Майчинство за безработни 3

  • 147 144
  • 558
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 224
♥Elfita♥  тооолкова много помагаш!! Благодаря ти   Hug
 И аз съм безработна, мъжът ми също. Ние работим на поръчка, но се водим безработни и двамата. Бременна съм в 5 - ти месец.
Исках само да попитам къде трябва да отида за да задействам тази процедура. Извинявам се за тъпия въпрос, но винаги като стане дума за документи и блокирам. Гола и боса съм в това отношение.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
chilimura,за коя процедура?Социалното майчинство ли-в социалните подаваш

# 62
  • Мнения: 66
И аз с въпрос април 2013 ми изтече майчинството от тогава внасям само здравни осигуровки, не работя гледам си детето, с мъжа ми плануваме друго дете. Имам стаж 4 години и нещо общо с майчинството. Сега ако забременея ще взимам ли майчинство и ако да какво. Ако забременея ще се впиша фективно на договор в една фирма. Защо първата година е 310, а втората 340, защото до скоро беше 310 лв минималната заплата ли???

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ако забременея ще се впиша фиктивно на договор в една фирма.

Щом ще се впишеш във фирма ще взимаш 2 години майчинство.Би трябвало и първата година минимума да е 340 лв,защото МРЗ е толкова.Втората година не се води от МРЗ,а зависи колко я определи законодателят.В момента е 340 лв,но след като се вдигне МРЗ то,втората година ще си остане 340 лв.В предни постове може би съм писала първата 310 лв,но е по инерция и не трябва да е така

# 64
  • варна
  • Мнения: 1 228
От края на ноември съм назначена на трудовата борса за 4 месеца ,имам дете на 2г 3 м ,ако сега решим да имаме второ ще трябва да потърся някои да ме назначи на ТД ,имам трудов стаж около 5 г.
Прочетох всичко и единственото което не ми стана ясно е ,ако намеря накои да ме назначи и изляза в болничен до края на бременноста ще получавам едната година 310 ,втората 340.
Защо 310 ,нали гледат 90% от осигурвките 18 м назад?
Извинявам се ако въпроса ми е глупав.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
От края на ноември съм назначена на трудовата борса за 4 месеца ,имам дете на 2г 3 м ,ако сега решим да имаме второ ще трябва да потърся някои да ме назначи на ТД ,имам трудов стаж около 5 г.
Прочетох всичко и единственото което не ми стана ясно е ,ако намеря накои да ме назначи и изляза в болничен до края на бременноста ще получавам едната година 310 ,втората 340.
Защо 310 ,нали гледат 90% от осигурвките 18 м назад?
Извинявам се ако въпроса ми е глупав.

да,гледат осиг доход 18 м назад.Но минимума първата година е 340 лв-МРЗ за в момента

# 66
  • Мнения: 3
Здравейте, да споделя и моят проблем. Бременна съм в 1ви месец. До 26 май 2013 бях в майчинство с първото ми дете. От 2012 година и към момента съм студентка редовно обучение. Термина ми е 25.09.2014. Въпросът ми е следния, трябва ли да започна работа във някоя фирма фиктивно и имам ли право на 8 часов трудов договор, за да взимам майчинство 2 години. Над 26 години съм, дали ще мога да получа помощта като майка-студентка и от социалното ли се дава тя?

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, да споделя и моят проблем. Бременна съм в 1ви месец. До 26 май 2013 бях в майчинство с първото ми дете. От 2012 година и към момента съм студентка редовно обучение. Термина ми е 25.09.2014. Въпросът ми е следния, трябва ли да започна работа във някоя фирма фиктивно да,ако искаш да получаваш майчинство  и имам ли право на 8 часов трудов договор да,имаш право , за да взимам майчинство 2 години. Над 26 години съм, дали ще мога да получа помощта като майка-студентка и от социалното ли се дава тя? за тази помощ не се гледат години,а дали студентът е редовно.подаваш документите в социалното,да

# 68
  • Мнения: 3
благодаря много за отговора. И последно питане, веднага ли трябва да ме назначат или може малко да забавим?

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
благодаря много за отговора. И последно питане, веднага ли трябва да ме назначат или може малко да забавим?

Може и малко преди 45 дневния ти

# 70
  • Мнения: 838
Имам следния въпрос:
уволняват ме след мачинство от фирмата, към която работех, по чл. 328 ал. 1
/после пише т.2 от Кт/
това значи, че работодятеля ми дължи 1 работна заплата, преди да отида на борсата. Реално трудовия ми договор е приключил, но 1 месец след това ми плащат заплатата.

Мога ли да ползвам болничен в този период от един месец?

# 71
zdraveite mami izvinqvam se 4e ne pi6a na bg iskam da vi popitam kato nqmam nikakav trudov sta6 i sum bezrabotna imam li pravo na ednokratnata pomo6 ot 150 leva kakvi dokumenti sa neuphodimi i kakva bele6ka trqbva da vzema ot li4niq lekar zada moga da polu4a takava pomo6 blagodarq vi predvaritelno

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
zdraveite mami izvinqvam se 4e ne pi6a na bg iskam da vi popitam kato nqmam nikakav trudov sta6 i sum bezrabotna imam li pravo na ednokratnata pomo6 ot 150 leva kakvi dokumenti sa neuphodimi i kakva bele6ka trqbva da vzema ot li4niq lekar zada moga da polu4a takava pomo6 blagodarq vi predvaritelno

Доходът на човек под 350 лв бруто ли е?

Мога ли да ползвам болничен в този период от един месец?

Да

# 73
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен Simple Smile Аз имам следния въпрос- имам 3 месеца осигурителен стаж през целия си живот до сега, но от 20 януари започнах да се самоосигурявам като земеделски производител /ако има значение/ Термина ми е на 19 юни и от 5 май ми пускат бележка за болничен. Бихте ли ми обяснили на какви помощи имам право. Simple Smile

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте и от мен Simple Smile Аз имам следния въпрос- имам 3 месеца осигурителен стаж през целия си живот до сега, но от 20 януари започнах да се самоосигурявам като земеделски производител /ако има значение/ Термина ми е на 19 юни и от 5 май ми пускат бележка за болничен. Бихте ли ми обяснили на какви помощи имам право. Simple Smile

Няма да имаш право на обезщетение за бр и раждане докато не направиш стажа от 12 м
Доходът на човек под 350 лв бруто ли е?

Общи условия

Активация на акаунт