Майчинство за безработни 3

  • 146 747
  • 558
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
taniahy,може да отеглиш предизвестието си със съгласие на работодателят.Говори с него.Ако не са съгласни,ще те освободят по взаимно съгласие.Ще имаш право на борса 4 м по 140 лв.Търсете фирма,която да те назначи,за да имаш право на майчинство

# 91
  • Мнения: 175
Тоест за тази една седмица от подаването на предизвестието не е  непоправимо,а е въпрос на желание от тяхна страна?


Ох трябва да йм кажа за бременността,не знам дали ще ме оставят заради това ,че съм разбрала че съм бременна...  Whistling Whistling Whistling Благодаря Елфита  Peace

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Тоест за тази една седмица от подаването на предизвестието не е  непоправимо,а е въпрос на желание от тяхна страна?

Да,разбира се

Пожелавам ти да се развият добре нещата,но какво и да стане най-важното и щастливото е,че си бременна.След 2 години чакане съм сигурна,че няма по-щастливи от вас

# 93
  • Мнения: 175
ДАА  Hug Hug Hug Hug  когато видях двете черти имаше магарешки рев от радост и от яд ,че се прецаках.....  Rolling Eyes  защото напуснах с идеята ,че този стрес ми пречи да зачена,а иначе самата фирма си предлага много добри условия,осигуряват ме на около 800 лева.
Мъжа ми като разбра,така се радва,и ми се скара да не се притеснявам за работата,а пък аз нали съм си по планирането на всичко и се обвинявах ,че постъпих така глупаво.
Кой ще предположи,че от тези декемврийски празници ще ми се успокои тялото и ще стане чудото   bouquet

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
При бебеправещите е хубаво да взимат такива решения при абсюлотна сигурност,че не си бременна.Но и да забременееш на първия месец на новата работа,пак нямаше да е добре и щяха да ти прекратят договора
Така е трябвало да стане и това е.Търсете фирма на приятел да те назначи

# 95
  • Мнения: X
Здравейте, момичета ! Много ще съм ви благодарна ако някой, запознат с майчинските, ми обясни как стоят нещата. Аз съм безработна от 15 април 2013 г. , а общия ми стаж е 1г.8м. Термина ми е в края на септември, което значи, че погледнато 18м. назад от 45 - дневния болничен,  имам едва4-5 м.
Ако съм разбрала правилно от всичко прочетено от темата, предвид че имам стаж повече от 12 м. независимо, че е по-назад във времето, ми се полага минимално майчинство от 340 лв., така ли е  ? Трябва ли е да търся фирма, която да ме назначи преди 45-дневния болничен, за  да мога да получавам майчинството, и не обвързвам ли по някакъв начин фирмата?
Другото което искам да попитам е - имам неплатени осигуровки, има ли значение дали ще си платя 18 лв. , доколкото знам , за безработни, или за ОЗМ ?
Знам, че станаха доста въпроси, но не съм наясно с нещата.. Благодаря предварително !   bouquet

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ако съм разбрала правилно от всичко прочетено от темата, предвид че имам стаж повече от 12 м. независимо, че е по-назад във времето, ми се полага минимално майчинство от 340 лв., така ли е  ? да,ако работиш в момента на издаване на 45 дневния Трябва ли е да търся фирма, която да ме назначи преди 45-дневния болничен, за  да мога да получавам майчинството да,задължително , и не обвързвам ли по някакъв начин фирмата? обвързваш я разбира се.ставаш техен служител,ще подават документи за теб.финансово я обвързваш с осигуровките ти,които ще плащаш ти.за месеците в болничен и майчинство те ще плащат за теб само здравна всеки месец-20.16 лв
Другото което искам да попитам е - имам неплатени осигуровки, има ли значение дали ще си платя 18 лв. , доколкото знам , за безработни, или за ОЗМ ? здравната за безработни е 16.80 лв.неплатените здравни нямат отношение към болничните и майчинството ти,но за да ползваш безплатните здравни услуги за бременни,трябва да си здравно осигурена.какъв ти е статуса на сайта на НАП?

