Бебе на месец и половина не може да заспи

  • 4 183
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 034
Знам, че има многобройни теми по въпроса за буденето на бебетата.

При мен обаче случаят е различен - бебето не може да заспи. Имаше тежка жълтеница цял месец, през което време си спеше. С минаване на жълтеницата почнаха и проблемите със съня. Просто не може да заспи, колкото и да се прозява и да му се спи.

Пробвах всякакви начини да го успокоя и приспя - в количка, в слинг, гушнат, на гърда, носейки го, на тъмно, на светло, на бял шум, с повити ръчички... Заспива за минута, две до пет след което се стряска, ококорва широко очи и край. Почваме цялата процедура по приспиване наново. И това по цял ден  ooooh!
Тази сутрин изкарахме близо два часа на гърда - суче, заспива, след минута две се пробужда, пак търси да суче, заспива и така докато преяде и почне да повръща.

Отхвърлих всички възможни причини - не е гладно, кърма имам достатъчно, а и с това непрекъснато сучене наддава добре (1.400 почти за месец, сега пак натам върви за втория), няма колики - абсолютно спокойно му е коремчето, не се гъне или гърчи. Просто не може да заспи, превъзбужда се, маха с ръчички бурно и не може да се успокои достатъчно за да заспи.

С каката имах абсолютно същия проблем (всъщност още го имам) и резултата е едно ужасно нервно и превъзбудено дете  Tired Много се надявах с малкия всичко да е съвсем различно.

Как да го науча да заспива ?

# 1
  • Мнения: 1 040
А биберон не иска ли?Ако си лежи без да спи,започва да плаче ли?
Моята малката нощем беше такава трудна със заспиването,само като си спомня...
до третия месец сме я разнасяли и люляли до 2-3 часа посред нощ.
После се успокои и почна постепенно да удължава нощния сън,за сметка на дневния.

# 2
  • Мнения: 4 292
Здравей! И ние бяхме така първите месеци или по-точно периода на коликите. Никой не ми вярваше като кажех, че моето бебе не спи през деня. Правех същото като теб, случваше се да заспи в мен, но оставех ли го и се събуждаше. Нещата се нормализираха към 3 ят месец.

# 3
  • Мнения: 376
Ако пиете кафе/кола/шоколад, пробвайте да ги спрете за известно време. Също, мисля, че масажите с някакво бебешко масло ще помогнат да се успокои.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 044
Пробвали ли сте да шъш-кате, докато е повито бебето? И друго - да е съвсем леко облечено бебето или на отворен прозорец, така че да усеща лек хлад?

# 5
  • София
  • Мнения: 484
При нас до 1,5 месеца, малката не искаше да спи през нощта. Помогна ми повиването по метода на Карп, шъткане , и много гушкане. Понякога даже я оставях да спи върху мен, защото като я оставех на леглото веднага се събуждаше. за съжаление сега се приспиваме само на ръце, а хич не е лека

# 6
  • Мнения: 86
Имах същият проблем със сина ми. Просто не спеше, особено през денят. След,като отхвърлих всякакви варианти си казах,че просто трябва да се примиря. След 2-я месец се успокои.
Може да е във фазата на ускорен растеж и затова да е по-превъзбуден.
Плаче ли,когато е буден?

# 7
  • Мнения: 6 214
Добре дошла в отбора!  Hug Има много теми по въпроса тук. Това, което не се сещам да е писано е дали не "прескачате" момента за заспиване. Защото когато стане така, бебето се превъзбужда и после наистина става много трудно.
Успех и не си вкарвай филми, просто детето ти не е от поспаливите.  Hug

# 8
  • Мнения: 1 034
Кафе и кола не пия от 4 години насам, само по блокче шоколад си позволявам много рядко вечер след като (ако) заспи.

Пробвали ли сте да шъш-кате, докато е повито бебето? И друго - да е съвсем леко облечено бебето или на отворен прозорец, така че да усеща лек хлад?

На отворен прозорец и в количка в една тежка зима успявах да приспя каката, с това обаче не минава. Днес почти два часа го люлях пред прозореца добре завит, но с открито носле, дремна 2 пъти по 10тина мин и то стана време пак да яде  Crazy Нощем понякога минава това със шъткането, от повиване много се дразни и изпада в истерии, но пък му натискам ръцете с едната ръка, а с другата притискам главичката, че почва да я мята насам натам докато се разбуди напълно. В повечето случаи обаче почва една битка  ooooh! Докато пак дам гърда и почне да плюе и дърпа или да се дави и повръща, ако е много пълна.

Преди да родя никога не съм си представяла, че най-трудното първо нещо, на което ще трябва да уча децата си е да... спят  Shocked Shocked

# 9
  • Мнения: 137
Малина, направо ви съжалявам. Ние също трудно заспивахме през деня. Но от около две седмици се случва да поспива - приспивам на краката си, а когато беше хубаво времето я слагам в количката и тя си дреме, не мога да кажа, че спи дълбоко, но дреме. Ти наистина си изпробвала всичко ........

# 10
  • Мнения: 931
Коментирали с ме го, то няма и какво повече да добавя... освен да се запиша и да чакам някоя още идея...

При нас въпросът не е как да заспи - приспивам го сравнително лесно - въпросът е как да продължи да спи  Confused

Май,май, просто трябвада го израстат тоя период. Tired

# 11
  • Мнения: 6 214
Коментирали с ме го, то няма и какво повече да добавя... освен да се запиша и да чакам някоя още идея...

При нас въпросът не е как да заспи - приспивам го сравнително лесно - въпросът е как да продължи да спи  Confused

Май,май, просто трябвада го израстат тоя период. Tired
Не искам да те плаша, но аз още не съм го израсла.  Grinning

# 12
  • Мнения: 438
да се включим и ние - още едно неспящо бебе
ние сме на годинка и три месеца
през деня ако е хубаво времето дремем в количката, но нощем..........
понякога си мисля че входа ще направи събрание и ще ни прогони
няма смисъл да казвам , че и аз като вас съм пробвала всичко. понякога имам чувството че просто и се реве и вика. има нощи в които я оставям и след половин час дране се успокояват нещата, но понякога и това не помага. в една друга тема прочетох за едно сиропче мелантолин. чудеса върши тая течност. хубав дълбок сън. но помага само когато беба не може да заспи. има ли и друг проблем , например зъби....няма спасение.

# 13
  • Мнения: 10
Мами и аз имам подобен проблем Sad много е гадно не се издържа направо не знам какво да правя .. на 6 седмици сме почти от няколко дни през деня не спи по цял ден реве носи ме се на ръце млъква за малко не иска да спи,а се вижда че е уморен прозява се иска да заспи,а не може , пищи,дере се имаме колики,но все пак не са постоянно,не спокоен е ако заспи в мене за 10-15 мин. оставам го в количката или леглото след 10 мин се буди и пак се почва рев,пищене ужасно е не знам какво да правя Sad реве ми се наистина  вече,че не мога да успокоя бебчо Cry какво да направя,как да го направя в мене ли е грешката не знам.Вечер пак заспива с триста зора носене,люшкане и не знам Sad

# 14
  • Мнения: 6 214
Мами и аз имам подобен проблем Sad много е гадно не се издържа направо не знам какво да правя .. на 6 седмици сме почти от няколко дни през деня не спи по цял ден реве носи ме се на ръце млъква за малко не иска да спи,а се вижда че е уморен прозява се иска да заспи,а не може , пищи,дере се имаме колики,но все пак не са постоянно,не спокоен е ако заспи в мене за 10-15 мин. оставам го в количката или леглото след 10 мин се буди и пак се почва рев,пищене ужасно е не знам какво да правя Sad реве ми се наистина  вече,че не мога да успокоя бебчо Cry какво да направя,как да го направя в мене ли е грешката не знам.Вечер пак заспива с триста зора носене,люшкане и не знам Sad
Не е в теб грешката, такова ти е детето. Максимална тишина и спокойствие в къщата, успокояващи бавни действия и това е. Без да се карате защо детето пак реве.  Peace  Hug Успех и не се шашкай.

Общи условия

Активация на акаунт