Боледуване на децата ни – тема 10

  • 37 996
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 28
Има вируси,които ''живеят'' на студено и такива,които виреят в топло време .За това зимата по-рядко може да се ''хване'' вирус  с повръщане и разтройство,от колкото през летните месеци .

# 706
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Всички разбрахме,че вирусите не умират от студеното просто са в латентен период и затова реагират така.... Simple Smile
Относно заразата може да се лепне не само в ДГ,ами и на работното място,на улицата,в градския транспорт....не преекспонирайте толкова....


Хъшпъпис,изкарахме всички у дома този грип... ConfusedСлава богу,без АБ но пък доста време /особено аз /трудно въстановяване/
Прави много фрешове/лимон,портокал,грейфрут/и пийте.Много освежават и дават сили.
Апетита вярно се губи,никакъв вкус и обоняние ..даже и цигара не ми се палеше... Embarassed
И чист въздух,по възможност планински,че този смог всички ни мори.
Бързо оздравяване  Hug

# 707
  • Мнения: 21 332
Гърло сме мазали веднъж,но не с кис.вода,а с нещо друго беше,изскочи ми името сега

# 708
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
Щом е зачервено гърлото, спокойно можеш да направиш изварения компрес - много помага  Peace
А колкото до студа и вирусите - това е мнение, изказано от лекар, не говоря наизуст, не преекспонирайте толкова...

# 709
  • Мнения: 296
Щом е зачервено гърлото, спокойно можеш да направиш изварения компрес - много помага  Peace
А колкото до студа и вирусите - това е мнение, изказано от лекар, не говоря наизуст, не преекспонирайте толкова...

За първи път сега чух за този изварен компрес. Прочетох как се приготвя в друга тема. Таткото като си дойде ще го обсъдим и може да го пробвам. Благодаря.

# 710
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 841
И моята дъщеря е с лаеща кашлица и бели храчки от събота. Днес лекарят я слуша, каза, че всичко е наред - изписа само отхрачващ сироп. Но на мен ми е много притеснено...  Confused

# 711
  • Мнения: 296
малко извън темата - търся активна тема за проблеми при храненето на 3год., но не мога да открия ... по-старите потребители ако могат да ми помогнат, че имаме огромен проблем с храненето ... открих една от 2009г., която е тръгнала добре, но явно е заключена ...

# 712
  • Мнения: 1 383
Според вас 3 пъти накашляне за днес много ли е ? Не искам в параноичка да се превръщам и не го заведох на докторката, ама сега ще ми е едно с тея празници неспокойно. Не знам какъв е този вирус , който върлува, ама аз както писах преди на 2 пъти с хрема и понякога когато се издухвам кръв. Миналата седмица с една студена и доста газирана кола си наредих гърлото. Та от няколко дни започнах да кашлям. От вчера съм на бронхостоп и като че ли понамаля кашлицата. Ама днес съм пълен парцал. Чувствам се така отвратително като чели цяла нощ съм пила и сега съм с гаден махмурлук. Апетит нулев. Дано е само от недоспиването снощи и големия нервен срив, които преживях вчера. 5 пъти си мерих Т, ама не вярвам термометъра да ме лъже и да показва, че нямам, а всъщност да имам. Повръща ми се цял ден. Добре, че дремнах за 40 минути, та се поосвестих. Пих един Колдрекс и се чувствам значително по добре. Страхувам се да не съм донесла някоя гадост вкъщии да заразя дечко, че още едно АБ няма доа мога да преживея.

# 713
  • Мнения: 1 383
За детето имах предвид че кашля. Мисля да започна сиропче Амбрекс да му давам.

# 714
  • Мнения: 296
За детето имах предвид че кашля. Мисля да започна сиропче Амбрекс да му давам.

 Simple Smile то лечението за нея беше изписано, аз просто се възползвах ... а иначе тя пиеше Хустагил сироп за кашлицата

# 715
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
За детето имах предвид че кашля. Мисля да започна сиропче Амбрекс да му давам.

