Коледа 2013 - тема 2

  • 55 459
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 21
Записвам се с един въпрос - Как се съхранява щолен с шоколад?

# 61
  • Мнения: 3 289
Имам един (вероятно тъп) въпрос...обаче ще попитам: как се "закрепва" украсата от захарно тесто върху сладките? Купила съм си готово, оцветено, както и много cookie cutters и искам да направя и укарася сладки, та се чудех как точно се процедира - пекат се сладките и после се украсяват, но какво да направя, за се "застопори" украсата. Дано да сетите какво питам  Blush
С четка за рисуване леко намокрям сладката и фондана се залепва.
Мерси, намокряш с вода, предполагам  Peace
Да вода

# 62
  • Мнения: 749
Момичета някоя питаше за масло на промоция . От днес в Пени има немско масло на 2.60. В каталога има посочени два модела , но в магазина имаше само от това златистото. / В 7.30 сутринта се спогледах с една дама гушнала 2 броя и ме напуши смях - не съм само аз луда /

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 1 990
Момичета някоя питаше за масло на промоция . От днес в Пени има немско масло на 2.60. В каталога има посочени два модела , но в магазина имаше само от това златистото. / В 7.30 сутринта се спогледах с една дама гушнала 2 броя и ме напуши смях - не съм само аз луда /
Има ли в Бургас магазин Пени ?

# 64
  • Мнения: 21
Имаме си нова тема, а аз чак сега разбрах за нея   smile3501

# 65
  • Варна
  • Мнения: 966
Хубаво ли е това масло в Пени? Аз този магазин нещо не го долюбвам и изобщо не съм се сещала да проверявам там за каквото и да било.

А Лидл да вземат да си пускат промоциите от събота или неделя, че поне спокойно да си се нареждаме на опашката.  Laughing

# 66
  • Мнения: 35
Момичета някоя питаше за масло на промоция . От днес в Пени има немско масло на 2.60. В каталога има посочени два модела , но в магазина имаше само от това златистото. / В 7.30 сутринта се спогледах с една дама гушнала 2 броя и ме напуши смях - не съм само аз луда /
Има ли в Бургас магазин Пени ?
quote/]

Не, няма.Мисля, че най-близкото Пени е в Несебър. Ще чакаме Лидълските промоции.  Peace

# 67
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте  дами и благодаря на Милето за новата тема! Hug
Сега се връщам от работа и установявам, че имаме нова тема, която е набъбнала до 5 страница:)


Аз се чудя нещо, дано Наталина се включи с мнение, но дали може да се направят ванилените кравайчета и да се замразят неопечени и след време само да се извадят и директно във фурната.

catty m , аз лично предпочитам за замразявам вече изпечени сладки и сладкиши и нямам опит с замразяване на сладки теста, но щом момичетата казват, че имат опит, опитай. Hug

Тези рингове, които сте показали, са много популярни тук за направата на така нареченото  "семифредо"- по нашенски "парфе". Не са подходящи за печене, а само за оформяне в тях на "пастичките". Стават и за изрязване на платки или тесто и особено ако могат да се регулират са много полезни. Peace

За маслото - имайте предвид, че тези масла които са на промоции, са преди това замразявани, така че не ги замразявайте отново.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 966
Аз не замразявам масло. У нас се ползва и за други цели, та не остава чак за замразяване  Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 372
Аз миналата година си замразих кравайчетата изпечени по препоръка на Наталина  bouquet и после си бяха перфектни.
И тази година те ще са първите, които ще правя.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 296
А Ако ги изпека сега и ги замразя, кога да ги извадя да отлежават, за да са супер за Коледа?

# 71
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
А Ако ги изпека сега и ги замразя, кога да ги извадя да отлежават, за да са супер за Коледа?

Ами те след замразяването са си отлежали, изваждаш известно количество ден-два преди да сервираш. На  мен ми се е случвало да размразявам и час преди сервиране, ако дойдат неканени гости.

Аз не замразявам масло. У нас се ползва и за други цели, та не остава чак за замразяване  Peace

И аз съм така, но за всеки случай, ако някой не знае. Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 6 296
А Ако ги изпека сега и ги замразя, кога да ги извадя да отлежават, за да са супер за Коледа?

Ами те след замразяването са си отлежали, изваждаш известно количество ден-два преди да сервираш. На  мен ми се е случвало да размразявам и час преди сервиране, ако дойдат неканени гости.

Ей, много ти благодаря. Мисля да те послушам, че до сега не съм имала грешки с твои рецепти. А може и да тествам една доза замразени сурови и след това оепчени и да сравня.

# 73
  • Мнения: 1 080
Хубаво ли е това масло в Пени? Аз този магазин нещо не го долюбвам и изобщо не съм се сещала да проверявам там за каквото и да било.

А Лидл да вземат да си пускат промоциите от събота или неделя, че поне спокойно да си се нареждаме на опашката.  Laughing
Хубави са и двете масла, аз това с картинката не съм го срещала в Пени, но купувам от Кауфланд.

Наталина, благодаря, не знаех, че не е добре маслото да се замразява 2 пъти, не ми се е и налагало де, та няма поражения Simple Smile

А по въпроса за Пени в Бургас - в момента имат такава игра, къде няма магазини Пени  Laughing

# 74
  • Мнения: 21
Лелеее , 5та страница.. Simple Smile Запис и от мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт