Избор на сушилня - 4

  • 100 061
  • 838
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Времето назря и за това решение. Омръзна ми зимата да размятам алуминиеви сушилници и да ги стоварвам на пътя на струята от климатика. От няколко дни съм направо изнервена - не искат да съхнат и това си е. Почвам да чета и предишните теми. Искам да е нещо качествено, па макар и не ново ( по принцип уважавам немските уреди втора ръка). Най вече ме интересува размера, че в панелките всичко е като в кукленска къща и количеството ток, което харчи. Някъде назад мернах и мнение, че детски дрехи с картинки отпред страдат в сушилнята, но ако може малко повече разяснение по този въпрос.

# 61
  • Мнения: 4 785

Малко странно... аз снощи пусках пералня 6 кг. (огромен чаршаф + памучни тениски + синтетични дрехи + пуловери, но не вълнени +дънки + чорапи и бельо), та всичко това на час и половина за гардероб, на сутринта бяха супер сухи. Дали си е увеличила времето не знам, защото си легнахме. Но горе-долу час и половина да е било. Аристон е. Но аз 8 кг. съм я пълнила веднъж като изпрах цветни и после бели и ги суших заедно, но иначе пералнята е за 6 кг. и обикновено пускам 5-6 кг. за сушене.

# 62
  • Мнения: 80
Някой беше питал за топките, аз ги слагам така: слагам малко дрехи, слагам една топка, затрупвам още малко дрехи, слагам другата топка, натрупвам отгоре пак мокри неща. Но това си е моя измислица, както и да ги сложиш вършат страхотна работа. Аз бях питала, но никой не ми отговори: Дали наистина съкращават времето за работа на сушилнята , както им пише на опаковката или така ми се струва? •с тях винаги спира по рано от написаното време, а дрехите са си напълно сухи.

# 63
  • Мнения: 14
Привет, момичета  Grinning
От вчера съм горд притежател на сушилня Беко, моделът с термопомпата  bowuu Покупката беше направена и благодарение на вашите отзиви за нея тук, в темата, за което много благодаря   bouquet
Вчера, естетсвено, тествахме сушилнята - суших на програмата за прибиране в гардероб (2ч. 30 мин., ако не се лъжа) - дрехите обаче не излезнаха напълно сухи, усещаше се влажност, и пак минаха през сушилника  ooooh! Аз като се замислих, стигнах до извода, че тази програма явно е само за дрехи, които ще висят на закачалка  в гардероба  Rolling Eyes (както е показано на картинката на самата програма). Тогава може би няма нужда да са екстра сухи, ще си просъхват в движение. Обаче аз сгъвам по-голямата част от тях, и стоят една върху друга - явно трябва да пробвам друга програма  Rolling Eyes - и вашите ли стоят влажни след тази?
И още нещо - тук четох, че вашите сушилни понякога съкращават времето за сушене, отчитайки влажността - при моята пък времето беше увеличено - отидох до нея във времето, когато трябваше вече да е към края, а изписваше оставащо време 30мин. Случвало ли ви се е нещо подобно, или да отдам това на факта, че пералнята ни не е с много високи обороти и дрехите не излизат тооолкова добре изцентрофугирани?
Благодаря на всеки, който се включи с информация  Hug

Аз не съм сушилна все още на тази програма за гардероб,почти винаги,особенно за чаршафите ползвам екстра сухо.А удължаване на програма ми става почти винаги,когато съм увеличила там на копчето което правиш "-" и "+". Сещаш ли се?Затова съм го направила на слънце.Ако добавиш още един плюс и удължава.Забелязала съм,че дрехи с дебели подплати и съвкупност като анораци с джобове и качулки остава с подгъваха леко влажно,но пускам само тях на още 10 мин.

# 64
  • Мнения: 4 785
На мен нищо не ми остава влажно.

# 65
  • Мнения: 6 028
Момичета, благодаря, че споделихте   bouquet
Дрехие от снощи тази сутрин си ги изкарах напълно сухи, но ползвах втората програма със закачалката - сори, че така обяснявам, но не се сещам с какво се различаваше от другата за гардероб, а съм на работа и не мога да видя   newsm78 (картинките са една под друга). Ако не се лъжа, 3 ч. беше продължителността, и на мен ми се вижда доста   Rolling Eyes Еххх, и аз искам като Мър, за час и половина  Crossing Arms

# 66
  • Мнения: 4 785
Аз да кажа час и половина може и 2 да са, ако удължи - не я следя стриктно, но на толкова я пускам, понякога аз я включвам директно на 2, зависи от дрехите, ама 3... не съм я пускала на толкова много, мисля че като бяха две перални в една сушилня я пуснах на 2 часа и половина. Ама аз сама си нагласям времето  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 14
Да три часа и малко е тази екстра сухо,но на мен почти ви аги ми я съкратява.Някъде около час и нещо и изключва на напълно сухи.
Момичета,помагате!Как си чистите долния филтър?На 5 цикъла и ми светва индикатора и много трудно ми идва.В смисъл самото почистване.Махам с ръка каквото мога,а другото на терасата го изтупваш.Светнете ме как да го правя.Хубаво,че съм на първи етаж и. Изкъпе не хвърчи,ами ако бях по нависоко?  newsm78

# 68
  • Мнения: 6 028
Мии, докато не сменим пералнята (заради оборотите и други нейни прегрешения  Laughing), май няма да се случи сушилнята да ми скъси програмата по времетраене  Confused
За филтъра - мъжо още след 1-вото ползване го чисти, ама нямам идея как  newsm78 А сега разбирам,че имало индикатор - ще му кажа довечера, че да не се пъне след всяко ползване да маха  Grinning

# 69
  • Мнения: 4 785
Колко оборота е пералнята?

пп - единият филтър се чисти след всяко ползване, както и контейнера с водата, другия - по-рядко на един два месеца

# 70
  • Мнения: 6 028
Малко  Mr. Green Не знам точно колко  (от първите Indesit-и, на 15-16-17 години е вече), но дрехите излизат не достатъчно добре центрофугирани  Confused.
Тогава може и този  да е чистил, дето всеки път се чисти... Аз съм такъв лаик по тези въпроси,че няма накъде  ooooh! Добре, че е той, че да разучава кое-как  Embarassed

# 71
  • Мнения: 14
Колко оборота е пералнята?

пп - единият филтър се чисти след всяко ползване, както и контейнера с водата, другия - по-рядко на един два месеца
Сериозно ли на един ,два месеца? newsm78Защото в книжката ми е написано да се почиства когато светва индикатора,на 5 цикъла?Много ще се радвам,ако е на толкова,ама няма ли да се задръсти?Че то като светне и го отворя е така запълнен...

# 72
  • Мнения: 4 785
Колко оборота е пералнята?

пп - единият филтър се чисти след всяко ползване, както и контейнера с водата, другия - по-рядко на един два месеца
Сериозно ли на един ,два месеца? newsm78Защото в книжката ми е написано да се почиства когато светва индикатора,на 5 цикъла?Много ще се радвам,ако е на толкова,ама няма ли да се задръсти?Че то като светне и го отворя е така запълнен...

Може би говорим за различни филтри, ти за кой говориш - за този при барабана, в който се събират мъхове (при мен пише всеки път да се чисти) или за този, който е ниско долу и е много голям (пише всеки месец)?

# 73
  • Мнения: 13 222

Предложиха да ми харижат една, но била с комин  Mr. Green няма да е като твоята вероятно. Бързо отказах, ще я слагам в килера.
За тези с изход към комина момичетата доста са изписали по темата, добре си направила, че си отказала.
С изход към комина са по-икономични и по-добри, проблем при тях е, че искат комин.

# 74
  • Мнения: 14
Колко оборота е пералнята?

пп - единият филтър се чисти след всяко ползване, както и контейнера с водата, другия - по-рядко на един два месеца
Сериозно ли на един ,два месеца? newsm78Защото в книжката ми е написано да се почиства когато светва индикатора,на 5 цикъла?Много ще се радвам,ако е на толкова,ама няма ли да се задръсти?Че то като светне и го отворя е така запълнен...

Може би говорим за различни филтри, ти за кой говориш - за този при барабана, в който се събират мъхове (при мен пише всеки път да се чисти) или за този, който е ниско долу и е много голям (пише всеки месец)?
Точно този,който е отдолу.Този до барабана всеки път се почиства,това ми е ясно,ама за другия ми светва на 5 цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт