Майчинство за безработни 3

  • 147 058
  • 558
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 29
През Първата година,Elifitka . Simple Smile

# 106
  • Мнения: 37
Здравейте. Планувам бебче в близките 2 години. Нямам никакъв стаж до момента, Без доход. Моля, ориентирайте ме за минималните усилия, които трябва да предприема, за да получавам 2 год. 340лв.  Simple Smile
 1. 12 или 18 месеца преди 45 дни преди термина трябва да съм социално осигурена.
 2.  По-добре ли е да се запиша като свободна професия самоосигуряващ се (осигуровки върху минимум 420 лв, дори и без доход (поне 130лв на месец ).
 Имам възможност и за Трудов договор във фирма- при какви минимални условия трябва да се запиша, и има ли реална разлика на месечните ми вноски, отколкото ако се самоосигурявам.
 3. Има ли допълнителни действия, които могат да се предприемат през тези 12-18 месеца на осигуряване, за да се спестят такси, проценти, данъци общ доход, облагаеми работни часове и болнични... при все, че всичко е фиктивно, и нямам никакви доходи.

Благодаря Ви много, успех Simple Smile

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
През Първата година,Elifitka . Simple Smile

Ще получаваш обезщетение от НОИ докрая на 410 те дни.След това си търсиш фирма,за да взимаш пари и втората година

1. 12 или 18 месеца преди 45 дни преди термина трябва да съм социално осигурена. -12 м осигурителен стаж през целия ти живот
 2.  По-добре ли е да се запиша като свободна професия самоосигуряващ се (осигуровки върху минимум 420 лв, дори и без доход (поне 130лв на месец ).
 Имам възможност и за Трудов договор във фирма- при какви минимални условия трябва да се запиша, и има ли реална разлика на месечните ми вноски, отколкото ако се самоосигурявам. -ще ти е по-лесно да се запишеш във фирма.осигурявай се на МРЗ като забременееш вземи болничен,за да не продължаваш да плащаш осигуровките
 3. Има ли допълнителни действия, които могат да се предприемат през тези 12-18 месеца на осигуряване, за да се спестят такси, проценти, данъци общ доход, облагаеми работни часове и болнични... при все, че всичко е фиктивно, и нямам никакви доходи.

# 108
  • Мнения: 37
Благодаря много за бързия отговор.

До колкото разбрах е достатъчно да се запиша на Трудов договор 3 месеца преди да забременея. Така ще натрупам 12 месечен стаж докато дойде термина за раждане (тъй като нямам никакъв).
В периода на бременност ако се пише че съм в болнични кой ще плаща осигуровките ми? Тъй като аз ще си внасям целите нужни суми за 12 месечния осигурителен стаж по фиктивния трудов договор?

Приятна вечер, дами

# 109
  • Мнения: 175
ДА попитам още нещо аз.Кое от този фиш са соц.осигуровки и това което съм подчертала ли са здр.осигуровки.И ако намеря фирма да ме назначи само тези двете ли осиг.трябва да си внасям и къде?

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
До колкото разбрах е достатъчно да се запиша на Трудов договор 3 месеца преди да забременея. Така ще натрупам 12 месечен стаж докато дойде термина за раждане (тъй като нямам никакъв). трябва да натрупаш 12 преди 45 дневния ти болничен преди термин.и няма как да знаеш кога точно ще забременееш.понякога става бързо,понякога отнеме време
В периода на бременност ако се пише че съм в болнични кой ще плаща осигуровките ми? не пишеш,че си в болничен,а лекар трябва да ти издава такъв.за месеците,през които си в болничен и майчинство ще плащаш само здравните осигуровки-20.16 лв на месец. Тъй като аз ще си внасям целите нужни суми за 12 месечния осигурителен стаж по фиктивния трудов договор? ти ще си внасяш и осигуровките след това-през време на двете години майчинство

ДА попитам още нещо аз.Кое от този фиш са соц.осигуровки и това което съм подчертала ли са здр.осигуровки.И ако намеря фирма да ме назначи само тези двете ли осиг.трябва да си внасям и къде?

