За празници е време вече, на път е МАЙ-ското човече-Тема 5

  • 29 234
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 633
cherry_spa  и при мен потъмнява, но сякаш не се увеличава като диаметър. аз съм чувала, че е нормално още в ранна бременност Simple Smile

# 61
  • Мнения: 44
Момичета, искам да ви питам имате ли промяна в ареола на зърната, при мен е почнало да потъмнява , т.е тази тъмна част се увеличава, а си спомням, че с първата бременност това се случи някъде към 6 месец, когато ми се появи и тъмната черта по корема, от гърдите до долу чак, но чертата още я няма де, за сега ареола ми се увеличава и ми е малко странно.

Ами по-тъмни са зърната и ареолите - това го забелязвам от 2-3 дни. И май леко са се увеличили, а зърната още от началото на бременността ми са се уголемили. Мъжът ми го забеляза със задоволство Simple Smile
А линията на корема, за която само съм чувала и съм я виждала в интернет на картинка, чакам да се появи, ама я няма още.

# 62
  • Мнения: 676
ех хормонии , хормонии ...
Макар и не всяка жена да остава очарована при вида на своята linea nigra, тя е не е кой знае какъв повод за драма. Дължи се на пигментация, предизвикана от хормоните на бременността. Същите онези, които предизвикват и потъмняването на ареолите на зърната. Всичко това обаче изчезва от самосебе си до няколко месеца след раждането. Случаите, в които линията не избледнява съвсем, са изключително редки. И някой я имат други не Simple Smile  Laughing Появява се около 5-6 мес.. може по-късно може по-рано .. заличава се от 3-6 до година след раждането... това прочетох в тъй верния ни интернет и коментари на мамчета.. за Съжаление не мога да потвърдя ,защото ми е първа бременност.. Simple Smile
Лека вечер май-чета !  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 1 175
Момичета, искам да ви питам имате ли промяна в ареола на зърната, при мен е почнало да потъмнява , т.е тази тъмна част се увеличава, а си спомням, че с първата бременност това се случи някъде към 6 месец, когато ми се появи и тъмната черта по корема, от гърдите до долу чак, но чертата още я няма де, за сега ареола ми се увеличава и ми е малко странно.
Да, и увеличаване и потъмняване имам от повече от седмица.

Да ви кажа толкова много секса не ми е харесвал никога  luvbed
Толкова ти завиждам! При мен е обратното. Не знам от увеличеното кръвоснабдяване там ли е, но съм станала много чувствителна и ме дразни и даже боли. И от тоалетната хартия ме дразни, все едно със шкурка се бърша  Close Иначе нищо ми няма, не е като да е инфекция, и усещането е различно. Просто все едно е изнежено, и не иска нищо да му се трие там, дори и с една кофа лубрикант пак е кофти Confused

# 64
  • Мнения: 0
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала, но ви чета, когато имам време. Ще помоля за съвет някоя от мамите, която се е сблъсквала с моя проблем или има наблюдение по въпроса.
Та... от няколко дни насам имам болки, леки и като че ли прерязващи ниско долу. Онзи ден в магазина доста ме сряза коремът. В сряда бях на преглед,който общо взето е силно да се каже преглед, тъй като тук се полагат само три видеозона и само провери дали сърчицето бие. Споделих с лекарката,че имам от предната вечер някакъв лек сърбеж, който на 100% съм сигурна,че се получи от ароматизираната тоалетна хартия,която мъжо купи  Rage Човек да не го прати веднъж до магазина и ще оплеска нещата. Преди, 2-3 пъти съм хващала гъбички, пак след употребата на ароматизирана Т.Х. Та, качи ме на магарето лекарката,взе ми секрет и каза ,че ако има нещо ще получа рецептата по пощата (тук така се процедира).И ето на, вчера получавам рецепта, радост за очите. Кремче и глобули на основата на клотримазол. Та ето я същината на въпроса....след прилагане на кремчето снощи усетих че положението на матката ми доста се е променило, в смисъл качила се е доста нагоре сякаш и като че ли е по мека. Четох какво ли не в интернет за скъсявания на шийки и ако знаете какви щуротии и помисли са ми в главата само. ОТ друга страна си мисля,че ако имаше нещо може би щеше да се забележи като ми взема секрет. Знам,че ще ме посъветвате да отида на преглед, което и смятам да направя, но все пак ако някой може да сподели нещо, ще му бъда много благодарна.  Hug

# 65
  • Мнения: 2
Благодаря за хубавата темичка, Деси  smile3525

# 66
  • Мнения: 0
Добро утро мами   bouquet
Снощи с ужас установих, че 2-3 чифта от дънките ми не мога да ги закопчея ама дори и в мечтите си  скокнах на кантара и нищо...от началото на бременеенето до сега съм 1.5кг нагоре и с ММ се погледнахме тъпо.И при вас ли е така? ставам по-широка, но не и по-тежка....и сега като си събирам багажа за Търново и направо се отказах...утре отивам на шопинг за клинчета, че имам 1-2 ама и те са стегнати горе и направо незнам какво да си облека...ей така изведнъж....може би защото 4-5дена се мотая из нас с плътни чорапогащници и рокли  newsm78
Хубав ден мамчета  newsm51

# 67
  • Мнения: 0
При мен зърната и ареолите са тъмни и лъскави, почти черни (още в началото бяха, но потъмняват повече). Отделно са се разраснали, в синхрон със самите гърди, ъф корц.

Не помня какво е било в предишните бременности (аз дори втория път кърмих до 5 месец), но ми се струва, че чак такова чудо не е имало (преди бременностите зърната и ареолите ми бяха доста светли, малки и неоформени).

В миналата тема някой беше пуснал списък от суеверия, едно от които беше, че ако зърната са черни, то бебето е момче. Предстои ми да докажа обратното, или поне, че е без значение.

Относно линеа негра, аз първия път нямах. Вторият път имах съвсем бледа, но се появи доста късно, вече съвсем към края.

DeepSea, от деликатното ти описание на случилото се аз не успях да разбера как тъй си напипала матката си. Според мен няма нищо, а просто си притеснена и си започнала да си обръщаш повече внимание от необходимото.

Аз напипвам матката единствено в позиция тилен лег (хихи) и ми се струва доста твърда. Но истината е, че това, което напипвам, може да е нещо съвсем различно.

Наташка, при мен не е така, аз съм си +2-3 кг. (макар че не съм сигурна от колко стартирам). Все още закопчавам панталоните си, но ми теснеят и получавам контракции.

Последна редакция: нд, 17 ное 2013, 13:29 от Лолiта

# 68
  • Мнения: 0
Лолита, извинявам се, имах в предвид шийката на матката. Сега като прочетох, че съм напипала матката, направо ме изпуши на луд смях  Joy Не съм бръкнала чак толкова надълбоко,че да си направим 5 с бебето  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 0
Вие усещате ли огромна тежест в корема, все едно сте преяли, с предишната ми бременност нямаше такова нещо, въпреки,че пак ми беше доста забавена перисталтиката. Уж всеки ден ходя до тоалетната  newsm78 Като хапна малко и имам чувството, че ще гръмна  Mr. Green И аз съм също 2-3 кг нагоре, макар че ми се струват доста, не е нормално да се качват толкова много все още. И моите дрехи са кът Simple Smile Май ходя само с екипи

# 70
  • Мнения: 122
Скоквам набързо да се похваля, че малкия е приет на ясла! Смятам, че без ясла няма да мога да се справя и съм в невероятна еуфория  Hug Е, понеже е новопостроено ОДЗ(175-то) не се знае кога тръгва, но така или иначе докато ми стане огромен тумбака мога да си го гледкам малкото мишле   bigdance2

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 556
happy girl дано не ти боледува малкия.
Моят син е последна група в градината,ходи точно три дни минала седмица и сега пак е болен,а толкова време го задържах здрав.А какво беше на яслите,не искам да си спомням...Болести след болести.
Сега се чудя как да се опазя.Пратих мъжо да купи Осцилококцинум,ще давам и на малкия.Пия чай и сокове,дано ме подмине вируса.
Момичета,които бяхте болнички-за гърло,какво смучехте?

# 72
  • Мнения: 1 317
Ди83, на мен ми.дадоха Салвигол, билкови, четох,че често се препоръчват. На мен ми бяха гадни на вкус  Peace
Нямах кафява линия на корема предния път, да видим сега. Качих и аз 2-3 кила, вчера приятелките ми казаха, че ми личи. Вечер коремът ми е като в 6 месец  newsm78 свръх подут, сутрин ме питат къде съм глътнала бебето  Crazy

# 73
  • Мнения: 676
DI83 аз като усетя лека болка в гърлото..профилактично  смуча билкови лукчета.. на мен ми помагат Wink ..

# 74
  • София
  • Мнения: 2 150
happy girl_84, честито за приема в яслата - в наши дни това си е истинско постижение. Дано да не боледува малкият и да успява да ходи.
Моят синковец, въпреки че вече е относително голям, още си боледува от градината, тази седмица пак няма да го пускам... В ясла не е ходил, защото не успя да се класира и го гледаше жена до 3.5г.

Линеа негра за момента нямам, миналият път ми се появи съвсем бледа накрая на бременността. Не държа да се появява този път. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт