Майчинство за безработни 3

  • 147 114
  • 558
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 14
radoost ,за да си запазиш хубавите осигуровки,трябва да те назначат във фирма /на минималната заплата е достатъчно/,отработваш един ден и да излезеш в болничен.Добре е да стане това през месец август,за да не ти влиза и август в базата.Предполагам няма да ти стигнат 180 те дни непрекъснат болничен и ще се явиш на ТЕЛК,за да ти дадат болничен до 45 дневния преди термин.
Месеците без работа или на борсата ще ти ги взимат на минималната заплата в базата
Благодаря ти много .А майчинството (живот и здраве след 7 години чакане )ще се изчислява и върху минималната заплата от новата фирма нали така .Няма ли да е по-добре да се осигурявам на по-голяма сума .

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
.А майчинството (живот и здраве след 7 години чакане )ще се изчислява и върху минималната заплата от новата фирма нали така .

Не,няма да се изчисли върху заплатата в новата фирма,ако направиш както съм написала.Ти няма да имаш отработени месеци в новата фирма.Ще ти влязат месеците в болничен,които от своя страна се изчисляват на база 18 м назад и в тях ще ти влезе хубавата заплата
Ти сама да наливаш за осигуровки няма смисъл.Не е рентабилно.

# 257
  • Мнения: 14
.А майчинството (живот и здраве след 7 години чакане )ще се изчислява и върху минималната заплата от новата фирма нали така .

Не,няма да се изчисли върху заплатата в новата фирма,ако направиш както съм написала.Ти няма да имаш отработени месеци в новата фирма.Ще ти влязат месеците в болничен,които от своя страна се изчисляват на база 18 м назад и в тях ще ти влезе хубавата заплата
Ти сама да наливаш за осигуровки няма смисъл.Не е рентабилно.

Thank you   bouquet

# 258
  • Мнения: 273
Може ли да ми кажете имам ли право на някакви социални помощи?Имам 2 деца ,на 11 и на 1год.;не работя,т.к. малката не е приета на ясла;получавах 1 год соц майчинство.Не се водя самотна майка,защото децата ми са признати,разведена сьм.И все пак с 85 лв не се гледат.

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Помощи за отопление.Подава се в социалните.Питай и какво друго имаш право.

# 260
  • Мнения: 636
и аз да попитам за моят случай:
имам повече от 12 месеца стаж за цял живот
последните 3 години не съм била в бг
термина ми е края на май  и мисля от октомври сега до март вкл. да се осигурявам на висока заплата без да взимам болничен за да мога да взимам по голямо майчинство при чиста заплата 2000 лв ако се осигурявам така 6 месеца а другите 12 са ми минимум майчинството ми излиза към 900лв на месец според един калкулатор в гоогле   после ми започва 45дневният болничен. Но не знам дали е точно така затова се обръщам към вас да попитам имали смисел да се осигурявам на такава висока заплата ако реално се водя на работа и си взема само 45дневният последен болничен?

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
имали смисел да се осигурявам на такава висока заплата ако реално се водя на работа и си взема само 45дневният последен болничен?

Ако се водиш 6 цели месеца на 2000 лв преди започването на 45 дневния ти,ще направиш 4728 лв разход за осигуровки /обезщетението ще ти е около 750 лв месечно/ и ще получиш в повече 5400 лв,в сравнение ако си на минималното 340 лв
Друг вариант ти е да започнеш работа и да излезеш в болничен след няколко дни.Ще взимаш обезщетение по време на бременността и две години майчинство по 340 лв,почти без да правиш разход

# 262
  • Мнения: 636
всъщност се оказва че няма смисъл от цялото упражнение защото парите които ще  вземеш горница  си ги дал за осигуровки , има смисъл ако не си ги плащам аз а реално си работя .Благодаря за бързият отговор много ми помогна   bouquet  bouquet  bouquet

# 263
  • Мнения: 30
Здравейте!
Прочетох всичко изписано преди, но винаги има някоя нотка която се различава, макар и минимално. Затова се осмелявам да питам за моя казус. А той е : Бременна съм в края на 2ри месец, нямам нито един ден стаж. Имам една фирма в предвид, но на тях не им се рискува, тъй като смятат, че след това разходите ще са за тяхна сметка.При положение че аз ще си поемам осигуровките. Прочетох, че дори след като родя до навършването на 1 година стаж трябва да бъда осигурявана, което ме навежда на мисълта, че е наложително веднага да бъда назначена.Или не е проблем малко преди 45 дневния болничен? Поправете ме ако бъркам някъде. И така въпроса ми е как да ме назначат и кога за да е максимално безболезнено за тях?
Благодаря предварително!

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!
Прочетох всичко изписано преди, но винаги има някоя нотка която се различава, макар и минимално. Затова се осмелявам да питам за моя казус. А той е : Бременна съм в края на 2ри месец, нямам нито един ден стаж. Имам една фирма в предвид, но на тях не им се рискува, тъй като смятат, че след това разходите ще са за тяхна сметка.разходи ще има,но ще ги поемаш ти При положение че аз ще си поемам осигуровките.какво ги притеснява тогава Прочетох, че дори след като родя до навършването на 1 година стаж трябва да бъда осигурявана, ако искаш 2 г майчинство трябва да се водиш на работа и през двете години което ме навежда на мисълта, че е наложително веднага да бъда назначена.Или не е проблем малко преди 45 дневния болничен? малко преди 45 дневния теб не те устройва,защото нямаш предишен стаж.започни работа възможно най-бързо,за да натрупаш и по-бързо 12 м осигурителен стаж Поправете ме ако бъркам някъде. И така въпроса ми е как да ме назначат на трудов договор и на 8 часа и кога за да е максимално безболезнено за тях? не знам кое би било болезнено.фирмите постоянно назначават и освобождават хора.
Благодаря предварително!

