Лято наближава, ОКТОМРИйче за море се стяга.

  • 61 844
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Сливен
  • Мнения: 140
аз да кажа днес какво е ял :
за закуска 4 лъжици попара,за обед 3 лъжички супа,един шоколадов бонбон,това е
 ooooh!
два дни на градината - резултат : снощи цяла вечер кашлица и сополи,сутринта повърна храчки или сополи не знам  Crossing Arms ooooh! писна ми,от началото на септември 8 дена ходено на градина,останалото са лекарства,сега давам колактив 3,зелена енергия и ЕМК и пак същата

# 61
  • У дома
  • Мнения: 59
  bouquet Здравейтееее

Редовно чета, но все не стигам до компютъра да ви пиша.
Лъчко пак е болен-от миналия вторник се борим с кашлица, но в понеделник вече го пускам, че вече съм  Twisted Evil

Мише, леко раждане ти желая.

Иначе при нас нищо ново и интересно.

# 62
  • Мнения: 144
Привет, момичета!!!  Hug Hug Hug

Мишанка, честит ви именник малко на патерици! Да ви е жив и здрав и да сте винаги толкова сплотени и задружни!  Hug

Аз не знам какво да пиша, ама ми се искаше да драсна нЕкой ред. Simple Smile Аз тая седмица оцелях на магия... Туй да те хване кръст и да не те пусне си е жива мъка - ни да станеш, ни да легнеш, ни да хгодиш...  Sick Другата седмица съм на скенер (силно се надявам), че да видим какво става.

Иначе Николайчото също първия месец постоянно се напишква в градината, ама постоянно и не си казваше. Даже се наложи да върнем памперса за обедния съм. Скоро ще говоря с госпожите да приключваме, че все по-рядко в последната седмица се налага да нося. Силно подозирам промените вкъщи да са повлияли негативно и затова. Този проблем го оправяме с хомеопатия и силно вярвам на нашата докторка, златна ми е тя. Сега вече си казва и даже сам тича към тоалетната (че и вкъщи беше по същия начин). На въпроса "защо не ми каза, че имаш пиш", той ми отговаря "щото искам да съм мокър"...  Shocked ooooh!

За яденето, моя предпочита супи. Може само супи да яде и тесто. За сурови зеленчуци и плодове и дума не може да става. Мноооооооооооого рядко да хапне ябълка, круша или банан. Иначе гадости (тип желирани бонбони, солети, Барни и др.) яде здраво, ако му дам. Simple Smile

Хайде, болните да оздравяват и да не се поддават на тия гадни вируси!!!  Hug Hug Hug

Аз отивам да си легна пак, че не мога да седя и днес дремуцам, че изпратих Икито с дядо му на гости в Пловдив, та имам малко тишинка и спокойствие. Не че не изпрах и прострях 2 перални, прахосмукачка и метла, ама си спестих миене на баня, готвене и парцал. Simple Smile  bowuu

До скоро, сладури!  Flutter  bouquet

# 63
  • Мнения: 120
Запис и от мен. Не съм ви забравила,ама това време все не достига ooooh!
Наш татко си е в отпуск и ангажиментите ми така са се увеличили, че до компютър изобщо не стигам.
Ние - добре. Гого яде манджи, плодове и зеленчуци доброволно - тцъ. Изхитри се и взе да набива разни буклуци и да отказва манджите, та сега сме в период на рестрикции откъм купуване на солети/Барни/бонбони след градина. Определено взе да си хапва повече и да не подбира. В градината менюто им е съобразено с нуждите на децата, но доста често ГОг отказва да яде там.
  Имам проблем обаче с това,че взе да посяга на децата в градината. Моето иначе кротко и страхливо дете се проявява доста по-различно от обичайното, когато намери пролука. За една седмица се върна одран ( той започнал кавгата) , вчера ухапал една девойка ( второ такова провинение) и бутнал няколко деца. Обяснението за ухапването беше, че Елисаветка искала да седне на столчето , на което той седял наказах (!!!) и затова я ухапал. Говорих, говорих, говорих, седя наказан, лиших го от всички любими неща за правене снощи, не му позволих гушкане  с мен преди сън. Тази сутрин пак говорих, говорих, говорих..дано нещо да му се е набило в главата.  Thinking
Такива при нас.   
Не съм, има нещо,което иска да ви каже Стоенчо с поведението си ( ти със сигурност го разбираш). Мисля си дали някаква хомеопатия не би смекчила малко  бушуващите у него тревоги?
Сега, да честитя на Лоло за бебенце, да стисна палци на МИшанка и да успокоя останалите,че ще има да си мечтаем за сегашните си проблеми, когато се сдобием с тийнейджъри Mr. Green
 

# 64
  • Мнения: 6 711
Привет в новата тема!
Докато се усетя, че има нова тема ,се чудя що никой не пише. Mr. Green

При нас яденето се ограничава в яденето на точно 4-5 ястия - паста със сос, кюфтета, филии намазани с нещо. Мусака - много рядко. Супи - абсурд, като като ги види и почва да мрънка.
Плодове и зеленчуци вкъщи - пак не вкусва, но като го взимам по-рано от градината съм го виждала да яде плод, така че като има деца,може би като гледа другите и яде. Whistling

