ВМ-НВХ, част 68

  • 50 411
  • 752
  •   1
Отговори
# 585
  • SA
  • Мнения: 3 196
alinnna, точно сьщото и аз щях да ти пиша за кафето с масло, като Шоки. Щом не ти допада, за какьв дявол ще се насилваш да го пиеш по този начин? На мен сьщо кафето не ми харесва с масла вьтре и си го пия като му добавям по льжичка-две кокосова сметана. Преди като ядях млечни, го пиех с 50-60 мл прясно мляко, или малко сметана.
W'A'S'P' , ей сега, както вече трябва да ми е готова сланината, ще я направя по рецептата с оцет. Пьк следващия пьт, направо сурова ще я обработвам, както препорьчаха Ули и дядо хаджия.
Скрит текст:
Львчетата са много сладки! Това клипче гледам наблизо е снимано - в Ботсвана.  Simple Smile

# 586
  • Мнения: 20 209
Wasp, мерси. Само забравих да питам за чесъна - нарязан, счукан или цял го слагаш?

# 587
  • Мнения: X
Lemy, според моментния мързел
ако много ме мързи, са цели
ако съм много работна - счукани

кам, представи си да им дадат един таблет с котешка игра на тези сладурчета

# 588
  • Мнения: 5 459
Аз по принцип пия само зелен, билков чай и мате, но кафето с кокосово масло го пия за да си убия апетита. Тук кокосовото масло и какаовото са на една цена в магазина за здравословни цени-20 лева 350 гр.  С фурмите и стафидите тогава спирам. Но не разбрах за пръжките дали може.  Simple Smile

# 589
  • SA
  • Мнения: 3 196
За прьжките, стига да ти понасят добре, разбира се, че може.
W'A'S'P' , тези львчета като дечица ще си играят.  Simple Smile Големи сладури!

# 590
  • София
  • Мнения: 7 951
Опитайте кафе с бадемово мляко. Взимате си около стотина грама сурови бадеми. Никисвате ги във вряла вода и ги оставяте да престоят няколко часа. После обелвате ядките и ги пускате в блендера. Смилате ги много финно (аз после дообработвам с пасатора).

Значи ... когато още преди смилането добавите много малко вода получавате бадемова паста (или масло). Слагате по една чаена лъжичка в кафето. Тази пък паста може да я разбиете с повече вода и хоп ... ето ви бадемово мляко. С такова мляко или пък от кайсиеви ядки правя постен кекс, в който замествам прясното мляко по време на пости.

# 591
  • Мнения: X
Аглика, благодаря ти за вниманието  Hug
Скрит текст:
Антидепресантите са за депресия и ОКР, от много години ги имам, а от 2007 се лекувам. Ходя на психотерапия и слава Богу съм много по-добре, искам вече да ги спра, но лекарката ми не дава. Правила съм опити няколко, изпадах в доста тежки кризи и пак ги започвах. Според нея трябва да мине още време да съм спокойна и без кризи...

# 592
  • Мнения: X
дядо , мерси за рецептата
но да добавя към нея: да не се забравя за фитиновата киселина и Омега6 в ядките
и че дневната доза  кайсиеви и подобни горчиви ядки е макс 8 броя на ден
все пак са токсични
и да се внимава, ако се дават на деца

# 593
  • Мнения: 1 849
Ами, не знам за диапрела Embarassed Баща ми (без да е мерил захар) казва, че на моменти получава хипогликемии и аз му вярвам - казва, че го облива студена пот, прималява му, а като хапне нещо по-въглехидратно, му минава. Да не би пък да е от това - от прекалено висок инсулин? Thinking
Шоки, постоянния глад идва от високия инсулин. А пък високият инсулин му създава хипогликемии. Моят съвет е да смени пак на метформин, но нека пробва друг препарат и в по-ниска доза. Има и едно лекарство глюкобай, което на последък е нашумяло. Нека се консултира с лекарката си, но опредено му е висок инсулина според тези симптоми и явно това лекарство не му е точното. Важно е да не се произвежда толкова много инсулин стимулирано, за да не се изтощи жлезата по-бързо.  Peace
*ashley*, точно кашкавала не ти е най-подходящата закуска при жлъчни проблеми! Peace Виж, 1-2 домата и малко парче сирене/кашкавал или 1 яйце, или някакво месо биха били по-добрия вариант.  Wink Недей веднага да минаваш на високо-мазнинен режим, защото това е опасно в твоя случай. Говоря от опит! Wink А яйцата, ако не ти създават проблем, не виждам защо да ги избягваш! Peace На мен примерно и 5-6 яйца, изядени в един ден, не ми създават проблеми. Но ако изям нещо въглехидратно или изпия 2 чаши бира, тогава е нещо страшно! Rolling Eyes
Шоки, и аз имам проблеми със съня на последък. Някакъв ад е! Но вероятно е от емоционално натоварване, знам ли. Все съм в едно полу-заспало състояние нощем и ако се събудя, не мога да заспя пак.  Crazy
дядо хаджия, интересна рецепта за бадемово мляко!  bouquet Аз го правя по по-мързеливия начин - взимам смяни бадеми от супера, заливам с вряла вода и оставям да преседи 1 ден, когато е готово. Laughing

