4 м. - кърмене на поискване и режим

  • 2 584
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
Момичета,
моля за съвет и мнение – къде бъркам?
Днес бяхме за първи път при новия педиатър. Тя ме хвърли в тиха лудост – каза да премахваме рязко и изведнъж нощното хранене. Според нея за 4-5 нощи бебето ще се научи да си спи по цяла нощ, без да се буди за хранене.Не знам дали да и вярвам че това ще проработи, но нещо трябва да се направи, защото съм зверски уморена от това често кърмене.
Ето и предисторията – Борис е на 4 месеца без 3 дни. Още от самото му раждане кърмя на поискване. В началото интервалите бяха на около 3-3,5 часа. Будеше се по 1 път за нощно хранене, рядко по 2 пъти.
 Към средата на 2 месец изживяхме 3-седмичен период на усилен разтеж, когато се хранеше  през 2 часа или по-малко ДЕНОНОЩНО. Устисках, макар че ми беше много тежко, бях абсолютно сама точно през този период. След това поразреди малко храненията, като ги докара до към 8 хранения за денонощието с 1-2 нощни кърмения.
От 3-4 седмици е пак същия кошмар, че и по-зле. Правим 11 кърмения в денонощието със задължителни 3 нощни кърмения. Още повече че той не е от поспаливите бебета и рядко заспива след кърмене, така че не мога да наваксам и аз със съня. През нощта прави пауза от 9-10 ч. до към 1-2 часа и това е, после пак нон-стоп през 2 часа...
Напоследък давам по-често вода, която той пие жадно, но после пак си иска да суче.
Мислих че не му стига кърмата ми и я увеличих с лактогонни чайове. Никаква промяна в режима.
Дайте съвет, какво да правя. Много съм уморена. Лекарката ми в Бг ме съветва да започна да захранвам с каши, за да започне да спи бебо през нощта. Аз обаче искам да бъде на кърма до към 5.5 – 6 месеца, и после да захранвам.

Наддаваме така :
Роди се 3,800
На 3 седмици-4,7300
На 1,5 месеца 5,420
На 3 месеца 6.600
На 4 месеца 7,250.

Благодаря на всички, които ми отговорят !

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Мислила ли си, че вече може да му растат зъбки? Мая на тази възраст започна да се буди (преди това спеше нощем) и нищо, освен кърмене не я приспиваше, а скоро започнаха да никнат зъбките.
Не съм съгласна с педиатърката ти и мога само да ти предложа да взимаш бебе Борис в леглото при теб - когато започнах да го правя, започнах да спя без проблем и аз. Ако това те смущава, можеш да преместиш неговото легло до твоето без предна решетка, и само да се дотъркалваш за кърмене, а после пак да се обръщаш и да спиш.
Кърмата ти вероятно му стига (съдейки по килограмите, наддавате съвсем добре), но има нужда да суче по-често и това е. Все пак, почивай, колкото и когато можеш. Всичко отминава и после ще си доволна, че си го кърмила на поискване.
П.с. Мая е на 15 месеца, и пак се буди за кърмене почти редовно (спим в едно голямо легло всички вече, за по-лесно). Предвид това, че зъбки растат постоянно до 2-2 1/2 години, нощното кърмене си е облекчение за мен.

# 2
  • Мнения: X
Да, за зъбките си права, май растат. От известно време фабриката за лиги работи на пълна пара. И си пъха всичко в устата за да си чеше венците.
А за спането - ами спим си заедно. Тоест слагам го вечер да си спи в леглото, но след първото нощно кърмене го взимам при мен (защото се кърмим винаги легнали), и после нямам сили да го местя обратно (пък и така се разсънва и пак трябва да го приспивам), и така си остава до сутринта. Но след нощните кърмения рядко заспива веднага, а започва  едно пъшкане и сумтене и мрънкане....Трябва да го люлея и люлея и така.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
И аз така започнах - първо я взимах след първото будене, а сега в новата къща не сме пренесли леглото и най така и ще си останем заедно, че ми е едно лесно... Simple Smile
А ако не люлееш? В смисъл, той пуска цицата и мрънка ли? Мая направо се отнася, сучейки, някой път и аз заедно с нея, и на сутринта се събуждам с гола цица, а няколко пъти - още я държи в устата си даже Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Ами, унася се на първото нощно кърмене, и аз с него (това за голата цица ми е познато Simple Smile).
Но в часовете след 3 часа е много неспокоен, и след кърмене пуска цицата и започва да се върти и да издава разни шумове...Ако заспиваше веднага нямаше да ми е проблем, щях да заспивам и аз и да си отпочивам, но уви... А през деня прави максимум 3 кратки дремки от по 40 минути до 1 час, така че пак не мога да си почина, камо ли да заспя...