Честито бебе на Лола, леко раждане на Мишана! Hug

# 65
  • Мнения: 431
Мирче, и с Мая е така - гладна е и това е. Тя яде всичко, та обикновено след градина винаги имам по 1 банан/или кутийка с обелени поне 2-3 мандарини, та да хапне нещо докато се приберем. С брат й беше същото, обаче той от малък се изхитри, и ходи да си иска допълнително или като види, че някое не яде и му дърпа чинията (това последното го знам от госпожите). За закуската на Мая какво да ви кажа - всеки път гледам ,че им сипват варени макарони с нещо като сирене, ама толкова малко ,че едвам покриват дъното на купичката  ooooh! мъкаааа.... много обичат грис с мляко, та започнах сутрин да им правя по малко, да могат да изкарат до обяд  Peace

# 66
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здрасти и от мен!  Hug

Приспах младежите у дома и реших да драсна два реда. Party

Ani, дано по-скоро се оправиш,че това е едно от най-неприятните неща. Болката е голяма. Само Никито да те слушка сега повече и да не иска да го гушкаш и разнасяш, че там е проблема. То при мен след кризата февруари месец, това беше и момента, в който се отказа сам.

За яденето - Взимам го от градина и питам какво е ял, като съм прочела преди това менюто и съм видяла,че имат и риба. И той ми казва:''Супа" Казвам:" А, рибка не яде ли?" При ,което той категорично каза: "Не, тя е страшна и хапе!" hahaha Но пък доста често ми казва,че иска супа със зеленчуци и гъбки. Затова гледам вкъщи винаги да има супа. Обича си на мама манджичките, което ме радва Mr. Green
Иначе в суров вид зеленчуците не иска и да ги погледне. Така е и с плодовете. Преди ядеше  ябълки, пъпеш , а сега ако хапне банан и това е. Но си мисля,че е някакъв момент,защото иначе в градината казват,че си изяжда всичко, дори и месото ,с което е трудно да го изкушиш.
Обаче се чудя как да се справя с двойнатаа закуска сутрин Blush.
Той настоява да си хапва вкъщи / не е количествено/,но после в градината пак яде.  ooooh!

Иначе да се похваля,че най-накрая монтирахме новият гардероб и съм много щастлива. Бая подреждане и чистене падна, но поне сега има място за всичко и всички.  Whistling

# 67
  • Мнения: 65
Здравейте!
 Това коледно заглавие определено ми действа празнично и ме кара да мечтая за сняг и подаръци Wink.
Момичета, ще пращаме ли картички тази година? Аз ще се включа отново с голямо удоволствие.

Иначе ние сме горе-долу добре. Аз влача една къртеща кашлица сигурно от две седмици вече, последните дни слагам всяка вечер компрес с извара и май съм на оправяне вече. Йоана беше с отит миналата седмица, но с хомеопатията овладяхме бързо положението и сега само остана една досадна хрема, но утре ще трябва да я пускам на градина.

За храненето не мога да се оплача, хапва си почти всичко, някой път повече, друг път по-малко. Има си и някои странни предпочитания : когато има боб яде само чорбата, надробена с хляб, а бобчетата маха, обожава супа топчета, но без топчетата Crazy и не може да е просто зеленчукова супа, а с топчета, които после да отделим...

Честита радост на мама Лоло!
Мишанка, леко раждане и от мен!

# 68
  • Мнения: X
Не успявам да се запиша и аз в новата тема.  ooooh!  Sunglasses

Борко е в един кошмарен период на правене на бели, инатене и непослушание. Знам, че не е единствен, но много ми идва. Вчера на разходката съм ревала с глас от него, какво са си мислели хората не знам. Ръцете ме боляха да го дърпам да не се влачи по земята и да търчи и да се лигави.  Sad
Бяхме на театър в книжарница Гринуич, но вече няма да го водя там. Нямаше условия за театър, препълнено едно тясно пространство, не се виждаше добре, но пък с билетчето от 5 лв. за един стол може да се вземат неща по избор на тази стойност. Хареса му, но му доскуча в един момент.

Сега ще се върна да прочета назад.

# 69
  • София
  • Мнения: 483
Здравейте,
Мише, много се смях с тази риба, дето е страшна и хапе  Joy

Току-що обядвах с Марвина - ейй, голяма скица е тази мацка  hahaha Оклюкарихме менюто на градините, че нали то ми е болката сега. Оказа се, че ги задължавали да готвят "здравословно" разни буламачи, дето и готвачките не искат да ядат. Ако си позволят да вкарат в менюто някоя и друга мекичка или кифличка за закуска, ги глобявали  ooooh! Щото децата били затлъстели  doh Ще си закусваме в къщи, това е!

А Ева пък изобщо не си казва нито за пиш, нито за другото. Както си играе, става и отива сама, после се бърше, обслужва, пуска си водата  Shocked Понякога не разбираме къде е и като се върне ни казва какви ги е свършила, само информативно  Mr. Green При това явно се бърше добре, защото не съм видяла досега мръсни гащички.

