Боледуване на децата ни – тема 10

  • 37 995
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 296
И в нашата градина върлува това чудо с конюктивита. Няколко деца  са болни. нашите сополи не спират. Мисля да го водя за МБ. То не е толкова теч колкото е запушен носа. Аз два пъти вече хващам хрема и не мога да се оправя, та какво остава за него. Даже и накашля тази вечер. А не ми се мисли на 2-ри като го пусна какво ще става.

Ох, ще трябва някак да се оправяме ... лошото е, че съм бременна и ме е страх и аз да не се разболея, отделно в работата имам неща за довършване ... няма кой да ми я гледа, защото и баща й не може по всяко време да излиза в отпуск ... предстоят тежки месеци ... но няма да рискувам да я пускам на градина. Чух се и останалите майки от групата й - след коледното тържество май всички деца са болни.
Благодаря ви за подкрепата, в тази болница се побърках. Не й откриха вена и сме на мускулни инжекции и сутрин, и вечер ... просто кошмар...

# 691
  • Мнения: 21 332

sash_stefanova ,дано детенце се оправи бързо   bouquet

# 692
  • Мнения: 281
sash_stefanova, не се притеснявай, след като сте в болница, все ще се излекува детето.

При нас беше подобен ужас. Тази година, поради дългите отработвания ли беше, или заради топлото време, но и ние се разболяхме точно за празниците. Честно, не разбирам логиката на отработванията, бъхтиш всяка събота, а после като дойдат празници и се разболееш, няма ни ЛЛ ни чудо. Ние ходихме в спешното, просто защото няма гръмнат лекар по празниците, които са цяла седмица.
Отделно, в градината направиха празненеството в петъка преди Коледа. До тогава всичко беше наред в групата, болни почти нямаше. На празненството поканиха всички дечица, включително и болните, да се били порадвали. Ужас. Те се порадваха, но за наша сметка, което стана ясно в последствие. Покашляха, подсмърчаха и празнуваха. Не разбирам защо се допуска подобно нещо.
Ние в неделя вдигнахме температура, после кашлица, спешното поради липса на други лекари, после антибиотик, и така. За изследвания и дума няма, то беше цяло чудо в тълпата някой да ни прегледа и да напише рецепта.
Хайде и със здраве, да градим този пусти имунитет, че то здравеопазване у нас отдавна няма, поне няма в провинцията.

# 693
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
sash[/b]_stefanova, и аз пожелавам бързо да оздравее малката и повече да не се повтаря гадната болест  Praynig Hug И графика ще оправите, и в работата всичко ще се нареди, само да сте здрави с детето  Hug
Много болнички пак, оздравявайте! Praynig Praynig Praynig
Момичета, как купувате АБ капки? С или без рецепта? Вчера пратих мъжа ми до кварталната аптека за макситрол или тобрадекс, но не са му дали, защото нямал рецепта. Досега не съм имала проблеми и са ми давали и без рецепта... (този път АБ капките са за мен, не за детето)

# 694
  • Мнения: 21 332
И на мен са ми давали без рецепта тези капки

# 695
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ваня,никога не съм имала проблем с купуването на АБ капки.
Единствено когато са правени са ме питали заради пропорциите.

Весели празници на всички и по малко болести през новата година  Hug

# 696
  • Мнения: 73
Ваня1975, пробвай в друга аптека. Почти навсякъде можеш да си купиш антибиотик на свободна продажба, никой не иска никакви рецепти. Да не са луди да изтърват оборота.

Вирусът дойде и при нас, точно за Коледа, все едно дядо Коледа го донесе Simple Smile
Вече сме по-добре, изкарахме 5 дни на антибиотик, все още покашляме, но това е нормално.
Топлото време е причината за разпространението на вируса според мен, понеже е топло никой не си седи вкъщи да се лекува и всички беха плъзнали да се разхождат насам и натам. От там плъзна и заразата. Ако беше студено нямаше да стане така, защото мамите щяха да си пазят болните деца вкъщи, ама късмет. Дано скоро да застудява и да се прекъсне заразата.