Ще започнат да ти изплащат от НОИ обезщетение след като направиш 12 м осигурителен стаж.По време на болничните също трупаш стаж.Най-ще ти е изгодно да поработиш няколко дни и да излезеш в болничен.За месеците на болничните и двете години майчинство,фирмата плаща за теб само здравната осигуровка 20.16 лв на месец т.е ти ще я плащаш.Като приключи майчинството ще имаш натрупана пл отпуска,която трябва да се изчисти и отново ти трябва да поемеш разходите

# 265
  • Мнения: 30
♥Elfita♥
Благодаря много! Беше ми много полезна. Радвам се че има хора като теб, да пояснят на някой като мен, който за първи път се сблъскват с нещо такова.  Hug  bouquet smile3501

# 266
  • Мнения: 10
 Здравейте! Искам да представя и своят случей. Не съм сигурна дали някой е питал същото ,но коментарите са много и не съм изчела всички, затова ще помоля да ме извините ако е имало същия въпрос. При мен ситуацията е следната. От 2011г. съм самоосигуряващо се лице. Осигурявам се на 420лв. Средния доход на член от семейството ми е над 360лв.  Термина ми е 29ти март догодина. Въпросите ми са следните: какви майчински и помощи ще получавам и освен това, тъй като се водя собственик на фирма, ако фирмата прекрати дейност до края на годината, но аз продължа да се осигурявам ще имам ли проблем с получаването на майчински. Освен това тъй като съм самоосиг. се лице по време на самата бременност трябва ли да внасям някакви осигуровки.  Това е Simple Smile Ще съм искрено благодарна ако ми отговорите! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 267
  • Мнения: 265
Здравейте!Искам да ви попитам,от 2 години съм безработна,с общ стаж съм около 8 години.Съпруга ми го осигуряват на 450 лв.Въпроса ми е ,дали имам право на платен отпуск по майчинство?Благодаря ви предварително!

# 268
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Здравейте! Искам да представя и своят случей. Не съм сигурна дали някой е питал същото ,но коментарите са много и не съм изчела всички, затова ще помоля да ме извините ако е имало същия въпрос. При мен ситуацията е следната. От 2011г. съм самоосигуряващо се лице. Осигурявам се на 420лв. Средния доход на член от семейството ми е над 360лв.  Термина ми е 29ти март догодина. Въпросите ми са следните: какви майчински и помощи ще получавам и освен това, тъй като се водя собственик на фирма, ако фирмата прекрати дейност до края на годината, но аз продължа да се осигурявам ще имам ли проблем с получаването на майчински. Освен това тъй като съм самоосиг. се лице по време на самата бременност трябва ли да внасям някакви осигуровки.  Това е Simple Smile Ще съм искрено благодарна ако ми отговорите! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Като самоосигуряващо се лице осигурена ли си за фонд ОЗМ? АКо си осигурена, то можеш да получаваш обезщетение от НОИ за болничен, бременност и раждане и гледане на дете. За периодите на получаване на обезщетение е нужно да си внасяш здравни вноски и да се подават данни за обр. 1. По време на бременността, ако не си в болничен си внасяш всички дължими вноски, ако искаш 45 дни преди термин да получаваш обезщетение. Ако реално фирмата няма да работи по-добрия вариант е да излезеш в болничен.

Здравейте!Искам да ви попитам,от 2 години съм безработна,с общ стаж съм около 8 години.Съпруга ми го осигуряват на 450 лв.Въпроса ми е ,дали имам право на платен отпуск по майчинство?Благодаря ви предварително!

Не, щом не си осигурено лице.

# 269
  • Мнения: 265
Здравейте! Искам да представя и своят случей. Не съм сигурна дали някой е питал същото ,но коментарите са много и не съм изчела всички, затова ще помоля да ме извините ако е имало същия въпрос. При мен ситуацията е следната. От 2011г. съм самоосигуряващо се лице. Осигурявам се на 420лв. Средния доход на член от семейството ми е над 360лв.  Термина ми е 29ти март догодина. Въпросите ми са следните: какви майчински и помощи ще получавам и освен това, тъй като се водя собственик на фирма, ако фирмата прекрати дейност до края на годината, но аз продължа да се осигурявам ще имам ли проблем с получаването на майчински. Освен това тъй като съм самоосиг. се лице по време на самата бременност трябва ли да внасям някакви осигуровки.  Това е Simple Smile Ще съм искрено благодарна ако ми отговорите! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
       


А нали все пак имам трудов стаж и то 8 години! А ако започна сега работа, в момента съм бременна в 6 г.с.?



Като самоосигуряващо се лице осигурена ли си за фонд ОЗМ? АКо си осигурена, то можеш да получаваш обезщетение от НОИ за болничен, бременност и раждане и гледане на дете. За периодите на получаване на обезщетение е нужно да си внасяш здравни вноски и да се подават данни за обр. 1. По време на бременността, ако не си в болничен си внасяш всички дължими вноски, ако искаш 45 дни преди термин да получаваш обезщетение. Ако реално фирмата няма да работи по-добрия вариант е да излезеш в болничен.

Здравейте!Искам да ви попитам,от 2 години съм безработна,с общ стаж съм около 8 години.Съпруга ми го осигуряват на 450 лв.Въпроса ми е ,дали имам право на платен отпуск по майчинство?Благодаря ви предварително!

Не, щом не си осигурено лице.

Общи условия

Активация на акаунт