Момичета, дойде си зимата, бррррррр............. Никак не я обичам!!! Само заради Коледа, айде от мен да мине  Mr. Green

Облаче, и Ева е пощуряла, по скорпионски. И аз вчера видях зор с нея на разходка  #Crazy Не си сама в болката  Hug

# 70
  • Мнения: X
Аримче, браво на Ева, наш Борко не може сам да се бърше, като се изака и застава на 4 крака с дупето нагоре и чака, така го научиха в яслата.  hahaha

Не съмче, Легео, напълно ви разбирам, и Борис има проблеми в поведението в градината, той пък е прекалено, прекалено тих и изпълнителен, плюс напишкването наобед понякога. И като го вземем, става чудо, беснее на ужасни обороти.

Един път взе да ме блъска пред госпожата, тя го извика и той веднага се умири и отиде. Тя го пита защо така блъска мама, а той много тихо и възпитано каза, че блъска мама, защото не я обича.  #Crazy  А пък онзи ден го напердаших посред беснеене докато го  обличах, после ми стана мъчно и му казах, че много го обичам и искам да е послушен и че ръцете ме болят като се дърпа. А той извика сърдито - Не искам ти да ме обичаш! Искам да те болят ръчичките! Я да видя къде е раната!  Confused

Ани, милото дете, преживяла съм го това емоционално напишкване с Мая, като си тръгна баща й, на същата възраст беше, но започна да го прави по-късно.

Мишанка, стискам палци и аз, наближава бебешката новина.  Hug Честито бебче на Лоло, да е здраво и щастливо.  Hug

# 71
  • Мнения: 62
 wavey
Arim и Светлозар е така с тоалетната, само че той ходи в гърнето - върши си работата, бърше се, понякога ако сме в другата стая си носи гърнето при нас - да не му е скучно явно  hahaha Иначе може и тоалетна да ползва - като ходим на гости ме води в тоалетната и пишка на гърнето - вече стига и без да се качва на нещо. Но как разбира къде е тоалетната на другото място не знам - но малко клюкар си пада, та явно проучва нещата без да го забележим  Laughing

Аз нали писах, че пие много кис. мляко - по 3-4 купички на ден. В събота няколко пъти повърна нощта. Понеже нямаше други признаци, реших че е от многото мляко. На другия ден реших да не му давам, само за обедния сън му дадох да пие - пак повърна. Мисля, че някакъв проблем по отношение на млякото е започнал и съм го спряла тотално. Ще ходя да питам педито за подробности, но някоя от вас знае ли нещо по въпроса? Надявам се да не е необратимо, но искам да знам как да действам.

А за скорпионските характери - явно хич няма да ни е лесно. Моя цяло лято ходи с чорапи, сега иска да ходи бос. Не ползваше джапанки, но сега решил, че ще носи - но вече са му омалели и съответно по магазините няма.  ooooh!  Иначе е в кротък период - ще събирам сили за след като мине  Crazy

# 72
  • Мнения: X
Мамам, може да е лактозна непоносимост.  Confused Мая е така от години, но при нея не е повръщане, а болки в корема и диария. Може би просто голямото количество течност да му дразни стомахчето и затова да повръща. Дано да не е лактозна непоносимост, защото за известно време трябва да спрете млечните продукти.   bouquet

# 73
  • Мнения: 66
Здравейте мамчета,

как сте днес? тук във Варна още си е лято  sun sun но очакваме и тук скоро да дойде зимата за съжаление.
Моят хубостник вчера ми вика: мамо аз вече съм голям и слушам и  искам да ми купиш "уап топ" Shocked направо  онемях
не иска за нищо помощ за всичко вика " аз сам" бърше си д-то криво ляво е не идеялно разбира се, мие си сам зъбите, лице,ръце, облича се - пак не много добре, но важното че има желание.

# 74
  • Мнения: 184
Здравейте,
нашия малчо пък е по-послушен отколкото бих желала Blush. Затова, когато чух "днес не слуша и затова е на червеното столче" бях като гръмната. Причината - докато учителката им чела приказка, нашия отишъл да си играе с кубчета. Казах им, че най-вероятно не е разбрал сложните изречения в приказката и му е доскучало. Питах дали е бил шумен, дали е пречил и разсейвал другите деца. Не. Ама станал от стола си и отишъл при масичките, което си е страшно провинение.  Rolling Eyes Според мен учителката не е искала някой да последва примера му и да настъпи хаос. Нали е по-лесно когато всички седят и слушат чинно.
В тоалетната му доскучавало, моля ви се, и иска да ака в гърнето при нас. Мама-ам, малчо стига гърнето без да се качва на нищо?! Shocked, леле нашия тапашонка върви значи Laughing
А за странности в яденето и срещу нас да бягате нЕма ни стигнете Laughing Вчера следобедната му закуска се състоеше в пушени шпроти върху хляб с шоколад, а тази вечер яде манджа пилешко с булгур с млекце Данон банан. Подобни примери у нас бол, вече дори не му правя забележка.
облаче, стана ми мъчно като прочетх за Борко... Дано е само период и премине бързо.
цвети,  Joy

Общи условия

Активация на акаунт