За три прокашляния дневно не бих давала Амбрекс и съдържащите амброксол изобщо! Това са силни муколитици, за втечняването на гъст жилав секрет. САмо неприятности можеш да си навлечеш с такъв сироп при такова "покашляне"! Ако държиш на сироп, вземи му Биокс тими, например- лек, билков сироп с чудесно действие!

# 716
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Подкрепям мнението на Тарталета, не бива да се дава веднага сироп.. Peace

И моята дъщеря е с лаеща кашлица и бели храчки от събота. Днес лекарят я слуша, каза, че всичко е наред - изписа само отхрачващ сироп. Но на мен ми е много притеснено...  Confused
Охх, Лита, как така ти дадоха отхрачващ на лаеща кашлица ooooh! Тя е суха и дразнеща, възпаление на ларингса имате....какво има да се отхрачва, да се довъзпали ли....извинявай, че така Hug. Но, понеже имам доста вече опит с ларингит и се притесних как може да дават отхрачващ.

Девичка - Hugмерси за съвета, ще наблегна и на водата и на соковете и на храната най-вече, че съм се стопила...

# 717
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Според вас 3 пъти накашляне за днес много ли е ? Не искам в параноичка да се превръщам и не го заведох на докторката, ама сега ще ми е едно с тея празници неспокойно. Не знам какъв е този вирус , който върлува, ама аз както писах преди на 2 пъти с хрема и понякога когато се издухвам кръв. Миналата седмица с една студена и доста газирана кола си наредих гърлото. Та от няколко дни започнах да кашлям. От вчера съм на бронхостоп и като че ли понамаля кашлицата. Ама днес съм пълен парцал. Чувствам се така отвратително като чели цяла нощ съм пила и сега съм с гаден махмурлук. Апетит нулев. Дано е само от недоспиването снощи и големия нервен срив, които преживях вчера. 5 пъти си мерих Т, ама не вярвам термометъра да ме лъже и да показва, че нямам, а всъщност да имам. Повръща ми се цял ден. Добре, че дремнах за 40 минути, та се поосвестих. Пих един Колдрекс и се чувствам значително по добре. Страхувам се да не съм донесла някоя гадост вкъщии да заразя дечко, че още едно АБ няма доа мога да преживея.

Кимми може да го подмине детето. При нас аз съм зле, детето само с хрема.Днес го прегледа педката и му е изписала торбадекс в носа, но като сложа и се започва едно кашляне. Изписала е и сироп но не успях да го купя че го нямаха в аптеката и утре сутринта ще ходя да търся, а не мога да го разчета от рецептата. В аптеката ми казаха че е билков и е за смесена кашлица.
Иначе аз съм без глас, с задна хрема и кашлица. Боли ме адски след кашляне, гърлото е сухо и болезнено. ЛЛ каза че този вирус преминава много бързо в бактериална инфекция - наличието на цветната хрема вече ми беше подсказало че не е само вирусче, а гърлото не се повлия от никакви компреси, та си пия поредния АБ за тази година.  Sick

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 451
Здравейте, и малката май изкара вируса с хрема, кашлица и конюктивит преди десетина дни. Хремата мина, кашлицата вече отшумява. уж бяхме преборили конюктивита с тобрадекс, а сега три дни след като го спрях пак започна да й сълзи окото и да събира жълт секрет в ъгълчето. Хем слагах три дни след като нямаше вече никакво сълзене и възпаление. Сега се чудя дали е рецидив и дали ще помогнат пак тези капки или да взема други на моя глава. Sad Дайте съвет какви да взема.

# 719
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
Елита, пробвай да обтриеш очичките с тампон, напоен със сребърна вода. На мен и на детето много помага. Обтривай 3-4 пъти днес и ако няма подобрение, тогава слагай пак АБ капки.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт