частно училище, която не беше много доволна.
Иначе да споделя, че ми се видяха много мили всички в училище, но моето мартенско инатче е уникат. Тя заяви, че не й харесвало и не искала да ходи там, а в своето си. За съжалание в училището, в което е в момента предучилищна също има тест за първи клас и напливът е доста по-голям от 2 деца за 1 място, а нямаме никакво предимство, та не се знае. Така че при нас няма да има драми, ако не я приемат, а по-скоро обратното - голямо мислене ще падне. Може би причината да не й хареса много, че тя сега е следобяд на училище и се наспива до късно, а днес не й хареса ранното ставане. Всъщност е по-вероятно да не я вземат, защото не е била много комуникативна днес - недоспала, не особено добре здравословно, а и по принцип не е от най-социализираните - в непозната среда й трябва време, за да се отпусне, но дори и след това по принцип предпочита да си рисува, човърка нещичко, както прави в междучасията сега, а не да си играе с децата. Заяви ми, че я питали нещо и тя казала, че не иска да се запознава с нови деца, има си приятели, пък други като стане тийнеджър тогава щяла да си търси приятел / не знам дали го е казала така и на психоложката, но нищо чудно.

Последна редакция: ср, 19 мар 2014, 18:17 от Mira_p

# 31
  • Мнения: 95
Ние това с приема го правим за втора поредна година. Миналата година приеха голямата ни дъщеря в първи клас, а днес беше на изпит и малката (пак за първи клас). За радост приеха я и нея с резултат от 97 т. Детето казва, че задачите са били много лесни. И в двата случая обаче децата си бяха провели определена подготовка за приема. Не по някаква определена система - просто взехме различни книжки и ги свикнахме да работят по тях по около час всеки ден в последните 3-4 месеца преди изпита. Най-полезна ми се вижда поредицата "Азбука на мисленето". Децата свикнаха без особено усилие да работят и да приемат ученето като естествена част от ежедневието. Критериите за прием са високи, тъй като средата е много конкурентна и темпът на преподаване интензивен. Контролни се правят почти ежедневно и се работи по индивидуален подход към всяко дете. Независимо от това, средата и отношението на учителите са изключително позитивни и предразполагащи. Децата обожават училището си и истински се гордеят с униформата му. За голямата най-стряскащата закана, когато се налага да се възпитаваме, е че може да я отпишем от Питагор. И за двете деца избрахме Питагор пред Света София, където също бяха приети и всички сме изключително доволни от избора. След 3 години ще извървим същия път и със сина ни. Препоръчвам искрено училището. Заслужава си усилието да отделите време и да подготвите децата си за приема. Изобщо не е толкова сложно и със сигурност ще донесе удовлетворение и на вас, и на детето ви. Извинявам се, ако тази информация е закъсняла, но се надявам да бъде полезна на родителите на кандидатите за следващата година. Късмет и бъдете здрави!

# 32
  • Мнения: 2 986
а днес беше на изпит и малката (пак за първи клас). За радост приеха я и нея с резултат от 97 т.
Не знаех, че казват резултатите същия ден. На нас казаха, че ще ни се обадят до два-три дни, което съобщиха и на отворените врати. Предполагам при вас е така, защото все пак имате едно дете там и ви познават. А моята щерка каза, че са били две момиченца и три момченца, момиченцето било много симпатично и си играли, но не запомнила как се казва.

# 33
  • Мнения: 95
а днес беше на изпит и малката (пак за първи клас). За радост приеха я и нея с резултат от 97 т.
Не знаех, че казват резултатите същия ден. На нас казаха, че ще ни се обадят до два-три дни, което съобщиха и на отворените врати. Предполагам при вас е така, защото все пак имате едно дете там и ви познават. А моята щерка каза, че са били две момиченца и три момченца, момиченцето било много симпатично и си играли, но не запомнила как се казва.

Предполагам, че е точно така. Познават ни вече и ни казаха резултата веднага. Дъщеря ни се казва Анна. Предполагам, че вашето момиченце е Ния, за която Ани ни говори цяла вечер. Стискаме ви палци! Здраве и късмет!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 373
Дъщеря ни се казва Анна.
Значи с вашата Ани може да сме съученички. Може да се окажем в един клас. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 986
Предполагам, че вашето момиченце е Ния, за която Ани ни говори цяла вечер. Стискаме ви палци! Здраве и късмет!
Да, Ния е. Благодаря, дано, макар че все още се колебаем и ние. Както споменах по-горе не съм убедена, че има заложби в математиката, а и наистина не беше във форма. Пък и ние не сме я готвили въобще, е разбира се, занимава с игри -задачки, но не от този тип, а например задачки в Бърборино, книжките Играй и мисли на Фют и др. подобни, но само като занимавка, не целенасочено.
Пък дори и да не станат съученички, щом толкова са се харесали за игра, може да се запознаем семейно на кафе и разходки, ние живеем в района, като се преместихме скоро и още нямаме много съседчета -познати, така че ако имате желание ще се уточним на лични

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 10:09 от Mira_p

# 36
  • Мнения: X
Mira_p, не се колебайте, ако ви приемат. Това беше нашият пръв избор миналата година, синът ми ходи вече втора година при преподавателките на Питагор по забавна математика (https://www.facebook.com/CenterFunMathematics), ходи лятото и при преподавателката по шах на Питагор (Александрина Николиева - Столичен център по шахмат), отлични преподаватели. Просто Питагор ни изпуснаха, защото не формираха ПУК за тази година и отидохме в друго ЧУ, иначе щяхме да сме там.

# 37
  • Мнения: 2 986
Жасмин, колебанията ще са основно дали ще успеем да се справим финансово и то за години занапред, все пак таксата не е малка, но пък на нас ни е супер близо и поне транспортни разходи няма да имаме.
За забавната математика звучи супер, ще трябва да проверя, може би ще й е интересно, дали сега приемат още деца за курса.

# 38
  • Мнения: X
За забавната математика звучи супер, ще трябва да проверя, може би ще й е интересно, дали сега приемат още деца за курса.

Там не се записвате за цял курс. Плаща се на занимание (10 лв.), не е задължително да се ходи всеки път, само когато искате и можете - но трябва да им се обадите предварително, за да ви запишат.
Скрит текст:
За 6-годишни деца групата Архимед и е в събота от 10.15 ч., или следобяд от 16.45: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630229500357697&set= … ype=3&theater
Даже съм си снимала заниманията по програма, тази събота ще учат "Тримерни тела: конструкции от сламки". През април: "Български математически фолклор", "Въртележка от математически главоблъсканици", "Логически редове - ами сега?", "Хитри премествания"
Ние понеже сме минали някои неща миналата година, моят син сега често ходи с групата на 1 клас, само понякога влиза в ПГ. Бяха учили дроби, числото пи, но всичко под формата на игра - дробите примерно с парчета пица (картонени).  Laughing

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 10:57 от Анонимен

# 39
  • Мнения: 1
Здравейте,някой знае ли коя от госпожите ще излиза по майчинство от Питагор?На кой клас е учителка?

# 40
  • Мнения: 2 986
За съжаление моята щерка не е приета, въпреки че е минала теста за училищна готовност, казаха, че ще сме в резервите, пък може някой да се откаже. Късно подадохме документи и ако сме били в първите групи, когато не били запълнени местата щели да ни вземат, но сега вече имало по-добре представили се деца. Успех на първолачетата.
Голди дени, не знам за учителка по майчинство, но ние не сме в училището, дано друг да ти отговори.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 373
Mira_p, на отворените врати казаха, че миналата година е имало две деца, които са се отказали в последния момент. Едното е заминало за чужбина със семейството си, а на другото родителите са избрали друго училище, така че две деца от резервите са били приети на тяхно място. Така, че може и вас да ви приемат.

# 42
  • Мнения: 84
Здравейте,

Дали правилно съм разбрала от сайта, че вече няма места за 1 клас. Тъкмо се наканих най-сетне да подам документи

# 43
  • Мнения: 2 986
Здравейте,

Дали правилно съм разбрала от сайта, че вече няма места за 1 клас. Тъкмо се наканих най-сетне да подам документи
Абсолютно, местата са заети още преди априлската ваканция. Има и чакащи резерви, ако някой се откаже. Но не пречи все пак да звъннете и питате. На мен в средата на март ми казаха, че пробните дни приключват на 21.03 и към този момент имаше само 2 или 3 места, които се заеха.

# 44
  • Мнения: 3 181
От януари се подават документите за първи клас, така разбирам?

Общи условия

Активация на акаунт