# 697
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
Благодаря, момичета, сега излизаме с детето и ще пробвам в друга аптека.
Топлото време е причината за разпространението на вируса според мен, понеже е топло никой не си седи вкъщи да се лекува и всички беха плъзнали да се разхождат насам и натам. От там плъзна и заразата. Ако беше студено нямаше да стане така, защото мамите щяха да си пазят болните деца вкъщи, ама късмет. Дано скоро да застудява и да се прекъсне заразата.
]
Точно нетипично топлото време е причината толкова бързо да се разпространяват гадните вируси.  Peace През зимата на 20011/2012 г., когато сви кучешки студ, вирусите бързо умряха и бяхме здрави като краставички  Mr. Green, а сега  ooooh!

# 698
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Ваня1975, посетете друга аптека. И на мен сутринта ми мрънкаха за рецепта, но ми дадоха.

# 699
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Здравейте момичета,
аз съм с лоши новини, за мен. Остър бронхит в следствие на грипа...
Един куп лекарства, пак АБ, Бронховаксом, силни противокашлични...някакъв ужас ooooh!
Скрит текст:
Снощи доста се влоших, лекарката днес като ме видя и й стана лошо колко съм слаба. А, за като е болно детето не ям, и не спането 6 нощи и това, че аз хванах същото - ето ми го резултата, на лице Tired

Не са ни отказвали аб капки до сега Peace

# 700
  • Мнения: 73
Точно нетипично топлото време е причината толкова бързо да се разпространяват гадните вируси.  Peace През зимата на 20011/2012 г., когато сви кучешки студ, вирусите бързо умряха и бяхме здрави като краставички  Mr. Green, а сега  ooooh!
Това е едно от бабините поверия Simple Smile
За съжаление вирусите не умират на студ и никога не са умирали на студ. Те просто си стоят, те не са живи и студът не им пречи.
Това което е различно при студ и при топло време е поведението на хората. Ако е студено хората не обикалят много, особено болните си стоят вкъщи. Ако е топло всички щъкат насам и натам и разнасят всякакви зарази ако са болни.
Имаше една реклама, на колдрекс или нещо подобно, един пич едвам седеше и не можеше да диша от хрема, направи си един колдрекс светна му, оправи се за момента, взе си сакото и хукна да сее заразата навън ...  Simple Smile Grinning

# 701
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Дааа, това е логичното обяснение, но на повечето хора им е по- лесно да вярват в бабините поверия  Laughing Също като "настинал съм, не е заразно"  Stop

# 702
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Момичета, може да сте прави за топлото и студеното Peace, но все пак е важно че когато е студено вирусите се разпространяват по-трудно. И май не само защото хората не се движат.
И "настинал съм, не е заразно" и майка ми го разигра наскоро/без да допусне въобще, че може да е грип/, точно преди ние да се тръшнем от същата "настинка".....но, май на хората от по-старото поколение им е трудно да разберат колко много сме изложение на грипове сега. Прилича им на настинка, ама не е.

# 703
  • Мнения: 281
Студът морял заразите, направо не мога да повярвам че някой може да разсъждава така. Все едно заразите ходят сами по улицата и като им стане студено умират  newsm78 .
Ами заразите наистина ходят по улицата и в градината, но не сами, а някой ги носи. И -20 градуса  студ да хване, на заразата не ѝ дреме, защото има кой да я носи и да я топли  Laughing
Вече казах как и ние се заразихме на празненството в ДГ, ама не от нищото, а от дошлите да се порадват болни дечица ...

# 704
  • Мнения: 296
Студът морял заразите, направо не мога да повярвам че някой може да разсъждава така. Все едно заразите ходят сами по улицата и като им стане студено умират  newsm78 .
Ами заразите наистина ходят по улицата и в градината, но не сами, а някой ги носи. И -20 градуса  студ да хване, на заразата не ѝ дреме, защото има кой да я носи и да я топли  Laughing
Вече казах как и ние се заразихме на празненството в ДГ, ама не от нищото, а от дошлите да се порадват болни дечица ...

Незнам ... но и лекуващият ни лекар в болницата също направи връзка с времето - било нетипично топло и заразите по-лесно се разпространявали ...
Аз да се похваля - изписаха ни, продължаваме лечението у дома. Дано поне Нова година да посрещнем вкъщи. В петък ще сме на контролен преглед.
Изписаха ни Амбиксол сироп и Суметролим, малката все още кашля и гърлото й е зачервено - някой давал ли ги е. Също така ми казаха да й мажа гърлото с кислородна вода с тампон за уши ??? За първи път чух, някой правил ли го е досега. Като си познавам детето, силно се съмнявам, че ще ми позволи ...

Общи условия

Активация на акаунт