намалели води

  • 1 556
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
сега се оказа, че имам и намалели околоплодни води. казаха ми, че това означава или болни бъбреци или пукнат мехур.

има ли други причини? околоплодните води имат ли отношение към приемането на течности? моля, ако сте преминали през това, разкажете ми вашия опит. това вече присъда ли е за бебето или има шанс?

# 1
  • Мнения: 894
Аз бях с изтичащи през цялата бременност околоплодни води вследствие на високо пукнат околоплоден мехур. Не беше приятно усещането, че нещо се стича. Мисля, че диагнозата се казваше олигохидрамнион. Това не ми попречи да стигна до 9-ти месец и да родя здраво бебе. Бях от активно лежащите мами и пиех много течности, по-точно се наливах. Пийвай си много мляко и млечни напитки, както и пилешки бульони. Всеки път, щом док видеше малкото води, ме викаше за приемане в болница, но при отиването ми всичко изглеждаше по-добре и ме връщаше. Впоследствие имаше негативен ефект от тези силно редуцирани води - бебка имаше една гънка по-малко на едното краче и носи 3 месеца ортопедични гащи, за да се продетврати опасността от луксация.  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 660
мерси, лали бали   bouquet а здравичко ли е детето сега? кога се видя намаляването на водите при теб?

# 3
  • Мнения: 27 524
Пийвай си много мляко и млечни напитки,

Пиенето на много мляко от бременна жена изобщо не е желателно.

# 4
  • Мнения: 2 660
Пия вода и изцедени сокове за момента. Докараха ми и чернодробен проблем и гледам да подпомогна изчистването, доколкото е възможно.

# 5
  • Мнения: 6
Здравейте! Вчера бях на преглед и съм в 23 г.с . Казаха ми че нямам наличие на околоплодни води тоест тя е съвсем малко ,бебчето рита има пулс ,има сърдечна сейност,мозъчето му е наред и всичко е наред ,казаха ми че изостава с една седмица и съм адски притеснена.Не му дават да оцелее до 7 месец и не знам какво да си мисля моля ви ако на някой му се е случило или се случва има ли някакъв вариант за задържане на бебето в болница или за увеличаване на околоплодните води ....

# 6
  • Мнения: 269
Да,на мен ми се случи.Бях в 22 г.с когато лекарката ,която ми прави ФМ откри,че водите са малко.Приеха ме в болница,направиха ми изледвания ,защото се съмняваха за инфекция.Всичко беше обаче чисто.Вливаха ми системи три дни.След това ме изписаха,назначиха ми лекарства и всяка седмица бях на преглед.В 28 г.с направиха терапия за дробовете на бебето.Посъветваха ме да наблягам на храна,богата на протеини.От някъде прочетох ,че кокосовото мляко спомага за увеличаване на водите и пиех и до него.Родих три дни преди термин с планово секцио бебе 3 кг.Това е в общи линии.

# 7
  • Мнения: 441
Аз съм в същото положение, оказа се спукан околоплоден мехур някъде горе, но изтичания има постоянно, НО и се произвеждат води.. Приеха ме в болница, задължително на антибиотик, щом има спукан мехур, за да се предотврати инфекция. Направихме кортикостероидна терапия за дробчетата, само лежа и системи, вода пия по 3л на ден и ставам само за тоалетна. Всеки ден ми взимат кръв. При пукнат мехур не мога да се прибера до раждането ще съм в болница.. Казаха ли ти колко са ти водите? И имаш ли изтичане? Не искаха ли да те приемат в болница за задържане? Бъди спокойна и се моли да задържиш поне до 26гс ❤🍀

Общи условия

Активация на акаунт