Майчинство за безработни 3

  • 147 112
  • 558
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 30
Много благодаря за подробното разяснение Simple Smile

# 301
  • Мнения: 1
Здравейте на всички!Нова съм във форума и накратко ще ви запозная с моята ситуация.Наскоро разбрах ,че съм бременна,а на следващия ден разбрах,че съм наета и на работа.Проблема е в това че е временна за 9 месеца и е по проект с финансиране от ЕС към Бюрото по труда,все още не знам обаче какъв ще ми бъде договора.Искам да попитам ще имам ли право на майчинство две години и кое е най-добре,сега ли да съобщя ,че съм бременна или да изчакам newsm78,да не стане така ,че набързо да ми изстине мястото.Ще ви бъда много благодарна,ако получа отговор!

# 302
  • Мнения: 3
Здравейте,бихте ли ме посъветвали моля,,,Имам един ужасен проблем,,,Ситуацията е следната:
Май месец ми изтича майчинството след 2-та година!Детето ми живи и здрави,евентуално ще я приемат на ясла от септември,Работех сервитьорка в заведението на леля ми.Работим и си взимаме парите на ръка след приключване на смяната.Този платен отпуск който ми се полага,тя наистина няма възможност да ми го изплати,а и системата по заведенията е съвсем друга (работиш както и когато ти е удобно),не желая да си взимам неплатен отпуск,защото ще се наложи да си гледам детенцето докато тръгне на ясла и няма да имам никакви доходи между май и септември.Не знам какво да правя!Не искам да си разваляме отношенията с леля ми..винаги сме си помагали а и смятам после да си се върна на работа при нея,но като знам как се бори да не затвори заведението с тези многобройни кредити не знам как да си искам платения отпуск?!Моля ви дайте ми съвет  newsm45 Crying or Very sad

# 303
  • Берковица
  • Мнения: 20
Здравейте! Въпроса ми е свързан с приятелка, която е бременна в 3 месец, но е безработна от 26.07.2013г.
Има около 3 години осигурителен стаж-разпокъсан. Бременността и е рискова и не позволява да работи. Има познат с фирма, който е съгласен да я назначи. Интересува ни как се процедира с болничните, ще може ли да получава болничен и трябва ли да отработва някакъв период преди да излезе в болничен, а също и важи ли още това ако се осигуряваш на повече пари да взимаш повече майчинство. Много благодаря и се извинявам предварително че не прочетох целите теми.

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Въпроса ми е свързан с приятелка, която е бременна в 3 месец, но е безработна от 26.07.2013г.
Има около 3 години осигурителен стаж-разпокъсан. Бременността и е рискова и не позволява да работи. Има познат с фирма, който е съгласен да я назначи. Интересува ни как се процедира с болничните, ще може ли да получава болничен да и трябва ли да отработва някакъв период преди да излезе в болничен един ден и може да излезе в болничен, а също и важи ли още това ако се осигуряваш на повече пари да взимаш повече майчинство да,но за нея няма смисъл.да я назначат и да излезе в болничен докрая.това ви е най-изгодния вариант. Много благодаря и се извинявам предварително че не прочетох целите теми.

# 305
  • Мнения: 80
Искам да ви питам,. Аз съм назначена фективно в една фирма, та този месец ми изтича последния болничен от педиатърката и почва майчинство, до сега аз си давах пари за осигоровките та една приятелка ми каза че като съм в майчинство държавата ги плаща и не е нужно аз да давам пари?

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Искам да ви питам,. Аз съм назначена фективно в една фирма, та този месец ми изтича последния болничен от педиатърката и почва майчинство, до сега аз си давах пари за осигоровките та една приятелка ми каза че като съм в майчинство държавата ги плаща и не е нужно аз да давам пари?

