НЕПРЕКЪСНАТО ЗАПИЧАНЕ ПРИ НЕДОНОСЕНО.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!

  • 17 039
  • 7
  •   2
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,мили мами!Искам да потърся помощ и съвет от вас,защото така и не намерих от никой лекар.Родих на 2 Август,2013 дъщеря си,която е вече на 3 месеца и половина.Тя се роди недоносена някъде в 32-33 седмица,бях определена да родя на 24 Септември.Не можах да я кърмя и започнахме на адаптирано мляко.Тя се роди 2 кг.Първо бяхме на Пренан,но се запичаше от него,след това започнахме на Фризо Прематюр и сега вече сме на Фризолак 1.Но така и така не си ходи самичка...  Sad Казаха ми да си взема Фризовом и да ги редувам с Фризолак 1,други ми казаха да си взема Био Гая,други да си сменя изцяло млякото с Лактана Био...и аз вече не знам какво да правя.Моля майки, които са имали нашия проблем,ако могат да ми помогнат.Всеки ден и правя клизма,защото инъче не ака сама и почва много да плаче и да и се подува стомахчето.Много съм притеснена..и масажи съм пробвала,но не се получава.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.  Hug

# 1
  • Мнения: 1 868
Здравей, моя недоносеник  Wink , беше по същият начин, единственото с което успях да го вкарам що годе в режим, беше едни свещички Изилакс за дечица, тогава ги нямаше тук та си ги внасях от вън, те са само глицерин и са безвредни и не се привиква, успех ще премине и този неприятен период Peace

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора!От къде мога да си ги внасям и аз? Значи смяната на мляко не би помогнала... Sad

# 3
  • Мнения: 1 868
При нас смяната не помогна, а свещичките ги има по аптеките вече!

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
На моето му давах сироп Лактулоза МИП - в неонатологията ми го изписаха да го слагам в млякото. Давала съм го седмица и после всичко се оправи. Мляко не съм сменяла. Консултирай се с добър лекар. Това, което правиш сега не е много препоръчително.

# 5
  • Мнения: 1 868
Към Лактоулозата също не се привиква, но на нас за съжаление не помогна Peace

# 6
  • Мнения: 4 762
Дъщеря ми беше така.

Запечено ли е акото или си е кашесто, но ака рядко? Ние бяхме втория случай. Стигали сме до пет-шест дни неакане и в действителност имаше период, в който не акаше сама.

Постоянното механично помагане обаче пречи на организма да се научи да се оправя сам.

При нас помогна Фризовом и Лактулоза. Лактулозата действа, но може да се наложи да ѝ оставиш малко повече време.

Определено не мисля, че е добре да помагаш всекидневно с изакването по този начин.  Peace

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Определено не мисля, че е добре да помагаш всекидневно с изакването по този начин.  Peace

Точно това имах и аз предвид. Лекарите също го казаха. С механичния метод нещата се влошават.

Общи условия

Активация на акаунт