Шалче, шапка, ръкавички - нека се научим всички! - 91

  • 90 136
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 110
Здравейте мами, аз съм съвсем начинаеща плетачка и търся моделче за лесна рокличка за  бебенце (0-3 или 3-6 м.), което ще се роди през март, със съвсем късо ръкавче или без. Имам многоцветна преливаща бебешка прежда.Някакви съвети и предложения? Благодаря

# 706
  • София
  • Мнения: 1 654
maugli, напредваш бързо за такава тънка прежда и се получава разкош, браво на теб!

пуфи, снудът ти е страхотен, тази схемичка на ДРОПС наистина е много ефектна,
а съчетанието ти е много свежарско   bouquet

asefa, браво за търпението и големия труд, много интересна схема си подбрала за покривката!

bisunka, на една или на две куки? Схема или описание, език?
На първо време  линк към безплатните модели в ravelry:
http://www.ravelry.com/patterns/search#query=baby%20dress&vi … availability=free

# 707
  • Мнения: 110
Carmela, на две, български, английски, верояатно ще се справя с руски

# 708
  • Мнения: 110
каква е разликата между схема и описание в този случай? вероятно описание? мерси

# 709
  • Мнения: 110
аз всъщност не знам как точно да разчитам схеми за плетене, има ли някъде бързо обяаснение ? напр: какво е К ред  (knit stitch?) или К2tog?.....

# 710
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-read-knitting-abbreviations.html

Това са най-често срещаните съкращения в описанията на английски. И успех с рокличката Simple Smile

Ето и от мен снимка на жилетката, вече облечена. https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t31/15530 … 0_147407891_o.jpg

Цветът не излезе добре, снимката също - нещо като пепел от рози е в действителност.

# 711
  • Мнения: 110
Много благодаря за съкращенията! надяавам се, че сега ще мога да разчитам схемите Simple Smile! Има ли подобни на български и руски?

# 712
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
За руски не мога да помогна, защото ми е трудно да се оправям с тях и не съм се интересувала, а на български надали има някакви описания изобщо.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 355
Дами, какво бихте изплели с голямо количество мохер? Надниквам във вашата тема с надеждата да ме осени някаква идея. Нещо ми се върти в главата като обемна и дълга жилетка, но тази част около врата ми се губи newsm78 Вие какво бихте направили?

# 714
  • Мнения: 9 903
Много благодаря за съкращенията! надяавам се, че сега ще мога да разчитам схемите Simple Smile! Има ли подобни на български и руски?
има подробни такива английско-руски - с абревиатури и с пълна терминология, има разлика между американски и английски. Мисля, че МимиКир от нашите беше започнала многоезична таблица на основните термини на няколко езика, но само за кроше. Два линка има на 1 страница на темата, в Библиотеката.

# 715
  • Мнения: 208
Момичета благодаря за милите думи
изплели сте много красиви неща   bouquet smile3501

# 716
  • Мнения: 6
Маугли, нека изчакаме до след обяд, ако не се намеси някой, който се справя с руския, ще се опитам да помогна. Проблемът е, че не съм плела на две игли(само на една кука) по руски обяснения и въобще хватките на две игли не са ми много ясни, но бих могла да направя опит за безмоторно летене.

# 717
  • Мнения: 9 903
аз мога, не съм видяла. Ей сега ще погледна и ще допълня настоящия си пост.

преведох там дето пише "вырез горловины и плечевые скосы", за гърба се отнася:

 забележка: плетете всяко рамо поотделно. В случай на нужда да се запази мотива, не изплитайте наметка или свивка.

следващ ред/лицев/: свийте/завършете/ 6  бримки, плетете, докато на дясната кука останат 22 бримки, отделете средните 27 бримки на допълнителна игла,добавете второ кълбо прежда и плетете до края на реда.
следващ ред/опаков/: свийте 6 бримки и плетете само лявото рамо. Като запазвате мотива, свивайте по 1 бримка откъм деколтето във всеки от следващите 4 реда. В същото време оформете раменната свивка, като свивате откъм рамото два пъти по 5 бримки и два пъти по 4 бримки.
дясното рамо плетете симетрично.

броя на бримките в скобите не го писах, ти си знаеш какъв ти е размерът.

предницата трябва ли?

Последна редакция: вт, 28 яну 2014, 13:07 от тити

# 718
# 719
  • Мнения: 6
Пуфи, снуда ти е суперски, то и без това зимата сега започва, с удоволствие да си се фръцкаш!
Асефа, невероятна покривка-наистина като кубчета, завиждам ти, че си довършила такова голямо нещо(сега се нарича проект, нали?)
Кикси, голям спортист ще бъде бебо, с толкова маратонки..., много са красиви!
Иги, намесвам се в диалога със Снежи за преждите. Току що завърших един шал на сина ми от Мерино ексклузив на Ярн Арт(още съхне, затова не съм го изкудкудякала). Много приятна при плетене(разбира се с тук-таме дефекти допринасящи за съответствието качество-цена - да не те плашат, преодолими са). При прането водата почерня, така, че внимателно с прането, да не подходиш много смело.
А пък от многото започнати неща показвам това(може би утре-шала). После пак тишина, че големи неща съм започнала, не знам как ще сколасам.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=696563723698804&set= … ype=3&theater

Общи условия

Активация на акаунт