Забременяване след 2 аборта

  • 35 395
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 13
Мaksy здравей мила. Много съжалявам за случелото се при теб. Моята история и тя е с два аборта  по медицински причини. Имах среща с доц. Конова от Плевен в момента сам на терапия предписана от нея. Разделена е на 2 части преди и след като забременя. Понеже 2 рия ми аборт беше август месец и сме в момента на изчакване но живот и здраве след Нова Година ще почнем пак с опитите. При положителен тест доц Конова ми е изписала аспирин протект и фраксипарин по време на бременността. Не е лошо ако имаш възможност да минеш да се видиш с нея. Много любезна и отзивчива жена. При мен не и хареса тромбофилията. Това е което мога да ти напиша. Горе главаата и не се отказвай Hug Peace Praynig

# 91
  • София
  • Мнения: 1 928
Мaksy здравей мила. Много съжалявам за случелото се при теб. Моята история и тя е с два аборта  по медицински причини. Имах среща с доц. Конова от Плевен в момента сам на терапия предписана от нея. Разделена е на 2 части преди и след като забременя. Понеже 2 рия ми аборт беше август месец и сме в момента на изчакване но живот и здраве след Нова Година ще почнем пак с опитите. При положителен тест доц Конова ми е изписала аспирин протект и фраксипарин по време на бременността. Не е лошо ако имаш възможност да минеш да се видиш с нея. Много любезна и отзивчива жена. При мен не и хареса тромбофилията. Това е което мога да ти напиша. Горе главаата и не се отказвай Hug Peace Praynig

Благодаря мила за подкрепата, моля те само ако може да ми пуснеш в лични телефон на доц. Конова  за да не разводняваме темата. Hug Hug Hug

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 11:47 от Мaksy

# 92
  • София
  • Мнения: 877
Здравейте момичета, реших и аз да се присъединя към вашата компания след като съвсем случайно ви намерих.                        
 Ето и моята история, след като забременях инвитро и след като минаха две години от раждането на дъщеря ми решихме, че е време да си имаме ново мъниче, да но съдбата беше решила да ни ''разбута плановете''. След като забременях отново -(инвитро, с мъжки фактор сме и това е единственият начин по който мога да забременея), всичко вървеше страхотно до 10 г.с. когато изкървях и направих спонтанен аборт. Шок, ужас, паника и огромна мъка ме обхванаха. Мина половин година и ето отново след всички процедури съпътстващи едно инвитро аз отново бременна, -бях изключително щастлива. На 27.12. Малко преди нова година аз отново из кървях, в болница изкарах един месец на системи под наблюдение но това не свърши до тук, един ден докато бях в болница и след преглед и ужасни контракции ми изтекоха водите малко преди 15 г,с. Нямам думи как се чувствах аз, съпругът ми и всички близки. Направихме много изследвания и при двамата - излезе само тромбоза, без да знам, че това е нещо което дори се наследява а аз съм и фамилно обременена.Решихме и направихме следващото инвитро след една година, оказах се отново бременна, но и този път отново прокървих влязох в болница но за ужас един ден след няколко силни и много болезнени контракции, всичко приключи. Беден е речникът ми за да опиша с думи как се чувствахме.решихме, да сменим клиниката и я сменихме с друга за която имахме много добри отзиви. Но за жалост след като забременях се наложи отново абразио, този път се оказа мисед.    
 Това е моята история в борбата за втора рожба в продължение на четири дълги години.

Здравей, съжалявам, за това, което и преживяла. Обясниха ли ти лекарите дали се дължи на тромбозата и дали може да се е отключила след първото раждане?

# 93
  • Мнения: 2 054
Мaksy,  мисля ,че в друга тема ти писах , но след като ти излезе крос мач-а положителен , какво лечение предприехте и успяхте ли да свалите антителата !

