Коледа 2013 - тема 2

  • 55 388
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 390
Благодаря за отговорите и разибрането. Ако успея по някакъв начин ще покажа Simple Smile
А дотогава се гледам и ще се радвам на вашите   chef

# 31
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Тук и аз, да черпя идеи. Все още нямам избрани рецепти, иска ми се да елесно, но и неще, което не сме опитвали Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 517
Благодаря за най- хубавата и любимата ми коледна тема  bouquet
Списъка сладки наброява 13 Blush Не знам дали ще успея, започвам с по една доза кравайчета- една на Наталина и една на Нутел, те издържат най- много та ще го правя от края на ноември и ще ги крия от всички. Ще имам по 1 ден на седмица та по 1-2-3 вида трябва да правя. За коледа съм предвидила нещо като АКК, но е само с ябълки, има вътре портокалов сок, орехи, канела, другото е като кексово тесто. Мисля, че като постои се отпуска и става още по- вкусно, но не мога да преценя кога да го направя и него  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 6 268
Аз се чудя нещо, дано Наталина се включи с мнение, но дали може да се направят ванилените кравайчета и да се замразят неопечени и след време само да се извадят и директно във фурната.

# 34
  • Мнения: 1 669
Оф, моят термин е точно след НГ, та изобщо не знам докъде ще ми стигнат силите по празниците, но другата седмица се мятам с рецептата на любимия щолен Heart Eyes Ако не друго, поне от него ще има Sunglasses А на вас, с по 12, 13 вида сладки искрено ви се възхищавам...Повече от 4-5 не знам дали ще ги докарам Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 660
Леле, опущих ви... а не ми се иска да изоставам в коледното приготовление. Wink Днес си взех разни джвъчки за украса на сладки и кексчета и подозирам, че още тази вечер ще печем, защото като ги види щерката сега като се върне от детска и няма да изтрае до уикенда. Mr. Green

# 36
  • Мнения: 365
Хоп и аз тук! Толкова вкусно и красиво! Браво, момичета!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 239
И аз ще отида в Лидъл да ги видя, но в брошурата пише 6 части, което според мен, означава че се продават отделно сърцата, отделно кръговете и отделно квадратите. И ако е така 10 лв. ми се вижда много.

Аааа, 4 пластмаси от Италия не ти се видяха много за 30 лв,а 4 метални за 10 лв- много,а ? hahaha Hug
Шегичка. И аз отдавна искам такива кръгли, ама и квадратните ми харесаха. Ще си помисля. newsm78 Някак си онлайн лесно давам пари, а в реален магазин умувам много. Joy

Шшш-т, тихо,тихо,да не чуе ММ, че ако пита струват 10лева   Mr. Green
И за протокола, италианските са 8, а не 4-ри пластмаси   hahaha и са у-ни-кал-ни  Crazy. Никъде не съм виждала такива.
А подобни, кръгли, само че 4 части съм си купила от един магазин за домашни потреби. Ти да не си помисли, че нямам  Joy Мисля че бяха 5-6 лева. Квадратни също съм виждала, ама ще излъжа за цената, май бяха около 7 лева. Обаче сърца не съм виждала, като нищо ще отнеса един комплект в понеделник. Луд умора нЕма  hahaha

# 38
  • Мнения: 904
Catty m, аз съм замразявала тесто за ванилени кравайчета, вадя тестото  и го слагам в хладилник вечерта преди да ги пека.
Благодаря за темата.  bouquet

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Формите, които ще ни предложат в Лидл от понеделник, ще могат ли да се ползват за печене или са само за студено приготвени ястия и десерти? Те са една от друга по-хубави ...А понеделникът е толкова далеч....

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 155
Кога успяхте 3 странички да изпишете? Благодаря за темата!

Аз все още събирам идеи. Решила съм само за щолена на Джема, меденки и сладки с пълнеж от фъстъчено масло.

# 41
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 smile3505 Joy

# 42
  • Мнения: 1 080
Аз се чудя нещо, дано Наталина се включи с мнение, но дали може да се направят ванилените кравайчета и да се замразят неопечени и след време само да се извадят и директно във фурната.
Аз замразих тесто. В какво ще ги замразиш направени? Заинтригува ме  Grinning Grinning Grinning

Аз пък след описанието на Джема, се навих да си купя тава за ванилени кравайчета.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 239
Формите, които ще ни предложат в Лидл от понеделник, ще могат ли да се ползват за печене или са само за студено приготвени ястия и десерти? Те са една от друга по-хубави ...А понеделникът е толкова далеч....
Не стават за печене, има само едно подвижно дъно за четирите форми, което, така като го гледам, не затваря плътно формата.

# 44
  • Мнения: 1 517
е ако не стават за печене ще с еразочаровам аз

Общи условия

Активация на акаунт