Пости 2013/2014 - 3 тема

  • 53 557
  • 685
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 545
Надето Simple Smile, съвсем открито си признах, че Дънов ми е сред най-неприятните личности със сектантски (и противохристиянски) уклони, така че едва ли мога да бъда склонена да последвам ученето му, особено при подобни смехотворни теории. Защото повярвай ми в теориите му, има далеч по-смехотворни неща, от това, което си дала за пример тук Grinning. Детайлно съм запозната с основите на учението му, макар че самият Дънов, по мнението на негови изследователи и съвременници, се е отличавал с непрекъсната изменчивост на мненията и теориите. Затова и учението му трудно би могло да бъде систематизирано.

Дума не може да става, че мога да приема насериозно подобни фантазни "ползи" от житния режим, нито пък мога да им повярвам. Но се съгласявам с теб, че това учение е много опасно. За съжаление лековерни хора има твърде много и предупреждението ти е съвсем на място Peace.

Ако правилата на форума позволяват, бихме могли да обсъдим в някоя от следващите теми и дъновизма. Той има доста последователи в наше време. Има доста привлекателна форма, но едва ли повечето му последователи осъзнават, че в същността си той е едно противохристиянско учение.

# 631
  • София
  • Мнения: 7 955
Надето Simple Smile, съвсем открито си признах, че Дънов ми е сред най-неприятните личности със сектантски (и противохристиянски) уклони, така че едва ли мога да бъда склонена да последвам ученето му, особено при подобни смехотворни теории. Защото повярвай ми в теориите му, има далеч по-смехотворни неща, от това, което си дала за пример тук Grinning. Детайлно съм запозната с основите на учението му, макар че самият Дънов, по мнението на негови изследователи и съвременници, се е отличавал с непрекъсната изменчивост на мненията и теориите. Затова и учението му трудно би могло да бъде систематизирано.

Дума не може да става, че мога да приема насериозно подобни фантазни "ползи" от житния режим, нито пък мога да им повярвам. Но се съгласявам с теб, че това учение е много опасно. За съжаление лековерни хора има твърде много и предупреждението ти е съвсем на място Peace.

Ако правилата на форума позволяват, бихме могли да обсъдим в някоя от следващите теми и дъновизма. Той има доста последователи в наше време. Има доста привлекателна форма, но едва ли повечето му последователи осъзнават, че в същността си той е едно противохристиянско учение.


Имаме си богословска тема там я обсъждайте, да не ми разваляте апетита тука.  smile3521 newsm62 newsm53

# 632
  • София
  • Мнения: 565
simpatikonia, аз за теб съм сигурна, че не би се хванала на кукичката. Но познавам такива, които се хващат и после няма измъкване понякога. Хората търсят духовното, но в днешно време информацията и разнообразието са огромни и вместо да попадне човек на бисерчето, се зарива в тинята и не може да изплува от там. Хубаво е да го обсъдим този въпрос, наистина. В другата ни тема, да, че май вярно разваля апетита  Laughing

# 633
  • Мнения: 5 713
Надето, Симпатикониа, много ми харесаха последните Ви мнения!  Hug

# 634
  • Мнения: 489
Не знам за Дънов, малко ми е протеречиво мнението, но житния режим изчиства тялото и ума от отрови. В дните на режима "избълвах" някои неща- словом, които бях таяла дълго време, навлякох си неприятности, но си освободих душата от "отровите". Да, всъщност се сещам сега, че процедирах така с житото- сутрин като стана и си изпия водата с лимон, слагам житото за другия ден. Лимецът е мек и бързо покълва, деля това количество на 3 и да ви кажа едва го изяждах. Меда по една супена лъжица.

Имах един много интересен момент на 6-я ден от режима, ставам сутринта, аз си мия зъбите, лицето.. машинално, бързам много, но не щеш ли без да исках се погледнах в огледалото, нямам този навик, направо се стреснах, защото лицето ми сияеше, все едно ме гледаше друг човек от огледалото Simple Smile Много се отклоних от темата, но си е добър ефекта

# 635
  • София
  • Мнения: 872
Аз пък не смятам, че трябва да си последовател на Дънов, за да правиш житният режим.Но определено от личен опит мога да кажа ,че изчиства и тялото и душата:)

# 636
  • София
  • Мнения: 7 955
Аз пък не смятам, че трябва да си последовател на Дънов, за да правиш житният режим.Но определено от личен опит мога да кажа ,че изчиства и тялото и душата:)

Аз пък ти казвам, че няма такова нещо. Иначе аз трябва да съм последовател на всички видове религии, които съществуват.

# 637
# 638
# 639
  • Мнения: 2 545

Ако правилата на форума позволяват, бихме могли да обсъдим в някоя от следващите теми и дъновизма. Той има доста последователи в наше време. Има доста привлекателна форма, но едва ли повечето му последователи осъзнават, че в същността си той е едно противохристиянско учение.


Имаме си богословска тема там я обсъждайте, да не ми разваляте апетита тука.  smile3521 newsm62 newsm53

Разбира се, че другата тема е по-подходяща, просто не съобразих в коя тема се намирам в момента Embarassed ...
За мен храната е неразделна част от философията на живота, затова съм "обединила" темите несъзнателно  Grinning.
Моля за извинение  Hug

Надето, Симпатикониа, много ми харесаха последните Ви мнения!  Hug

А аз се притесних да не  съм засегнала неволно някого с мнението ми за Дънов.
Все пак човек не може да знае дали хората, които постят и са вегетарианци (или пък вегани) каква философия на живота имат.

# 640
  • Мнения: 489
Бианка, страхотни филийки, вдъхнових се и си направих разядка от извара със зехтин, чесън, мерудии и ленено семе. Също си направих хлебче от лимец с квас за да намажа филийките  Party

# 641
  • Мнения: 1 438

Annyto_e
Благодаря ти. Вкусно звучи това, което си приготвила. И аз днес си купих брашно от лимец, беше привършило. Но чакам още моя квас.
 Днес, една салата, вдъхновена от баща ми. А и той ми беше на гости.

Салата от черна ряпа

# 642
  • Мнения: 1 341
Може  ли да ми дадете линк към богословската тема?

# 643
# 644
  • София
  • Мнения: 565
 За извинение, че предизвиках негативни емоции, ще споделя една рецепта на Жак Пепен за хлебче на тиган, което става много бързо, не се меси, вкусно е много и може човек да импровизира със съставките. Днес правих два пъти- веднъж за закуска, класически вариант и втори път за обед, с добавка от маслини, копър и магданоз. Интересното е, че докато се готви  в тигана, се добавят 2 с.л. вода и едновременно се пържи и готви на пара (пържене е силно казано, защото мазнината е малко).

 Тибетски плосък хляб

 1 1/2 ч.ч. брашно
 1 ч.л. бакпулвер
 1/3 ч.л. сол
 1 ч.ч. вода + още 2 с.л. за парата
 1-2 с.л. зехтин

 Смесете брашното, бакпулвера и солта в средно голяма купа. Добавете 1ч.ч. вода и смесете до гъсто, лепкаво тесто. Намажете със зехтин студен тиган с незалепващо покритие с диаметър 30 см (моят е 26 см, стана просто малко по- дебело). Сложете в него тестото. Топнете шпатула в зехтина от тигана и притиснете тестото. Трябва да е плоско (зехтинът няма да позволи на тестото да полепне по шпатулата). Добавете отстрани 2 с.л. вода, за да се образува пара, която ще задейства процеса на печене. Захлупете и оставете на умерена температура на котлона за 10 минути. Към този момент водата трябва да се е изпарила и тестото да се пържи. Намалете котлона и обърнете питката. Захлупете и пържете още 5 минути. Отхлупете и оставете настрана да изстине малко в тигана. Нарежете на парчета и поднесете.

Общи условия

Активация на акаунт