# 94
  • София
  • Мнения: 1 928
Baltazara, обяснението на доц. от Геника с която лично се срещнах (не и помня името) беше, че тромбофилията не е наследствена а е придобита, обясни ми, че е настъпила в следствие на бременността и секциото след това
След като излезе положителен теста за тромбофилия ми изписваха Фраксипарин 0,4 след трансфер всеки ден го слагах, при първата си бременност без никаква тробофилия пиех и аспирин протект няколко месеца. С момичета с които бях на първият си опит и след това се виждахме след + тестове споделяха и, че те пият аспирин протект, сигурно са го изписвали за всеки случай на повечето момичета.

red_violet, за антителата ще правим някакви вливания 10 дни преди пункция, след положителен тест също.

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 08:17 от Мaksy

# 95
  • Мнения: 2 054
Питам защото и аз съм с положителни тела и това е единствения проблем които открихме на този етап за моите спотантанни аборти . Докторите искат преди да започнем опити телата да са в норма , аз вече имам едно вливане , и този месец ще правя още едно - мисля  че след него вече би трябвало да са ок

# 96
  • София
  • Мнения: 1 928
Питам защото и аз съм с положителни тела и това е единствения проблем които открихме на този етап за моите спотантанни аборти . Докторите искат преди да започнем опити телата да са в норма , аз вече имам едно вливане , и този месец ще правя още едно - мисля  че след него вече би трябвало да са ок

Дано да се оправят нещата с вливанията, що ми се повлияла веднъж от вливанията дано да има успех процедурата.
Ти на коя клиника си пациентка?

# 97
  • Мнения: 2 054
Вливанията правя в Надежда, предписва ми  ги доц.Балтаджиева !
Аз досега нямам проблем със забременяването , а само с износването затова само с Балтаджиева водим борбата .Но според мен докато не се пребори кросмач , няма да успея , затова те питам - гледам че последния път въпреки терапиите не си успяла  Confused

# 98
  • Стара Загора
  • Мнения: 12
Здравейте,

Виждам че по рано коментирате изследвания в Стара Загора. Аз също имам два спонтанни аборта и изследване само на полови хормони (които са в норма според лекаря ми). Сега имам на значени имунологични и генетични изследвания, които ще правя при д-р Славов в МЦ Селена. Дали някой има информация за цените.

Благодаря предварително

# 99
  • Мнения: 35
Здравейте!Аз съм с два спонтанни аборта в 6 г.с. и сега съм бременна още в началото и съм на терапия с фраксипарин и аспирин протект през ден,пия и неофолик мета 2х2 всеки ден.Ако има някой в моено полужение надявам се де ми пише.

# 100
  • София
  • Мнения: 877
Здравей, аз съм с едно дете, след 1 г. един мисед в 11 г.с., след 7 м (сега се чистя сама) едно кухо яйце в 9 г.с. Надявам се без аборт този път. Къде си прави изследванията и какви? Успех със сегашната бременност.

# 101
  • Мнения: 108
правят се изследвания за  тромбофилия и други имунологични изследвания ако е нужно при имунолог!

# 102
  • Мнения: 2 760
Моля за инфо какви точно са изследванията -само кръв ли вземат, трябва ли да съм с партньора си да изследват и него? Предстои ми преглед при имунолог заради спонтанен в 11 г.с. По ЗК или се плаща?
Благодаря!  bouquet

# 103
  • София
  • Мнения: 10 704
ЗК не покрива нищо от важните изследвания.
Имунологичните се правят само на жената,освен ако на решат крос мач да направят, от генетичните само кариотип е и на мъжа, това струва *150 лв на човек.
За беседата при имунолог може и сама,но най-добре и двамата да сте, в случай че решат крос-мач и да взима се кръв.

# 104
  • Мнения: 821
Момичета, включвам се с малко закъснение - аз вече съм майка! На 28.01 родих дъщеря си! София се роди 52 см. и тежеше 3900 Simple Smile Месец по - късно е наддала 1 кг и  е + 4 см Simple Smile Искам от сърце да ви пожелая успех, въоръжете се с търпение и вяра! Аз повярвах в Бог и успях!

Общи условия

Активация на акаунт