Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 23

  • 37 024
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 995
Галче, на новородени през зимните месеци педиатрите масово (а и правилно, според мен)  предписват Вигантол по две капки дневно за затваряне на фонтанелата. Две капки се равняват приблизително на 1300 IU. В Германия например е дори задължително.

# 61
  • Мнения: 2 280
Assos, мерси , че се включи. И аз сега не прекарвам почти никакво време на слънце. Значи 800 IU си е добре.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 809
Карола аз ходя на частно и си плащам при много добра докторка в частна клиника, която ми следи първата бременност, при нея раждах, после ми спаси живота и до ден днешен ходя при нея именно защото с нея минах през какво ли не. И естествено ме прегледа. Просто се чудя от какво може да е, щом ми каза, че не е от бременността. Болката не е непрекъсната, дори не е и през по-голямата част от деня, но си я има. Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 44
Разбирам. Но от думите ти става ясно, че е казала, че не е от бременността и с това въпросът е бил приключен. На твое място бих я попитала, пък ако не може да разбере тя, да те насочи къде да идеш, че да те прегледат и да разбереш причината и, ако е необходимо да се вземат някакви мерки - да се вземат. Иначе, ако тръгнем да гадаем - да не би да си заченала по-рано и да не е рано да е от бременността болката?

# 64
  • Мнения: 3 743
Галче, на новородени през зимните месеци педиатрите масово (а и правилно, според мен)  предписват Вигантол по две капки дневно за затваряне на фонтанелата. Две капки се равняват приблизително на 1300 IU. В Германия например е дори задължително.

Педиатърката на дъщеря ми в България беше препоръчала 400 IU, същата доза беше препоръчана и от тукашната лична лекарка на сина ми. Затова попитах Peace

# 65
  • Мнения: 8 163
Изписаха ми желязо - 2 пъти по две на ден,като цяло вярно ли е твърдението ,че предизвиква запек?
М,да..като цяло запича... Confused
Подкрепям за кивито сутрин-отлично разхлабва  Peace
Круша,овесени ядки също.
И топлата вода с лъжица мед, сутрин, на гладно.

И сливите, и плуотите, и кефирът.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 809
Карола да, точно така беше, прегледа ме, каза че не е от бременността и това беше. Не съм заченала по-рано, знам точно кога ми беше овулацията и кога имах нараснал фоликул, тъй като съвпадна с профилактичен преглед пак при нея  Mr. Green Така че съм сигурна кога точно е станало и плодния сак си отговаряше точно на размерите, които трябва за тази седмица.
След 3 дни съм пак на преглед, ще видим какво ще стане. Просто като прочетох, че при теб се е наложило серклаж и малко се притесних, но съм сигурна и че не съм с къса шийка. При теб това ли е проблема? Желая ти успех днес   bouquet

# 67
  • Мнения: 44
Да, с къса шийка съм. Дано при теб не е нещо, заслужаващо внимание. Спирам да пиша засега,че трудно през телефона, а и ми се вие свят от с-мата.

# 68
  • София
  • Мнения: 870
Да, с къса шийка съм. Дано при теб не е нещо, заслужаващо внимание. Спирам да пиша засега,че трудно през телефона, а и ми се вие свят от с-мата.
А има ли специална причина за късата шийка? Бях, чела че при инфекция се скъсявала....

# 69
  • София
  • Мнения: 1 809
момичета нормално ли е непрекъснато да ми е студено? Всички ги побърквам вкъщи, пускам духалки на макс. Всички се събличат и ходят по къс ръкав в резултат на моите действия, а аз съм с 2 блузи и суитчер  и си ми е студено. ОТ печката ми става добре, но в никакъв случай не ме влече да си съблека суитчера Blush и така вече от няколко дни.

# 70
  • Мнения: 44
Да, с къса шийка съм. Дано при теб не е нещо, заслужаващо внимание. Спирам да пиша засега,че трудно през телефона, а и ми се вие свят от с-мата.
А има ли специална причина за късата шийка? Бях, чела че при инфекция се скъсявала....

Направо не  знам  newsm78 Знам, че може да е нормална и да се скъси за кратък период от време.
За студеното - на мен ми е все студено (с изключение на днес - не знам какво ми става) и на други мами, които чакат бебенца знам, че откак са забременели им е все студено - това чета по форума де.

# 71
  • Мнения: 2 280
Най-вероятно е от ниското кръвно.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 809
Моето кръвно по принцип е много ниско, доста е неприятно това усещане, непрекъснато да ти се гади и непрекъснато да ти е студено. Като се прибави и това, че непрекъснато ми се спи...

# 73
  • София !
  • Мнения: 1 240
Може и от кръвното да е . Аз съм с много ниско кръвно и първите месеци , едно че повръщах като луда , друго че все ми беше лошо и ми чернееше , пък вече към края ми се беше дигнало , беше ми станало нормално 120/80 и пак ми се виеше свят , защото не съм свикнала с това кръвно .
Някой ми беше казвал че ако ти е нисък хемоглобина , може да ти е студено , ама колко е вярно това не знам , така че не мога да кажа нищо !!
Аз обаче пък съм обратното , по принцип все ми е студено , но докато бях бременна постоянно ми беше жега . ММ в къщи по дебела блуза , аз с къс ръкав и ми е топло  Simple Smile . То си е до човек , според мен  Peace

# 74
  • Мнения: 2 280
Момичета , кръвното ми е 136/68 .. какво да пия, че да го регулирам? Опасно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт