Забременяване след 2 аборта

  • 35 436
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз в момента също съм с диагноза плацента превия и очаквам да се вдигне! Ще ми разкажеш ли как премина при теб бременността в полседния триместрър ?
По думите ти разбирам че е завършила успешно  Hug
Когато отидох на фетална морфология в 22 г.с. ми казаха, че плацентата продължава да бъде ниска прикрепена и ако не се вдигне до началото на седми месец, би могло да ми направи проблем. Казаха да се пазя, да не вдигам нищо. Аз се пазих доста, но в 26 г.с., без видима причина прокървих и ме приеха в болница. Казаха, че е от плацентата, която не се е вдигнала достатъчно, НО все пак не е чиста превиа. От тогава до края на бременността бях на легло с разрешение да ставам само за тоалетна. Бях на системи гинипрал, после на хапчета. Лежах общо 96 дни, родих 4 дена преди термина. Постоянно наблюдаваха плацентата и като тръгна раждането отново ме прегледаха, за да няма проблем. Всичко беше наред и родих много бързо и лесно- все пак ми е второ дете.  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 821
deni, на колко време те следяха, когато се установи проблема с плацентата? Мен сега ме вика на 2 седмици, но заради ФМ... а ЖК е три седмици по-късно и се притеснявам много
Още нещо да те попитам - при положение, че до този момент съм нямала кървене, позволено ли е седенето  Embarassed Малко глупав въпрос, но ми е много трудно да ям в леглото. Ти преди да прокървиш как ти преминаваше деня?

# 77
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
deni, на колко време те следяха, когато се установи проблема с плацентата? Мен сега ме вика на 2 седмици, но заради ФМ... а ЖК е три седмици по-късно и се притеснявам много
Още нещо да те попитам - при положение, че до този момент съм нямала кървене, позволено ли е седенето  Embarassed Малко глупав въпрос, но ми е много трудно да ям в леглото. Ти преди да прокървиш как ти преминаваше деня?

Здравей,
Преди да установят това с плацентата, ме следяха веднъж месечно. Ходих на работа между 4-6 месец. Като прокървих, разбира се спрях. Първите дни след кървенето ядях в леглото, много е неудобно. После си позволявах да ставам 3 пъти на ден да ям, като стоях на стола максимум по 5 минути. Всъщност аз си бях доста притеснена и затова гледах все да лежа. Обаче като се залежах, започнаха адски киселини, направо ужасни болки по хранопровода. Промених хранителни си режим, дори 8-9 месец ядях много ограничени неща, от които нямах киселини. В девети месец се разболях ужасно от някакъв вирус, идва лекар вкъщи, кашлях и се задушавах, беше ужасно. От тази болест имам усложнения по гласните струни и дори тази седмица ме оперираха в ИСУЛ.
След прокървяването също ме следяха веднъж месечно, не ме питай с какъв страх съм ходила на ЖК, първо защото ме караха с кола и все пак се тръскам и съм седнала и второ, дали всичко е ОК. Към края на бременността ме викаха на 2 седмици.
Но съм много щастлива, че имаме дъщеря ни! Изтърпях си всички гадни киселини, всички задушавания, а сега и операцията и цялата организация покрай нея, защото не съм от София, а и кърмя!
Така че, мисли положително, горе главата и само напред! Hug

# 78
  • Мнения: 821
Благодаря за отговора и подробните обяснения, много се обнадеждавам от истории като твоята и много се радвам, че всичко е минало нормално  Hug

# 79
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Всичко ще бъде наред и при теб! Много кураж, положителни мисли и обгрижване от близките! Hug  bouquet

# 80
  • Мнения: 1
Zdraveite, imam edin abort po jelanie i naskoro abortirah spontanno mnogo sam pretesnena o otchayana makar che se namiram v Germaniq ne pravqt nishto po vaprosa da zadurjish bebeto si imah kafenikavo zacapvane nqkolko dena prevurna se v chervena kruv i otodoh v bolnicata kazaha mi che deteto e jivo da si legna i sutrinta da otida na genekolog taka i napravih sutrinta nqmashe plod .

# 81
  • София
  • Мнения: 877
Здравей Габриела,

съжалявам, че така се е случило. Дано поне не са те кюретирали, а есествено да си се изчистила. Говори с лекар колко да изчакаш и опитай пак. Питай познати там за лекар, който ще ти обърне повече внимание, може да си направиш изследвания преди забременяването. И аз съм чувала това за чужбина, за Англия, и в Бг при държавно следене е същата работа. Има лекарства за задържане и др., не съм минавала по този път, така че сигурно звуча лаишки. Аз имах мисед аборт и сега събираме сили за втори опит.

# 82
  • София
  • Мнения: 10 705
Моля пишете на Кирилица. Спазвайте правилата на форума, ако нямате- използвайте Кредор.

# 83
  • Мнения: 337
Здравейте на всички в темата Simple Smile Включвам се и аз тук... На 35 години съм,с едно дете,и с 2 аборта от тази година-един през февруари,и един през септември...последвани от 2 кюретажа.На Еутирокс съм,заради операция на щитовидната жлеза,като гледам ТСХ-то да не е над  2.Единият ми аборт-е мисед,другия-кухо яйце.Вече съм убедена да посетя гинеколог в репродуктивна клиника,и сигурно ще е в Плевен,защото ми е най-близо.Колко време след аборта трябва да изчакам ,за да си направя необходимите изследвания?Мисля да посетя доц.Конова ,за да видим тя какво ще ми предложи?

# 84
  • Мнения: 821
Здравейте на всички в темата Simple Smile Включвам се и аз тук... На 35 години съм,с едно дете,и с 2 аборта от тази година-един през февруари,и един през септември...последвани от 2 кюретажа.На Еутирокс съм,заради операция на щитовидната жлеза,като гледам ТСХ-то да не е над  2.Единият ми аборт-е мисед,другия-кухо яйце.Вече съм убедена да посетя гинеколог в репродуктивна клиника,и сигурно ще е в Плевен,защото ми е най-близо.Колко време след аборта трябва да изчакам ,за да си направя необходимите изследвания?Мисля да посетя доц.Конова ,за да видим тя какво ще ми предложи?

Първо съжалявам, за това което ти се е случило!   bouquet Щом Плевен ти е близо, най-добре там!
Доц. Конова е правилния човек - поне според мен! Simple Smile
Ако последния аборт е бил през септември, най-добре да отидеш ноември-декември (нещо такова)
Успех!

# 85
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте на всички в темата Simple Smile Включвам се и аз тук... На 35 години съм,с едно дете,и с 2 аборта от тази година-един през февруари,и един през септември...последвани от 2 кюретажа.На Еутирокс съм,заради операция на щитовидната жлеза,като гледам ТСХ-то да не е над  2.Единият ми аборт-е мисед,другия-кухо яйце.Вече съм убедена да посетя гинеколог в репродуктивна клиника,и сигурно ще е в Плевен,защото ми е най-близо.Колко време след аборта трябва да изчакам ,за да си направя необходимите изследвания?Мисля да посетя доц.Конова ,за да видим тя какво ще ми предложи?

Първо съжалявам, за това което ти се е случило!   bouquet Щом Плевен ти е близо, най-добре там!
Доц. Конова е правилния човек - поне според мен! Simple Smile
Ако последния аборт е бил през септември, най-добре да отидеш ноември-декември (нещо такова)
Успех!

Подкрепям мнението на AMARIA. Изчакай поне 2-3 месеца да минат от аборта.  Hug

# 86
  • Мнения: 155
Здравейте момичета!За съжаление се налага и аз да се запиша при вас.
Имам два мисед аборта и двата в 8г. с.(след инвитро)
Сега трябва да търсим проблема.Правила съм много изследвания както се сещате, включително и някой генетични и имунологични.Нямам отклонения за това което сме пускали.
Искам да направя консултация с доц.Конова,Та искам да ви питам трудна ли е връзката с нея?Аз съм от Пловдив.Има ли вариант за дистанционна консултация или ще трябва да се ходи до там.Интересува ме също и чака ли се много за час при Конова,и доста скъпи ли са изследванията?
Пожелавам успех на всяка от вас в начинанието!