Да ви се похваля - вчера правих зеленчуков хляб и стана страхотен. Беше изяден целия! На миризма беше като содена питка, защото имаше сода в него, но всичко си бе режимно. На вкус беше като солен кекс, но мисля да пробвам и сладък кекс по повод, пак по тази рецепта.  Peace
И да ви се оплача - нещо съм вдигнала кръвно напоследък и това малко ме притеснява. Не е от сърцето, не е от щитовидната жлеза, няма медицинска причина. Но е факт, че от време на време го вдигам, особено сутрин и по някога имам пробождания дори. Някакви идеи какво може да е и как да се справя с него? newsm78

# 594
  • Мнения: 6 346
Jana Ina, не знам от какво може да ти се повишава кръвното Embarassed Дано да е нещо преходно. Да не би да е от стрес? Thinking

Моля, дай рецептата за зеленчуковия хляб Praynig

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 16:42 от Cioccolata

# 595
  • Мнения: X
Jana Ina, аз след втория аборт се уредих със сърцебиене и леко повишено кръвно
Сега се случва понякога пак, примерно веднъж месечно
Взимам магнезий и след час съм ОК
Магнезият ми харесва с това, че е най-безбиден на фона на останалите варианти

И тук и в БГ ходих по кардиолози
Тук даже ми правиха 72часов запис, нищо не се откри
Даже напук по време на записа пулсът ми беше плътно 65
А на моя РД се събудих и щях да се гътна от пулс 120, след таблетка магнезий се очовечих

Изследвах и ЩЖ и там уж не е причината

Скоро мисля пак да я изследвам да видим дали има промяна в ТСХ

Дано се открие при теб причината

# 596
  • Мнения: 5 459
Момичета, а подправките ....имам предвид семената от чия, лененото семе, кориандър, синап ит.н. които са под форма на семена към въглехидратите ли ги броите. О, щях да забравя пресния джинджифил, понеже го консумирам ежедневно заради гастрита, пък и ми е вкусен, той нали е под земята ?!

# 597
  • Мнения: 6 346
Лененото семе и чията според мен не се броят за подправки Peace Те са семена - със същия статут като слънчогледовите и тиквените семки например. За сусама важи същото. Т.е. не е добре да са основна част от менюто, но те няма и как да бъдат основна част, освен ако всеки ден не изяждаш по 100-200 грама ленено семе - това вече е много. А за въглехидратите в тях - ами, зависи колко стриктна искаш да бъдеш. Ако се стремиш да поддържаш въглехидратите под 50 грама на ден трябват повече ограничения, но например една лъжица ленено семе на салатата няма да ти повиши значително въглехидратите. А и също е от значение, че семената съдържат доста фибри и мазнини, така че по действие върху кръвната захар и инсулина е могат в никакъв случай да се сравняват с хляба например.

За джинджифила никога не съм търсила, честно казано, защото аз джинджифил не употребявам Embarassed Но дори и да е по-въглехидратен, едва ли изяждаш по 100 - 200 грама на ден джинджифил (знам колко е лют Laughing).

И не ги приемай толкова буквално нещата. Камелот обясни вече за зеленчуци като цвеклото, морковите, ряпата, алабаша: да, кореноплодни са, т.е. по-въглехидратни, но ако не се ядат големи количества от тях всеки ден, не са проблем. А според мен дори и да се хапва по нещо от тях всеки ден, пак в никакъв случай не могат да се сравнят с хляба или вафлите, тортите и т.н. Peace И отново зависи от твоите лични цели. Ако се стремиш към кетогенно хранене, тогава трябва наистина да внимаваш. Но ако не се стремиш към такава стриктност, няма проблем да хапваш и от "подземните" зеленчуци.

# 598
  • Мнения: 1
Момичета, включвам се набързо с едно малко въпросче. Пия една таблетка магнезий (Магнерич 500мг) вечер. Една таблетка съдържа 500 мг магнезиев DL-аспартат. Това колко милиграма чист магнезий е?  newsm78 Тоест аз колко такива таблетки да изпивам, за да покривам някакви дневни нужди?  Rolling Eyes Подозирам, че имам недостиг на магнезий, но нямам възможност да си пусна изследвания на този етап.

# 599
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз пък взех да получавам среднощни крампи и ще употребя магнезий в течен вид, че се усвоявал много хубаво през кожата. Купувам си магнезий на люспи за вана и разреждам с жива вода и мажа по сгъвките. Много добър ефект, а отдавна не съм го правила.
Сетне искам да се похваля, дали от хладното време, но по-скоро от 1,5м режим, че не ми оттичат нозете и не ме стяга обувката след дълъг път.
Другата седмица ще правим суджуци, смятам да изпробвам и от тукашните рюцепти за разни филета и сланини, че да не стоя гладна. Не знам как ги ядете тия яйца, не ги харесвам и затова ги ям рядко, но качествено.
Въглените си въобразявам, че са около 20-50гр, но нали не тегля и не меря, много съм доволна и сита, дънката хлопа, а и обмислям да се запиша на фитнес, поне на пътечка на вървя.
Напоследък имам нужда от много общуване, чувствам се по-жива и енергична, жалко че нямам много за казване в темата, но много ми е приятно да ви чета. Адиос, амигос!

Общи условия

Активация на акаунт