ВМ-НВХ, част 68

  • 50 403
  • 752
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 10 909
Шоки,
Скрит текст:
от моя опит с неспане, според мен е стрес. Мозъкът ти не спира да работи и не те оставя да се отпуснеш да заспиш. Когато бях в такова състояние, заспивах където и когато ми се приспеше, защото станех ли да се приготвя за сън нормално, се разсънвах и си будувах. Пак се будех така, да, но поне бях поспала. След това си будувах по два-три часа и после пак заспивах. Много е неприятно, но пробвай да пиеш топъл билков чай вечер.

Дядо хаджия, тъкмо вчера купих един килограм сланина, че свърши у дома и днес ще правя пак Simple Smile

# 571
  • Мнения: 6 346
Скрит текст:
Ох, имам проблем с пиенето на течности вечер и с яденето на салати, защото ме карат да ставам през нощта да ходя до тоалетната Embarassed Но иначе и аз предполагам, че е от стрес, макар и не остър, но постоянен и подмолен Rolling Eyes Благодаря! Hug

За да не е само скрит текст, да кажа за свинското и за сланината: да, 51% от мазнините в свинското са мононенаситени - същите като в зехтина. Отделно една част от наситените се трансформират до олеинова киселина, когато постъпят в организма. А има и полиненаситени. Така че "опасните" наситени не са кой знае какъв процент Rolling Eyes Това важи и за яйцата, и за телешкото, и за агнешкото. Но ето, че са набедени за вредни Rolling Eyes

# 572
  • SA
  • Мнения: 3 196
А как приготвяш сланината, Ули?
Аз преди десетина дни осолих половин килограм и сега отлежава в хладилника. Не сьм я пробвала още. Но ако някой знае някакьв друг начин на приготвяне, с разни подправки, моля, да пише в темата с рецепти!  Praynig

# 573
  • Мнения: 10 909
Намерих последно една рецепта, пуска се във вряща вода докато изплува и после се овалва в подправки. Аз сложих червен пипер, чесън и чубрица. Забравих солта, но днес ще сложа и сол и се пъха във фризера. После само вадиш в хладилника и ядеш.
Добре стана.
Ще я сложа сега и в рецептите.

Скрит текст:
Шоки, да това е подмолния стрес, който при мен поне се изразява в премисляне, обмисляне и вторачване във всички детайли. Буксувам в главата си.

# 574
  • Мнения: 100
Здравейте.

Виждам, че пишете за антидепресанти.  Tired Аз от 2007 г пия, с около година прекъсване, Флуанксол и Ксетанор. От 2011 г съм на половин хапче от едното и едно от другото - възможно най-минимална доза. Но голямото ми напълняване започна именно след като започнах да ги пия, оттогава и се пробвам с различните диети.
Искам вече да ги спра, но лекаркатанастоява поне още половин година да ги пия. Получих от тях един т.нар Синдром на неспокойните крака  Laughing, или нещо таква се казваше. Едно такова мравучкане, дразнене, като сърбеж, поне било безобидно.

Вчера за пръв път направих нарушение, изядох почти два черни шоколада, но с 50% въглехидрати.  Sad

Облаче, ако не е тайна за какво пиеш антидепресанти толкова години? Ако е за класически депресивни симптоми, искам да ти кажа, именно храненето със зърнени храни предизвиква химични изменения на мозъка и дава симптоми на депресия. Пише го в книгата на д-р Уилям Дейвис. Просто в зърнените се съдържат вещества, които практически увреждат мозъка и може да докарат до психоза направо. При хора с психични заболявания като биполярно разтройство, шизофрения и т.н. усилват симптомите, а ако се премахнат зърнените, симптомите изчезват. Според д-р Дейвис спирането на хранене със зърнени значително облекчава или изцяло премахва проявленията на тези симптоми. В блога му постоянно публикуват такива случаи. Освен това се спират и проявленията на хиперактивност и разтройство на вниманието, за които по принцип се изписват психотични лекарства на основата на амфетамин.

Т.е. освен, че се пълнее от всички видове хляб и прочие, ти се прецаква и мозъка. Тези неща вървят заедно. Когато аз ядях норм. кол-ва хляб, ежедневно имах пикове и спадове в настроението без причина, а имах едни 6 месеца, в които имах симптоми на лека депресия - редуват се моменти на пълна еуфория с тотална самоомраза. Беше ужасно! Но не съм вземала лекарства за това. Интересното е, че спрях да се изнервям безпричинно, а преди, когато бях под стрес усещах ефекта му буквално физически - беше ми лошо, прималяло, гадеше ми се, треперех.

# 575
  • София
  • Мнения: 7 927
Намерих последно една рецепта, пуска се във вряща вода докато изплува и после се овалва в подправки. Аз сложих червен пипер, чесън и чубрица. Забравих солта, но днес ще сложа и сол и се пъха във фризера. После само вадиш в хладилника и ядеш.
Добре стана.
Ще я сложа сега и в рецептите.
...

И допълни - когато имате зелев сок да я варат в него, а не във вода. А пък ако ще ползвате вода и е от софийската чешма първо задължително я оставяте да престои минимум 4-5 часа да се дехлорира и после я прецеждате през филтър за кафе. Щото хлора направо съсипва сланината. За варовиковата вода също съм слушал че вреди на сланината ама като не помня какво я правеха навремето в село.

# 576
  • SA
  • Мнения: 3 196
дядо хаджия и Ули, благодаря ви!   bouquet
Трябва ли тази "варена" сланина да е осолена преди това, в смисьл да е престоявала в сол, или направо сурова се пуска вьв вряла вода?

# 577
  • Мнения: 10 909
дядо хаджия и Ули, благодаря ви!   bouquet
Трябва ли тази "варена" сланина да е осолена преди това, в смисьл да е престоявала в сол, или направо сурова се пуска вьв вряла вода?

Направо сурова я пуснах аз. Четох рецепти, четох, ама всичките искаха осоляване и дълго престояване, а тази можеше след няколко часа във фризера да се яде и затова ме спечели. Аз даже изобщо забравих да сложа сол. Солихме допълнително. Сега ще я смеся с подправките.

Дядо Хаджия, мерси за разясненията за водата. Ще сложа от каната този път като я кипвам, дано е достатъчно, че за всичко друго нямам търпение, признавам си. Ще си прося зелев сок отнякъде, то се е видяло Simple Smile 

# 578
  • София
  • Мнения: 7 927
дядо хаджия и Ули, благодаря ви!   bouquet
Трябва ли тази "варена" сланина да е осолена преди това, в смисьл да е престоявала в сол, или направо сурова се пуска вьв вряла вода?


Значи това е един от начините да се обработи прясната сланина. Няма проблем и със стара сланина да се направи ама там вече трябва да се внимава със солта.

# 579
  • Мнения: 5 459
Момичета, тук упорито пишете за сланината. Аз се притеснявам заради гастрита да ям пръжки,макар, че много ги обичам. Те режимни ли са.
За сега се справям добре, но ми липсват сладкишите и вчера се изкуших да изям 5 фурми-надявам се да не съм прегрешила много. Сега съм с остър бронхит и си позволявам да хапна по една лъжица мед, но като се оправя ще се опитам да спра и меда. Много ми е неприятно кафето с кокосово масло, макар, че се насилвам да го пия от три месеца, а и кафе не обичам. Дали може да се ползва и какаово масло, или то не е режимно?

# 580
  • Мнения: X
сладки лъвчета с камера
http://www.youtube.com/watch?v=lRY4-feFZZY&feature=youtu.be


и аз за сланината
* готова осолена се реже на плоски тънки парчета и се кисне в оцет с чесън за денонощие
* всяко парче се подсушава и овалва с микс от подправки
* няколко такива парчата се слагат едно върху друго и заедно се врзъват стегнато с гот. конец
* след като се стегнат в хладилник са готови за консумация - режат се на тънки резени и ммм

сега пека бити белтъци в масло, като малки палачинки
после в хладилника и хоп - закуска за цяла седмица

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 11:43 от Анонимен

# 581
  • Мнения: 38


сега пека бити белтъци в масло, като малки палачинки
после в хладилника и хоп - закуска за цяла седмица

би ли споделила цялата рецепта?

# 582
  • Мнения: 6 346
alinnna, не е задължително нито кафето, нито кокосовото масло, нито да пиеш кафе с масло Peace Ако искаш да пробваш някаква напитка с масло, чай също става. Предполагам, че черен чай би се получил добре с масло, но аз не пия черен Embarassed

Какаовото масло е много хубаво (т.е. трябва да си сигурна, че е масло, което става за ядене, а не само за козметични цели - например на "Гайо" има за ядене). Скъпичко е, разбира се, а и зависи дали ще ти хареса вкусът му. Обикновено масло също става. Но пак повтарям - не се насилвай да пиеш или да ядеш неща, които не обичаш. Просто прескочи кафето, щом не обичаш.

Сладкишите е нормално да ти липсват, все пак говорим за абстиненция Wink С фурмите не си помагаш, а си пречиш.

# 583
  • Мнения: 20 182
W'A'S'P', много интересна рецепта, ще я пробвам. Какво е количеството на оцета и чесъна приблизително на килограм сланина?
Аз я правя по подобен начин, нарязвам я на парчета 2х2 см, осолявам и овалвам в червен пипер, чесън и подправки, правя ги на саламчета, връзвам с конец, стоят в хладилника 3 дена и после се съхраняват в камерата.

# 584
  • Мнения: X
Moli88, това е
разбивам белтъци на сняг
после греба с лъжица и слагам в тиган с горещо масло, на не много силен котлон
обръщам го по 2 пъти, за да се изсушат добре отвътре, а отвън се припичат

Lemy, оцетът е много, трябва да астигне за да покрие цялата сланина
а чесънът е по желание
аз слагам цяла глава на около литър оцет

Общи условия

Активация на акаунт