# 87
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте момичета!За съжаление се налага и аз да се запиша при вас.
Имам два мисед аборта и двата в 8г. с.(след инвитро)
Сега трябва да търсим проблема.Правила съм много изследвания както се сещате, включително и някой генетични и имунологични.Нямам отклонения за това което сме пускали.
Искам да направя консултация с доц.Конова,Та искам да ви питам трудна ли е връзката с нея?Аз съм от Пловдив.Има ли вариант за дистанционна консултация или ще трябва да се ходи до там.Интересува ме също и чака ли се много за час при Конова,и доста скъпи ли са изследванията?
Пожелавам успех на всяка от вас в начинанието!
Здравей,
Съжалявам за абортите! Но горе главата!
Аз съм пациентка на доц. Конова. Намерих координатите на клиниката, в която работи, по интернет. Звъннах на рецепция и ми записаха час, някъде беше за около месец след това.Консултацията става на място под формата на разговор. Тя си води записки. Ако имаш изследвания, носи си ги. Добре е да си с партньора си. Ако мислиш, че би се наложило да му се прави спермограма, мисля че условието беше да не сте имали полов контакт между 3 и 7 дни. Така с едно ходене до Плевен, че направите изследванията. Резултатите излизат след около 3 седмици, получаваш ги по интернет заедно с терапията. Моите изследвания струваха към 300 лв.
При мен терапията за открита тромбофилия беше разделена на 3 етапа - имуностимулираща, при опити за бебе и по време на бременност. Много съм доволна!
Ето координати, които копирам от изследванията си - 064/804 790 - явно е телефона на клиниката- Клиничен институт за репродуктивна медицина.
Поздрави и успех Hug

# 88
  • Мнения: 155
Deni_k,благодаря за бързия отговор!Сигурно ще звънна още утре за час щом се чака около месец,да не губим време.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 928
Здравейте момичета, реших и аз да се присъединя към вашата компания след като съвсем случайно ви намерих.                        
 Ето и моята история, след като забременях инвитро и след като минаха две години от раждането на дъщеря ми решихме, че е време да си имаме ново мъниче, да но съдбата беше решила да ни ''разбута плановете''. След като забременях отново -(инвитро, с мъжки фактор сме и това е единственият начин по който мога да забременея), всичко вървеше страхотно до 10 г.с. когато изкървях и направих спонтанен аборт. Шок, ужас, паника и огромна мъка ме обхванаха. Мина половин година и ето отново след всички процедури съпътстващи едно инвитро аз отново бременна, -бях изключително щастлива. На 27.12. Малко преди нова година аз отново из кървях, в болница изкарах един месец на системи под наблюдение но това не свърши до тук, един ден докато бях в болница и след преглед и ужасни контракции ми изтекоха водите малко преди 15 г,с. Нямам думи как се чувствах аз, съпругът ми и всички близки. Направихме много изследвания и при двамата - излезе само тромбоза, без да знам, че това е нещо което дори се наследява а аз съм и фамилно обременена.Решихме и направихме следващото инвитро след една година, оказах се отново бременна, но и този път отново прокървих влязох в болница но за ужас един ден след няколко силни и много болезнени контракции, всичко приключи. Беден е речникът ми за да опиша с думи как се чувствахме.решихме, да сменим клиниката и я сменихме с друга за която имахме много добри отзиви. Но за жалост след като забременях се наложи отново абразио, този път се оказа мисед.    
 Това е моята история в борбата за втора рожба в продължение на четири дълги години.

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 13:05 от Мaksy

Общи условия

Активация на акаунт