Подчертаното са само здравните,да.Социалните са съвкупност от няколко.Ако те назначат на МРЗ,ще плащаш месечно 130 лв на фирмата

# 111
  • Мнения: 175


Цитат
Подчертаното са само здравните,да.Социалните са съвкупност от няколко.Ако те назначат на МРЗ,ще плащаш месечно 130 лв на фирмата

На минимална ?Тук ако не греша ме осигуряват на близо 980 лв.Елфита извинявай за некомпетентните въпроси,но ако пак по договор ме осигуряват на толкова,колко би трябвало да са соц. и здр осигуровки общо като сума?.Има ли някъде калкулатор ,с който да си ги изчисля?.За да знам какво да правя.Смятам на около 800 лв да се осигурявам.Правилно или не ,ти ще кажеш.Досега две години така ме осигуряваха.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
На минимална ?Тук ако не греша ме осигуряват на близо 980 лв

Да,и аз ти пиша,ако те назначат на МРЗ.Да плащаш сама осигуровки на голяма сума е скъпо.Каква ти е идеята?
За 800 лв ще плащаш 315.28 лв на месец

# 113
  • Мнения: 175


Цитат
Да,и аз ти пиша,ако те назначат на МРЗ.Да плащаш сама осигуровки на голяма сума е скъпо.Каква ти е идеята?
За 800 лв ще плащаш 315.28 лв на месец

Ами уж да взимам хубаво майчинство...към 600лв се надявам...

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ами уж да взимам хубаво майчинство...към 600лв се надявам...

Ами,да,обаче тези пари,които ще ги наливаш всеки месец,смяташ ли ги?Те излизат от твоя джоб
Колко месеца ще се осигуряваш така?Кога ще ти издават 45 дневния?Сега имаш работа или напускаш?Това наливане на осигуровки изгуби смисъл

# 115
  • Мнения: 175
Цитат
Ами,да,обаче тези пари,които ще ги наливаш всеки месец,смяташ ли ги?Те излизат от твоя джоб
Колко месеца ще се осигуряваш така?Кога ще ти издават 45 дневния?Сега имаш работа или напускаш?Това наливане на осигуровки изгуби смисъл


Мда..права си,то ако ще получавам 600 лв пък ще плащам 300лв осигуровки,няма особен смисъл.
Ами в тече ми предизвестието.Щях да сменям работата,но разбрах че съм бременна и сега най-вероятно няма да ме оставят на старата работа.Бях писала по-горе,да не ставам досадна.Мерси Елфита.  Simple Smile

# 116
  • Мнения: 29
Доообре ,много благодаря.Как стават нещата през втората година точно-намирам си фирма и автоматично ми се удължава майчинството, или работя 1 ден и пак излизам в майчинство. newsm78

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
сега най-вероятно няма да ме оставят на старата работа.Бях писала по-горе,да не ставам досадна.

Излез бързо в болничен.Така ще си запазиш високите осигуровки от работата.Намираш фирма,назначават те,отработваш поне един ден и излизаш в болничен.Няма да ти стигнат сигурно 180 календарни дни болничен до 45 дневния,но ще се явиш на ТЕЛК

намирам си фирма и автоматично ми се удължава майчинството, или работя 1 ден и пак излизам в майчинство. newsm78

няма нищо автоматично.назначават те,отработваш поне 1 ден и подаваш документи за гледане на дете до 2 години

# 118
  • Мнения: 175
Цитат
Излез бързо в болничен.Така ще си запазиш високите осигуровки от работата.Намираш фирма,назначават те,отработваш поне един ден и излизаш в болничен.Няма да ти стигнат сигурно 180 календарни дни болничен до 45 дневния,но ще се явиш на ТЕЛК

Елфита,аз си подадох молбата на 28-ми януари,тоест съм на работа до края на февруари.Какво значение има ако съм в болничен ,след като договора ми ще бъде прекратен?Аз съм в 6 г.с седмица,тоест съвсем в началото.Личната ми лекарка ще ми даде болничен,без значение ,че не съм влязла още в трети месец,но какво могат да направят работодателите ми в такъв случай?

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Какво значение има ако съм в болничен ,след като договора ми ще бъде прекратен?

Няма никакви значение.Горе обсъждахме да търсиш фирма да те назначи и тогава да излезеш в болничен,за да си запазиш хубавите осигуровки.ЛЛ може да ти даде 14 дни,за по-дълъг болничен на комисия.

Общи условия

Активация на акаунт