Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 23

  • 37 150
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 809
-True Blue- горната ти граница е висока, какво казва лекаря? По принцип трябва да те следи, да не го качиш още, моето например е 90/60, но то е ниско, не е нормално.
bunny : ) с първата ми бременност и аз бях така, единствения период от живота ми, в който ми е било топло  Laughing Но сега се треса от студ, буквално.

# 76
  • Мнения: 1 298
Момичета , кръвното ми е 136/68 .. какво да пия, че да го регулирам? Опасно ли е?
Лекар трябва да ти изпише какво да пиеш, първо виж постоянно ли ти е високо, може да е инцидентно нещо.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 809
Ти всъщност сама ли го премери или лекар ти каза стойностите? По принцип как ти е кръвното (преди да забременееш?)

# 78
  • Мнения: 2 282
Не, аз си го премерих преди малко и се стреснах. Преди бременността си ми беше нормално, после в първите месеци ми беше много ниско. Наскоро си го мерих пак сама ей така и беше нормално.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 809
Нещо не си измерила, както трябва. Я го повтори и пиши.

# 80
  • Мнения: 436
Момичета , кръвното ми е 136/68 .. какво да пия, че да го регулирам? Опасно ли е?

Здравей True Blue , първо трябва да си го измерваш няколко дни поред, за да видиш дали е наистина нещо инцидентно или си започнала да го качваш. После се консултирай с лекаря си и той ще прецени.
Принципно при бременни само Допегит е разрешен като медикамент за сваляне на високо кръвно налягане. Аз примерно  го вземам, т.к.  към 6-тия месец започнах да го качвам доста. Моя доктор първоначално ми предписа по 1 таблетка дневно и ми каза да си го меря всеки ден по 2 пъти и да гледам да не го качвам над 130, но може тази стойност да е за мен, т.к. аз принципно съм с ниско кръвно. Сега съм на 2 пъти дневно и нещата са ОК  Peace . Но до колкото имам някакъв бегъл спомен от четене на статии не трябва да е по-високо от 140/90

Консултирай се и успех  Hug

# 81
  • Мнения: 2 282
Сега пак го премерих - 122/71  Hug явно е било нещо моментно, но ще си го следя и утре.

# 82
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Сега пак го премерих - 122/71  Hug явно е било нещо моментно, но ще си го следя и утре.
С какъв апарат измерваш стойностите:електронен или със стандартен ръкавен маншон?
Имай в предвид,че първите дават рязко отклонение от границите спрямо другите.
Също така измерването трябва да се прави в пълен покой и е добре да се извършва от друг човек.

# 83
  • Мнения: 10
Момичета аз нещо настивам. Имам мащерка от баба дали да не почна да се "лекувам" с него?

# 84
  • Варна
  • Мнения: 18 164
Момичета аз нещо настивам. Имам мащерка от баба дали да не почна да се "лекувам" с него?

Мащерката е за отхрачване. По-добре пийни лайка или липа с мед и лимон. Вит. С

# 85
  • Мнения: 2 282
С електронен го меря. Аз настинката си я пресякох с много чай от липа с мед и лимон. Направих си 2 литра чай и го сипах в термос, пих цял ден топличък чай (не много горещ) и се оправих  Peace Съо можеш да изпиеш и един осцинококциум.

# 86
  • София
  • Мнения: 39 940
SHAKE IT, мед и лимони. По принцип меда е алерген и някои препоръчват да не се прекалява с него по време на бременност.
Топъл чай от лейка.

На мен ми се разтече носа и започна леко да ме боли гърлото и мисля да си взема мед и лимони. И чай. Утре ми предстои 10часов път с кола  Sad

-True Blue-, явно е било нещо инцидентно с кръвното.
Аз вдигах кръвно само по време на бременностите. По принцип съм с ниско.
По време на 2рата бременност личната лекарка ме накараха да го засичам 10 дена, по три пъти на ден (сутрин след ставане, на обяд, и вечер преди лягане).

# 87
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
AnMary защо не пробваш с Инфлуцид,хомеопатично е и вече на няколко пъти стопира настинката на ММ  Simple Smile
Аз от 6ч. сутринта съм със втвърдявания на корема  Cry ,по едно време ми стана много дискомфортно и пих магнезий и нош па,взех да се замислям какво става.Подготвителни ли са,какви са,не бяха регулярни.Сега откакто съм станала е по-добре,като че ли докато лежа, постоянно имах контракции.Ще видя как ще съм още известно време и ще звъня на АГ.

# 88
  • Мнения: X
По повод чая. Реших да пия липа, като уж непредизвикващ контракции, обаче тая липа ми действа много зле на гърлото. 2-3 пъти пробвах/ на 2-3 различни настинки/ всеки пък ми раздразваше гърлото повече отколкото беше преди чая.
Така, че , лошо - не лошо, аз се връщам към лайката.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Бях настинала преди 3 седмици- изпих един тон чай от липа и изядох 2 кг лимони.Сега само като видя лимон и ми скърцат зъбите без да съм го докоснала. Mr. Green Но се оправих,за гърлото си взех спрей прополис и невен Peace

Общи условия

Активация на акаунт