Фотография за начинаещи - 15

  • 35 155
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мисля си да започна проект 24 дни от декември или нещо подобно.
Някой желаещ да ми прави компания  Laughing?

Аз съм навита, не вярвах, че ще го кажа, но ми липсва ежедневното снимане. smile3538

Сега ми напомнихте, че бях купила някакъв макро екстеншън от един китайски сайт, който дори не съм пробвала, ще взема да го потърся и да видя дали върши някаква работа. Rolling Eyes

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Мисля си да започна проект 24 дни от декември или нещо подобно.
Някой желаещ да ми прави компания  Laughing?
Аз Joy

DSC_1703 by anton.slavi -hera, on Flickr

# 32
  • Мнения: 465
Мисля си да започна проект 24 дни от декември или нещо подобно.
Някой желаещ да ми прави компания  Laughing?
И аз... май Thinking

Този кадър да го хвърлям ли?  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 10
Galya Stoilova Благодаря ти! Не знаех, че и при мен е така.  Simple Smile

Сънита, дай отзив за 85-цата в стая? От какво разстояние снимаше с 1100 Д приблизително? Simple Smile При мен прехода ще е по-плавен - аз съм с 50-ка и разликата с 85-ца няма да е толкова голяма вероятно....
 
Един запис с кадър, който НЕ Е макро:
Untitled by elena_away, on Flickr  И през ноември имало цветя навън...

# 34
  • Мнения: 35
mamaeli8000, най-малко от 3-4 метра. Едната снимка, която е на двете дребни заедно, гушнати е от такова разстояние. Светлината меше от луминисцентни лампи на тавана -доста светло беше.
Но като цяло ми беше доста трудно вътре - Шоколина ме предупреди, но аз много се притеснявах да сменям обективите сама - нямам опит, а този беше нает и реших да не пробвам. Ако застанех по-близко едва хващах част от лицата на децата или тортата.
Все пак станаха няколко снимки и то много по добри отколкото щях да направя на РД с моя китак.
А навън беше чудесно! Сега като ги гледам обработените снимки много съм ги омазала - цветовете на кожата доста ме дразнят, но все още не мога да правя почти нищо във ФШ, то се е видя, че и цветовете явно не съм ги направила добре. Бе изобщооо нямам думи да се опиша  ooooh!

В крайна сметка отново съм на кръстопът. След като го пробвах бях решила да взема 50мм/1,8 за да мога да го ползвам и удома и за кулинарна фотография, после пък ме заяде отвътре дали пък да не взема 50мм/1,4 и така. Някойя от вас има ли 50/1,4? Ако може да м идаде съвет, уффффффф! newsm78

# 35
  • Мнения: 35
Мисля си да започна проект 24 дни от декември или нещо подобно.
Някой желаещ да ми прави компания  Laughing?

Аз съм навита, не вярвах, че ще го кажа, но ми липсва ежедневното снимане. smile3538

Сега ми напомнихте, че бях купила някакъв макро екстеншън от един китайски сайт, който дори не съм пробвала, ще взема да го потърся и да видя дали върши някаква работа. Rolling Eyes


И аз бих се пробвала ако ме искате  Simple Smile. Не обещавам добри резултати, та затова..

# 36
  • софия
  • Мнения: 3 425
Пишете ми и мен, трябва ми някой да ме ръчка. Дайте малко насоки, коледни ли ще са, ще има ли теми или всичко ще зависи от нас?

# 37
  • Мнения: 161
Пишете ми и мен, трябва ми някой да ме ръчка. Дайте малко насоки, коледни ли ще са, ще има ли теми или всичко ще зависи от нас?


Може би и мен Simple Smile Ама аз мисля, че не съм навита по дадени теми да снимам всеки ден Simple Smile

# 38
  • Мнения: 10
Момичета и аз се присъединявам към проекта за декември! По принцип си го бях решала, но не заех дали да е кулинарен декември в снимки или да е волна програма в снимки - 24 от декември. Но ще имам и аз проект. Simple Smile   Close-mas:


SUNNYTA Благодаря!!!!

# 39
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Мисля си да започна проект 24 дни от декември или нещо подобно.
Някой желаещ да ми прави компания  Laughing?
аз, аз Laughing

снимах нещо по седмичната, за да не остана без снимка, имам съвсем друга идея, но завися от втори човек за осъществяването й. ако не успея, тази ще е. много е кусурна, на дясното око така се е разтекла капка, та чак окото се е променило- е, нямам шанс да повторя. пак се скарахме с момичето с чадъра(а личи ли въобще да има чадър?) стои само за 3, 4 щраквания и излиза с номера, че я боляло да седи права и каква майка съм да я карам!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10
Мисля си да започна проект 24 дни от декември или нещо подобно.
Някой желаещ да ми прави компания  Laughing?
Мисля и аз да се пробвам.  Peace

# 41
  • Мнения: 616
Аз ще си правя мой вариант на 24 дни до Коледа, но няма да снимам всеки ден, така че не се присъединявам официално. Другата седмица имам няколко дни маратон снимки и ще пускам по снимка на ден след това (физически няма как да снимам всеки ден това, което съм намислила).


Ava by Nellinda, on Flickr

# 42
  • София
  • Мнения: 1 635
И аз се записвам с нещо старо.


IMG_3699 by Jill on the go, on Flickr

Много ми се иска декемврийски проект, но съм убедена, че няма да успея да снимам всеки ден. Може би ще успея да докарам обаче 24 декемврийски снимки. Да видим.

# 43
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Цитат

В крайна сметка отново съм на кръстопът. След като го пробвах бях решила да взема 50мм/1,8 за да мога да го ползвам и удома и за кулинарна фотография, после пък ме заяде отвътре дали пък да не взема 50мм/1,4 и така. Някойя от вас има ли 50/1,4? Ако може да м идаде съвет, уффффффф! newsm78

Аз имам 50мм/1,4, но не съм снимала с 50/1,8 и не мога да дам съвет..... Мога да кажа, че без статив не мога да сляза под 1,8...даже под 2, т.е дори и да бях с 50/1,8 щях да се чувствам по същия начин. Виждам, че ти искаш да снимаш кулинарна.... там сигурно ще си със статив и ще можеш да си позволиш 1,4, ще искаш по-малък ДОФ..... знам ли.... Ако можеш да си позволиш, вземи си 1,4, все пак 1,4 винаги може да стане 1,8  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1
Аз също снимам с 50/1,4 и съм много доволна от обектива, можеш да ми разгледаш стрийма и да се ориентираш. Последната снимка е на 1,6 и като се има в предвид, че снимам само бързо движещи се обекти горе-долу фокуса е наред

Усмивка

Общи условия

Активация на акаунт