Колко те карат да даваш?
По време на болничен и майчинство работодателят заплаща само здравната вноска 20.16 лв на месец.Щом си фиктивно е редно ти да ги даваш на работодателя си

# 307
  • Мнения: 80
21 давам закръглено си давам ама просто защото ми казаха че влезнали в майчинството шефа и аз не ги плащаме а държава и аз реших да ви питам тук дали има нещо вярно


А за всички ли е 20.16лв

Мерси за бързия отговор

# 308
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
21 давам закръглено си давам ама просто защото ми казаха че влезнали в майчинството шефа и аз не ги плащаме а държава не,не ги плаща държавата и аз реших да ви питам тук дали има нещо вярно
А за всички ли е 20.16лв да

# 309
  • Мнения: 14
Здравейте, извинявам се, ако повтарям въпроса....при мен ситуацията е следната
Не работя от една година, имам седем години трудов стаж внасям си само здравните осигуровки и чакам бебе, и с  приятеля ми нямаме брак. За какви помощи мога да кандидатствам и полагат ли ми се пари за майчинство ? Благодаря ви   Rolling Eyes

# 310
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Здравейте, извинявам се, ако повтарям въпроса....при мен ситуацията е следната
Не работя от една година, имам седем години трудов стаж внасям си само здравните осигуровки и чакам бебе, и с  приятеля ми нямаме брак. За какви помощи мога да кандидатствам - според ЗСПД - 150 лв за бременност, а след раждането на бебето - 100 лв/мес, до навършване на 1 година от детето + 35 лева детски и полагат ли ми се пари за майчинство - не; за да получаваш обезщетение от НОИ трябва да си осигурено лице; би могла да започнеш някъде фиктивно преди излизане в болничен 45 дни преди термин и да получаваш обезщетение в размер на МРЗ за 410 дни и след това до навършване на 2 години от детето - 340 лева на месец ? Благодаря ви   Rolling Eyes

# 311
  • Мнения: 1 540
Здравейте и от мен момичета,и аз ще се запиша Peace.И аз имам един въпрос към вас знаете ли колко е наградата за второ дете,аз също нямам стаж,а за тази награда от 150 лв аз с първото дете не можах да я получа защото съм била родила по-рано дали ме излъгаха или е така не знам,но този път ще се поинтересувам.

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте и от мен момичета,и аз ще се запиша Peace.И аз имам един въпрос към вас знаете ли колко е наградата за второ дете,аз също нямам стаж,а за тази награда от 150 лв аз с първото дете не можах да я получа защото съм била родила по-рано дали ме излъгаха или е така не знам,но този път ще се поинтересувам.

Помощта за второто дете е 600 лв
Първия път нещо не си разбрала.Няма помощ,която да губиш поради ранно раждане.Първото дете на колко е години?

# 313
  • Мнения: 1 540
Здравейте и от мен момичета,и аз ще се запиша Peace.И аз имам един въпрос към вас знаете ли колко е наградата за второ дете,аз също нямам стаж,а за тази награда от 150 лв аз с първото дете не можах да я получа защото съм била родила по-рано дали ме излъгаха или е така не знам,но този път ще се поинтересувам.

Помощта за второто дете е 600 лв
Първия път нещо не си разбрала.Няма помощ,която да губиш поради ранно раждане.Първото дете на колко е години?
На 5 годинки вече 2010 края на април трябваше да подам молба,със бележка от докторката,ако не се лъжа беше на 30,когато отидох ми казаха да отида в понеделник защото било рано,да обаче аз родих в събота на 1-ви май,а когато ме изписаха отидох да си подам документите и отговора от среща беше"Не можеш да получиш тази помощ понеже вече си родила" Shocked нямаше какво да кажа и не спорих и не попитах някой друг  ooooh!

# 314
  • Мнения: 10 874
На 5 годинки вече 2010 края на април трябваше да подам молба,със бележка от докторката,ако не се лъжа беше на 30,когато отидох ми казаха да отида в понеделник защото било рано,да обаче аз родих в събота на 1-ви май,а когато ме изписаха отидох да си подам документите и отговора от среща беше"Не можеш да получиш тази помощ понеже вече си родила" Shocked нямаше какво да кажа и не спорих и не попитах някой друг  ooooh!
Доколкото разбирам, става дума за две различни помощи. Peace
Едната е за раждане на първо дете (250 лв), която се получава до навършване на 3 години на детето.
Тази, която си "загубила" би трябвало да е помощта при бременност. Ако не си подала документите преди да родиш, мисля, че наистина не е имало как да я получиш. newsm78 Аз отидох в деня, в който получих бележката, че ми остават 45 дни до термина и успях да подам молбата. Парите получих след месец.

Общи условия

Активация на акаунт