# 97
  • Мнения: X
 здравната за безработни е 16.80 лв.неплатените здравни нямат отношение към болничните и майчинството ти,но за да ползваш безплатните здравни услуги за бременни,трябва да си здравно осигурена.какъв ти е статуса на сайта на НАП? С прекъснати здравноосигурителни права съм. Имам неплатени осигуровки от октомври 2013 към момента и още 3 неплатени от 6м,7м,8м 2010, но ще си ги внеса..поне тези от 2013  Simple Smile
А относно осигуровките, не видях такава тема, има ли голяма разлика в заплащането за изследванията при бременни ако не съм осигурена, понеже в момента нямам възможност да си заплатя всичките осигуровки, а другата седмица съм на втори преглед и трябва да си пусна изследвания ( кръв, урина..). Много се извинявам ако не е на място въпроса ми.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
а другата седмица съм на втори преглед и трябва да си пусна изследвания ( кръв, урина..)

Кръв и урина ще ти е най-много 10 лв.Но ако пускаш кръвна група,Хебатит Б,Васерман и т.н,ще ти дойде скъпо.Тези ги пусни като си с възстановени здравни права.
Здравните може да ги плащаш и на части.Ето тук с този калкулатор https://inetdec.nra.bg/pls/pub/home.html#/selectService:6,11,rep.HealthCalc.home си сметни за кои месеци искаш да платиш и колко ще ти е главница+лихва

# 99
  • Мнения: X
Много благодаря !!  Hug Радвам се, че има такива сайтове, в които да си помагаме и обменяме информация.  Simple Smile Peace

# 100
  • Мнения: 29
ЗДРАВЕЙТЕ!Моят случай е следния-бременна съм в началото,работя на договор по заместване на майка от 1 г. и 3 м. като ме осигуряват добре на 650 лв.Въпросът ми какво може да стане ,ако изляза в болничен и разберат,че съм бременна?Могат ли да ми прекъснат този вид договор?И ако е така след  това,за да взимам добро майчинство какво трябва да се направи в случай ,че ми прекратят  договора(уволнят).Предварително благодаря!

# 101
  • Мнения: 175
При бебеправещите е хубаво да взимат такива решения при абсюлотна сигурност,че не си бременна.Но и да забременееш на първия месец на новата работа,пак нямаше да е добре и щяха да ти прекратят договора
Така е трябвало да стане и това е.Търсете фирма на приятел да те назначи


Знам,но това решение го взех след много мислене и знаех че това натоварване ми пречи да забременея,когато вече физическия проблем беше отстранен,и в момента в който ми предложиха,аз си направих тест-беше отрицателен.Кой да помисли ,че точно от две години точно в месец януари ще е станало.Вече бях подала молбата и ми закъсняваше сериозно.,направих втори тест след 10-дневно закъснение и беше положителен.Просто сама се прецаках.......какаво да кажа и аз не знам.И най-вероятно фирмата няма да ме остави на работа.Нямам отговор от тях,но натам отиват работите.

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ЗДРАВЕЙТЕ!Моят случай е следния-бременна съм в началото,работя на договор по заместване на майка от 1 г. и 3 м. като ме осигуряват добре на 650 лв.Въпросът ми какво може да стане ,ако изляза в болничен и разберат,че съм бременна?Могат ли да ми прекъснат този вид договор?И ако е така след  това,за да взимам добро майчинство какво трябва да се направи в случай ,че ми прекратят  договора(уволнят).Предварително благодаря!

Договора ти ще се прекрати,когато се върне титуляра.Търсиш фирма да те назначи,за да си изкараш майчинството

# 103
  • Мнения: 29
Благодаря,Elifita!Очертава се титулярът да се върне ,когато аз съм вече в майчинство.Та след като ми прекратят договора докато съм в майчинство,това означава ли ,че ще ми спрат и майчинството?Нали връщат 18м назад?Или като ми прекратят договора трябва да намеря фирма просто да се водя на работа някъде докато получавам майчинство 2 год,така ли ? newsm78

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря,Elifita!Очертава се титулярът да се върне ,когато аз съм вече в майчинство.Та след като ми прекратят договора докато съм в майчинство,това означава ли ,че ще ми спрат и майчинството?Нали връщат 18м назад?Или като ми прекратят договора трябва да намеря фирма просто да се водя на работа някъде докато получавам майчинство 2 год,така ли ? newsm78

През кой период точно на майчинството ти-първата или втората година,ще се върне титуляра

Общи условия

Активация на акаунт