Майчинство за безработни 3

  • 147 082
  • 558
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 29

Не, по-малко са от 20. а за 2014 взимат ли се в предвид. те са само 2-за януари и февруари. за март са платени.7 са за 2013, 10 за 2012 и 1 за 2011. в такъв случай колко от тях трябва да платя за да се възстановят и какви ще са лихвите.

# 166
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 381

Не, по-малко са от 20. а за 2014 взимат ли се в предвид. те са само 2-за януари и февруари. за март са платени.7 са за 2013, 10 за 2012 и 1 за 2011. в такъв случай колко от тях трябва да платя за да се възстановят и какви ще са лихвите.



За периода м. 04.2011 - м. 03.2014 трябва да имаш поне 33 месеца със здравни вноски. Иди на място в НАп, за да ти изчислят сумата. Иначе и в сайта на НАП www.nap.bg има модул, с който можеш сама да си изчислиш задълженията, като знаеш за кои конкретно месеци нямаш вноски. Ще се появи и сумата на лихвите.

# 167
  • Мнения: 102
Здравейте, студентка съм - магистратура редовно, последен семестър. Имам трудов стаж към 5 г., но от 2 год съм безработна. Ако, запиша следващтата година да уча отново или ако започна работа, ще получавам ли майчинство ? Благодаря Simple Smile
П.с От това което прочетох в темата, ако в момента започна работа, ще имам право на майчинство, дали съм разбрала правилно ?Simple Smile

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 06:12 от Freida

# 168
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 381
Здравейте, студентка съм - магистратура редовно, последен семестър. Имам трудов стаж към 5 г., но от 2 год съм безработна. Ако, запиша следващтата година да уча отново или ако започна работа, ще получавам ли майчинство ? Благодаря Simple Smile
П.с От това което прочетох в темата, ако в момента започна работа, ще имам право на майчинство, дали съм разбрала правилно ?Simple Smile



Трябва към момента на излизане в болничен 45 дни преди термин да си на трудов договор и ще имаш право на обезщетение от НОИ. Ако си редовна форма на обучение ще имаш право и на помощта за студентки по ЗСПД.

# 169
  • Мнения: 102
Здравейте, студентка съм - магистратура редовно, последен семестър. Имам трудов стаж към 5 г., но от 2 год съм безработна. Ако, запиша следващтата година да уча отново или ако започна работа, ще получавам ли майчинство ? Благодаря Simple Smile
П.с От това което прочетох в темата, ако в момента започна работа, ще имам право на майчинство, дали съм разбрала правилно ?Simple Smile



Трябва към момента на излизане в болничен 45 дни преди термин да си на трудов договор и ще имаш право на обезщетение от НОИ. Ако си редовна форма на обучение ще имаш право и на помощта за студентки по ЗСПД.
Благодаря Simple Smile

# 170
  • Мнения: X
Здравейте. Искам да Ви попитам как стоят  нещата с майчинството, че не съм много наясно с тези неща. Работила съм на 3 места, но без трудов договор. В момента не работя..нямам стаж никакъв. ако забременея на какво ще имам право? Ще мога ли да получавам детски надбавки, майчинство? Забравих само да кажа, че имам ТЕЛК 3-та група, ако е от значение.

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте. Искам да Ви попитам как стоят  нещата с майчинството, че не съм много наясно с тези неща. Работила съм на 3 места, но без трудов договор. В момента не работя..нямам стаж никакъв. ако забременея на какво ще имам право? Ще мога ли да получавам детски надбавки, майчинство? Забравих само да кажа, че имам ТЕЛК 3-та група, ако е от значение.

Ако доходът на човек е под 350 лв бруто,ще имаш право на социално майчинство 100 лв на месец за една година,детски и други помощи.Питаш и подаваш документи в социалното

# 172
  • Мнения: 38
Здравейте! При мен ситуацията е следната: в началото на юни месец ще раждам. Досегашния ми трудов стаж е към 3 месеца. От началото на месец март се водя на работа. Ще имам ли право на някакво майчинство?

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! При мен ситуацията е следната: в началото на юни месец ще раждам. Досегашния ми трудов стаж е към 3 месеца. От началото на месец март се водя на работа. Ще имам ли право на някакво майчинство?

Ще имаш право след като натрупаш 12 м осигурителен стаж през целия си живот.Трябвало е по-рано да започнеш работа.Докато направиш стажа ще имаш право на социално майчинство и други помощи,ако отговаряш на изискването за доход-350 лв бруто на човек.Питаш и подаваш документи в социалните

# 174
  • Мнения: 224
Здравей! Разбрах как седят нещата за безработни, но все пак да преговоря.
Отивам утре в социалните и искам формуляри за:
- помощ за бременност - 150лв.
- помощ за раждане - 250лв. (за която не се изисква справка за доход на член на семейството)
- социално майчинство - след раждането - 100лв.
- детски??? какви са тези детски
Трябва ли да искам от следящия ми ЖК някакъв документ за да задвижа нещата?
Как се прави въпросната справка за доходи?
Благодаря предварително и се извинявам за досадните, изтъркани въпроси, но наистина имам нужда от разяснения

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравей! Разбрах как седят нещата за безработни, но все пак да преговоря.
Отивам утре в социалните и искам формуляри за:
- помощ за бременност - 150лв.
- помощ за раждане - 250лв. (за която не се изисква справка за доход на член на семейството) рано е още и може и да не ти дадат
- социално майчинство - след раждането - 100лв.
- детски??? какви са тези детски рано е още и може и да не ти дадат.детските са 35 лв на месец и ги взимаш ако доходът на човек ви е под 350 лв бруто
Трябва ли да искам от следящия ми ЖК някакъв документ за да задвижа нещата? за помощта за бременност,да-документ удостоверяваш термина ти.няма образец.просто си пише на една бележка термин имена и се подписва и подпечатва
Как се прави въпросната справка за доходи? за теб документа,който ще ти дадат ще се завери от НОИ.на него си пише.пак си питай и в социалните за кое къде трябва да отидеш.ако имаш съпруг-от работата му
Благодаря предварително и се извинявам за досадните, изтъркани въпроси, но наистина имам нужда от разяснения

# 176
  • Мнения: 224
Благодаря за разясненията   Peace
- помощ за раждане - 250лв. (за която не се изисква справка за доход на член на семейството) рано е още и може и да не ти дадат  -  45 дена преди термин не е ли ок, или се взимат непосредствено преди термина?

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря за разясненията   Peace
- помощ за раждане - 250лв. (за която не се изисква справка за доход на член на семейството) рано е още и може и да не ти дадат  -  45 дена преди термин не е ли ок, или се взимат непосредствено преди термина?

Нали е за раждане?Трябва да родиш и тогава да подадеш документи и то след като ти издадат акта за раждане,защото се ходи с него.За детските подаваш в месеца,последващ месеца на раждане.
45 дни преди термин подаваш за помощта за раждане от 150 лв.

# 178
  • Мнения: 224
Ясно, благодаря ти

# 179
  • варна
  • Мнения: 1 228
Имам около 5 год тр стаж ,последните 4 месеца са от трудовата борса а преди това 2 год майчинство ,сега ако си намеря работодател и изляза болнични ще получавам пари от тях нали?

Общи условия

Активация на акаунт