Избор на сушилня - 4

  • 99 908
  • 838
  •   1
Отговори
# 30
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Здравейте, искам да си купя сушилня, но се колебая между няколко модела и марки. Моля за мнение, може и предложения. Основното, което търся в една сушилня да е висок енегиен клас, защото е уред, който ще бъде използван ежедневно.Спряла съм се на няколко модела: http://www.technopolis.bg/b2c/cat/0/DEBA59213187DEF1A90A002481B4 … 1A90A002481B479E9   
http://www.technopolis.bg/b2c/details/687381/P11100201/Sushilnya … ROLUX-EDH-3498RDL         
http://www.technopolis.bg/b2c/details/687426/P11100201/Sushilnya-AEG-T-96699-IH   - тази вече ми е малко скъпичка и не знам дали си струва
http://www.technopolis.bg/b2c/details/687380/P11100201/Sushilnya … OLUX-EDH-3284-PDW
Предварително благодаря на всички, който ще ми пишат Smile     


Аз имам този модел, който си показала от последният линк:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/687380/P11100201/Sushilnya … OLUX-EDH-3284-PDW

Доволна съм, макар и малко да съм я ползвала. Както казах вече не овлажнява въздуха, не затопля стаята, не е шумна, не ми е скъсила дреха /за сега/. За ток и икономия все още не мога да изкажа мнение, защото ми е новичка и тепърва ще видя дали ще усетя разлика в сметките.

                                                                                                                                                                   
Благодаря за отговора Simple Smile Искам само да попитам дали гладиш дрехите след това, понеже като съм чела много хора споделят, че не им се налага да гладят дрехите след сушилня, докато има и други, който пък споделят, че им излизат намачкани.


Нищо не гладя по принцип  Simple Smile Дрехите не са намачкани, дори бих казала, че излизат по не намачкани, отколкото се сушаха преди на простора на терасата. Единствено ми направи впечатление, че спалното бельо е по-намачкано. Но явно защото го суших на програма за памук-екстра сухо. Ако беше на друга програма можеше и да не е толкова намачкано, но времето ще покаже...ще пробвам разни варианти докато се нагодим една с друга  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 080
По стечение на обстоятелствата купувам уреди за 3 къщи. Имам купувани втора употреба, които бият новите. Имам и много избирани и прехвалени, които не се равняват по нищо на уреди купени за 5 мин. с препоръка на консултант в магазина. Факт е обаче, че втора употреба купувам само немски уреди, често на цена на нови. От втората употреба нищо не се е чупило, работят перфектно, ползвам някой от 10г. От новите само 2 не са минали през сервиз или нямат някаква повреда.
Та на тази база ще купя и сушилня, но искам да мога да си изясня приоритетите и струва ли си да настоявам за всички екстри - Ето, че явно не ми е нужна специална програма за възглавници  Grinning

# 32
  • Мнения: 14
Момичета звънях в сервиз и питах дали е проблем да се сложи в шкаф или да се сложи Констрикция от дърво само отстрани на сушилнята,"П"-образно,където задната и предната част ще са открити.Отговориха ми,че не е хубаво понеже нямало как сушилнята да се охлажда.Моля ви кажете какво да правя?По същата причина не било хубаво да е и затворена в шкаф,а почти всички така си ги слагат.Вие къде ги държите сушилните?Искаше ми се да я "облечем",за да не стой така гола в коридора,а поне да се върже с другите мебели там. Cry

Последна редакция: ср, 20 ное 2013, 10:28 от galka_mm

# 33
  • София
  • Мнения: 5 285
Като пълен лаик да предложа облепване със съответно фолио П-образно?

# 34
  • Мнения: 14
А дали е подходящо?И аз това се замислих веднага,но дали ма акива?Иначе дори по добре ще ми дойде фолио,понеже така ще се наложи само една страна да облепя,тази която се вижда,другата е от къс стената.Но няма ли да пречи и това фолио? newsm78

# 35
  • Варна
  • Мнения: 483
За запис да попитам: Имаше доста момичета с Miele.  Има възможност мъжът ми да ми донесе от Германия. Но не знам какво да гледам като си избирам в ибей. Не намирам никаква информация за различните модели. На външен вид изглеждат еднакво. И ако някой има наблюдение колко горе долу ток хабят? Германците са много икономични откъм описания. Ще бъда много благодарна за съвет.

# 36
  • Мнения: 1 080
Ками, първо гледай модела и търси инфо за него отделно- там вече можеш да си прецениш дали екстрите в съотношение с цената те устройват. Килограмите трябва да са повече от на пералнята ти, също да не е мнооого стара и да и` е нужен комин. Аз от четенето и разпитването останах с впечатление, че това е достатъчно  Simple Smile

пп. По-новите модели имат възможност да им се обнови софтуера и предполагам, че така се добавят програми.

# 37
  • Мнения: 718
 Още не съм избрала сушилня , казаха ми че АЕГ и Електролукс могат да седят една върху друга. Моята пералня обаче е Зануси.... Каква сушилня да избера? и ако размерите на двата уреда съвпадат, какъв е проблема да плесна върху занусито която и да е марка сушилня?  Crazy

# 38
  • Мнения: 21
Здравейте!
Това правило пералнята да е по-малка от сушилнята задължително ли е? Изчетох голяма част от темата и някъде срещнах, че и по големина трябва да са приблизително еднакви дрехите. При мен една пералня памук, съдържа един спален комплект двоен/4 части/, хавлии и бельо. В този ред на мисли,  пералнята е 6,5 кг, а сушилнята е 5, мога ли да изсуша една пералня на два пъти?
Средно пускам 2-3 перални на седмица, а и съм харесала вече сушилня... Thinking

# 39
  • Мнения: 1 080
Предполагам, че идеята е да не се превишава капацитета на сушилнята и с датчик за сухо-мокро ще изсушава по-бързо когато са по-малко дрехи.

# 40
  • Мнения: 21
Спряла съм се на едно Миеле, но е старичко на дали има такъв датчик. Успях да намеря инструкции само на английски и не се задълбочих в четенето, но пък в магазина би трябвало да знаят...

# 41
  • Мнения: 1 080
Спряла съм се на едно Миеле, но е старичко на дали има такъв датчик. Успях да намеря инструкции само на английски и не се задълбочих в четенето, но пък в магазина би трябвало да знаят...

Намери си ревюто за модела и го разгледай, те в магазина всичко могат да ти кажат за да ти вземат парите  Mr. Green иначе и аз май ще направя като теб.

# 42
  • Мнения: 6 031
За запис да попитам: Имаше доста момичета с Miele.  Има възможност мъжът ми да ми донесе от Германия. Но не знам какво да гледам като си избирам в ибей. Не намирам никаква информация за различните модели. На външен вид изглеждат еднакво. И ако някой има наблюдение колко горе долу ток хабят? Германците са много икономични откъм описания. Ще бъда много благодарна за съвет.

Новите модели са изключително икономични. Токът зависи от това, колко често ще се ползва сушилнята. Аз суша около 5-6 перални в седмицата и тока ни е в съвсем нормални граници.

# 43
  • Мнения: 77
Здравейте, аз съм се насочила отдавна на марка но се двоумя дали да е 8 или 9 кг. Вие на какво мнение сте? Hug

# 44
  • Мнения: 21
Започнах да се разколебавам за втората употреба. Някой да ползва това: BEKO DCU 7430 ?

Общи условия

Активация на акаунт