Отговори
# 750
  • Мнения: 128
...Изпрахте ли чаршафите за легълцето, аз изпрах дрешките и се чудя да изпера ли чаршафите и одеялцата.  newsm78 ...
Аз започнах с по-големите неща - одеяла, по-дебели пелени, чаршафи - изпрани са, но няма да застилам - ще стоят изгладени в гардероба, докато с бебо се приберем от родилното. Сега ме чакат дрешките.
...Имам въпрос към раждалите мами - особено тези, които са раждали естествено, или раждането първо е тръгнало естествено и после се е наложило секцио. Забелязали ли сте да има някаква връзка между началото на регулярните контракции и мърдането на бебето? ...
Ноеми, май няма да успея да помогна - при мен нямаше болезнени контракции - трябваше в болницата вече да ми сложат система, за да се появят. Иначе с бебо промяна нямаше - държеше се както обикновено.

# 751
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
TDI, хамалогията не ми е проблем. Има автоматизиран уред, подобен на кафемашина, който приготвя АМ за по-малко от две минути.

Нарочно не ти писах за другите ползи от кърменето, защото после майките казват "е, ние като храним с формула да не би да не даваме най-доброто на детето", но истината е, че има например защитни антитела, които изграждат имунитета на бебчето в първите месеци, които преминават с кърмата и няма как да преминат с АМ. Ето тук има 101 аргумента в полза на кърменето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19337

И все пак аз също съм на мнение, че кърменето не трябва да е на всяка цена, ако майката не се чувства комфортно да кърми своето бебе, това я изнервя и няма желание да го прави, по-добре да не кърми, защото бебчетата усещат нашите настроения и колкото по-нервна е майката 2 пъти по-нервно е бебчето.

 Noemi, аз промяна не бях забелязала.
Клеопатра, още нищичко не съм изпрала, дори още кошара нямаме  Laughing

Ще пусна нова тема малко по-късно  Peace

# 752
  • Мнения: 277
и аз отдавна съм изпрала и изгладила всичко и сега всичко е прибрано в гардеробчето на детето в пликове и чака да дойде момента на използване Simple Smile
При мен проблема е там,че аз не обичам да оставям нещо за последния момент и искам всичко да ми е готово от рано  Laughing

# 753
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Ноеми, при мен Калоян тръгна да излиза по-рано и понеже бях планирана секцио, директно в болницата ме резнаха. Въпреки, че се надявах да си родя нормално. Не съм забелязала някаква връзка с мърдането на бебето и контракциите. Просто започваш да усещаш болка на определено време, след това времето се зачестява и така се сещаш, че май ще се раждаааа. Нищо повече Simple Smile
Стани, и аз съм така. Всичко е изпрано, изгладено и чакам да дойде бебо на бял свят Simple Smile

# 754
  • Мнения: 0
И аз съм за кърменето и се надявам да мога да кърмя повече този път.Аз съм готова с всичко,остана чехли да си купя за болницата.Може и да пропускам нещо,но ако е така после ММ ще ми го донесе.Абе то да родим веднъж и всичко да е наред другото ще си го купим:-)-

# 755
  • Мнения: 199
И аз обичам да ми е готово, но все се тревожа да не е рано и да прашасват нещата та пак да се перат.  Crazy В тези торби не знам колко е ок, дори и нови имат миризма на найлон.  Rolling Eyes Като се замисля затворени в шкафа няма как толкова пък да се напрашат, ама бременна жена - луда глава. Много се промених през тази бременност.  Laughing Нещо ми „цъка„ в главата.  Laughing Утре мисля и аз да пускам чаршафи, юргани, одеяла, пък като дойде момента татито да ги постели. Бабата мераклийка тя да ги пере и глади, аз пък си свърших всичко сама, не искам друг да ми върши работата не знам каква съм такава.  Laughing

# 756
  • Мнения: 0

kleopatra8 и аз изперках нещо,правя глупости,забравям,изпадам в едни състояния,ама дано като родя да се оправя малко поне да вляза в час:-)А инъче багажът ми е в един сак и го затварям да не се праши.-

# 757
  • Мнения: 277
оооо за забравяне не ми говорете  Whistling  от 2-3 седмици насам не съм на себе си,толкова много забравям,и сама се хващам и пред хора се излагам-ужас  Embarassed Rolling Eyes   да родя и да се свършва това "мъчение" -киселини,ритници,безсъние,100 пъти ставане до 00,забравяне, и какво ли още не......макар че имах сравнително лека и безпроблемна бременност,не мога да кажа че това е
най-хубавия етап от живота ми,най-хубавия ми/НИ предстои до месец  Laughing Grinning

# 758
  • Мнения: 44
Ох и аз гледам да не се оплаквам от нищо, че като сравнявам с други момичета, които имат тежки бременности, моята е направо страхотна. До сега само киселините ме тормозеха, но откакто съм в 8-мия вече ми е тежко - изморявам се, ритниците вече са доста силни, изтръпването на ръцете, а за забравянето да не говорим. Стоях 5 мин да се чудя какво щях да пиша, че се върнах назад да видя последните постове да се сетя  Joy
Вече постоянно ми се стяга корема. Дано усетя като почнат истинските контракции, че аз имам висок праг на болка и от чакане да ме заболи силно...ще взема да родя  Embarassed

# 759
  • Мнения: 199
И аз много забравям. За тук във форума най-редовно забравям кое на кой пиша или кой какво е писал. Но по-гадно е пред хората да се излагам. Веднъж отивам в магазина и казвам „Един хляб...„ жената дава и чака да кажа какво е следващото, а аз стоя  Rolling Eyes. Тя ми казва „Оо, така го каза, че помислих, че ще има още„ а аз „Ами, има, ама забравих какво„ и ми предложи да си помисля, че нямаше хора след мен. СТоях, стоях сигурно 1-2 миснути и  Embarassed казах „Няма смисъл„  Laughing И си тръгнах. Ужас.  ooooh!

# 760
  • Мнения: 11
Затова, момичета, срам не срам, си пиша списък за пазаруване и ходя с листче хартия. Като се има предвид колко тежко ми е вече ходенето, а няма кой друг да пазарува освен мен, много внимавам да не пропусна нещо, защото само при мисълта още веднъж да трябва да ходя до даден магазин, ми прималява.

p.s. Стига да не забравя да включа нещо в списъка...

# 761
  • Мнения: 277
абе и на мен от време на време ми се стяга корема,по-скоро го усещам като опъване,болка никаква няма и се чудя това някакъв вид контракция ли е или бебето прави нещо и рязко ми се втвърдява корема за кратко  newsm78 newsm78 Thinking

# 762
  • Мнения: 44
Стъни, контракция си е. От тези подготвителните, ако са с болки в корема или в кръста вече може да си ги засичаш. Аз за сега само преди 2 дни имах болезнена и започнах да чакам да няма и втора и т.н., но нямаше  Whistling Попритесних се. Но иначе безболезнени има постоянно вече.

# 763
  • Мнения: 199
Мен ме наболява от време на време. Като при цикъл, толкова силно, но за кратко. Случва ми се вече 2-3 дни, но по 1-2 пъти не повече.  Mr. Green

# 764
  • Мнения: 107
Мен ме наболява от време на време. Като при цикъл, толкова силно, но за кратко. Случва ми се вече 2-3 дни, но по 1-2 пъти не повече.  Mr. Green
И аз имам такива болки ,особенно през нощта ...

Общи условия

Активация на акаунт