# 5
  • Мнения: 473
Мартин беше по същия начин- спи от 9 до 1,2ч. и след това до сутринта се будеше на по час-два. Но от около две седвици спи през деня по 2 часа - чак се учудвам и аз и ми е едно такова неспецифично....
Проблемът е в зъбите - въоръжи се с търпение.
На мен лично ми помогна малко като започнах да го слагам малко по-късно за лягане. Опитай и успех

# 6
  • Мнения: 277
При нас положението е също е много проблемно през ноща. Так сме от самото раждане първо не спеше от колики сега не спи от зъби въпреки, че вече имаме две зъбчета положението продължава да е трагично. Буди се на всеки половин един час от 12/1 часа до сутринта, категорично отказва да легне при нас и се извива като струна като го вземем. Кърменето не го успокоява и приспива а и на всеки 30 мин. не мога да го кърмя. С водата същата работа цокне два пъти и почва пак да мрънка. Тази нощ беше кошмар, до 2 часа бях станала 8 пъти и така се изнервих, че реших да пробвам да го оставя да си мрънка, но стана още по зле той така се разсърди, че едвам успях да го приспя след един час. Понеже вече съм работеща майка вместо в 6 часа го кърмя към 4-4.30, за да мога да кърмя още един път преди работа. След като се нахрани в 4 часа поспива около два часа и пак почваме наново. Направо незнам какво да правя и аз, но съм на прага на изтощението от сега а за напред как ще я караме Laughing

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Направо не знам какво да кажа...  Sad
Зъбите на Мая никнат сравнително лесно, макар и тя да се буди нощем.
Зъбки... Все пак, мислете положително - с кърмене пак приспивате бебчовците по-лесно, отколкото без.
И това ще мине.
П.с. Разните там гелове за венци и охладени играчки никак ли не помагат?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 210
И ние сме така нощно време, но той пък се буди от спазми на корем4ето- изпъва краката нагоре и мрънка. Понякога пла4е и насън. Давам му да цокне (защото не су4е, само дръпва 2-3 пъти) и заспива за около 4ас. Лошото е,4е аз не мога да заспя веднага и то4но заспивам и вси4ко се повтаря. И аз ве4е съм на ръба -с това спане през 4ас....През деня спи максимум по 40-50мин., а аз не мога да заспя с него "по команда"..Спя си ве4е със заметната фанелка Stuck Out Tongue
М/у другото бях пускала тема в другия форум- притеснявам се как ще ги оту4им после да спят при нас?????

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не се тревожа точно за това. Четох мнения на по-опитни майки, че не е проблем, и обикновено до 2 г. възраст децата се научават.

# 10
Естествено,че ще иска да яде по-често,след като изяжда малко на едно хранене-количеството за едно хранене на 4 мес. е между 150 и 210мл.Моето дете е на 4 мес /род.11 юни/ и изяжда по 150 или 180 мл, храни се пет пъти през 3.5-4 часа и спи от 20ч. до 7-8 сутринта без да иска да яде!Сам се отказа от нощното хранене на 1.5 месеца.В момента тежи 7кг. и е 65см.,а се роди 51см.и 3600г.Щом твоето дете иска да яде толкова често,най-вероятно приема малки количества на едно хранене! сигурна ли се,че изсуква достатъчно- това,че наддава много не значи,че е така-просто общото количество мляко за денонощието е достатъчно!Ако искаш да спи по-дълго време,ще трябва сигурно да го дохранваш. В това няма нищо лошо-иначе ще се мъчиш още дълго време! При това кърмата ти вече ще намалява занапред по количество и качество!

# 11
А , ище нещо - как искаш да спи и да не пие вода, като е гладен!.... Моят син не пие капка вода-отказва категорично!

# 12
детето ми е на 4 месеца и го кармя и през ноща не вигдам нисто лошо

# 13
  • София
  • Мнения: 2 958
Neka i az da vi kaja:Vuobshte ne me pritesniava fakta ,che moje da svikne da spi pri nas ili trydno da se otychi ot noshtno hranene.S purvoto si dete se pritesniavah izlishno za mnogo neshta....s techenie na vremeto razbrah ,che za vsichko si ima vreme i deteto samo pokazva koga e gotovo da se otkaje ot kakvoto i da bilo.Taka beshe i s otkazvaneto ot pampersa,ot shisheto s biberon....i mnogo drygi neshta-iziskvat se ysilia.V momenta bebeto go kurmia prez noshta,kogato pojelae.Ima noshti,v koito se subyjda po 2 puti.Dryg put -samo vednuj,a ima slychai kogato mrunka po ciala nosht i si spi pri nas-davam my da cokne i si zaspivame ,kakto kazva boo .... Grinning
Kogato ne sum spala dobre prez no6ta,spia s nego sytrinta dokato i toi spi-vse pak i toi se izto6tava.A prez denia i toi spi za po 30-40 min.
Vajnoto e da sme zdravi!

# 14
  • Мнения: X
Цитат на: Anonymous
Естествено,че ще иска да яде по-често,след като изяжда малко на едно хранене-количеството за едно хранене на 4 мес. е между 150 и 210мл.Моето дете е на 4 мес /род.11 юни/ и изяжда по 150 или 180 мл, храни се пет пъти през 3.5-4 часа и спи от 20ч. до 7-8 сутринта без да иска да яде!Сам се отказа от нощното хранене на 1.5 месеца.В момента тежи 7кг. и е 65см.,а се роди 51см.и 3600г.Щом твоето дете иска да яде толкова често,най-вероятно приема малки количества на едно хранене! сигурна ли се,че изсуква достатъчно- това,че наддава много не значи,че е така-просто общото количество мляко за денонощието е достатъчно!Ако искаш да спи по-дълго време,ще трябва сигурно да го дохранваш. В това няма нищо лошо-иначе ще се мъчиш още дълго време! При това кърмата ти вече ще намалява занапред по количество и качество!

Не може да се прави сравнение между изцяло кърмено и изцяло изкуствено хранено бебе. Как според теб да определя по колко мл. кърма изсуква ? Това е толкова относително. Но категорично - бебето ми не е гладно след кърмене. Факт е че на последното кърмене за деня предлагам и втората гърда (иначе редувам гърдите), но той не иска. Това означава че се е нахранил. Обикновенно сам пуска гърдата като се нахрани, и не мога да го накарам да суче повече, ако не иска.
Дохранване - какво имаш предвид ? С адаптирано мляко ли? Категорично против съм. Кърма имам достатъчно, няма нужда да дохранвам.

# 15
  • Мнения: X
Цитат на: Anonymous
детето ми е на 4 месеца и го кармя и през ноща не вигдам нисто лошо

Не казвам че кърменето през нощта е лошо, казвам само че кърменето през 2 часа през нощта е съсипващо (това е нормално само за много малки бебета според мен).
За по-нормално намирам кърмене през нощта не повече от 1-2 пъти, например в 2 и в 5 часа.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Mishence,razbira se ,che  ne moje da se pravi sravnenie m/y dvete hranenia..../.izkystveno i kurma/.Absolutno si prava i za dohranvaneto.Ne slyshai vuobshte takiva suveti za dohranvane.
Podkrepiam te napulno.Az sum po4ti v sushtata sityacia ,sega s malkoto bebe.Golemiat mi sin e hraneh s adaptirano mliako i  si speshe po ciala nosht....Peminala sum i po drygia put Simple Smile

Yspex

# 17
  • Мнения: 473
Цитат на: Mishence
Цитат на: Anonymous
Естествено,че ще иска да яде по-често,след като изяжда малко на едно хранене-количеството за едно хранене на 4 мес. е между 150 и 210мл.Моето дете е на 4 мес /род.11 юни/ и изяжда по 150 или 180 мл, храни се пет пъти през 3.5-4 часа и спи от 20ч. до 7-8 сутринта без да иска да яде!Сам се отказа от нощното хранене на 1.5 месеца.В момента тежи 7кг. и е 65см.,а се роди 51см.и 3600г.Щом твоето дете иска да яде толкова често,най-вероятно приема малки количества на едно хранене! сигурна ли се,че изсуква достатъчно- това,че наддава много не значи,че е така-просто общото количество мляко за денонощието е достатъчно!Ако искаш да спи по-дълго време,ще трябва сигурно да го дохранваш. В това няма нищо лошо-иначе ще се мъчиш още дълго време! При това кърмата ти вече ще намалява занапред по количество и качество!

Не може да се прави сравнение между изцяло кърмено и изцяло изкуствено хранено бебе. Как според теб да определя по колко мл. кърма изсуква ? Това е толкова относително. Но категорично - бебето ми не е гладно след кърмене. Факт е че на последното кърмене за деня предлагам и втората гърда (иначе редувам гърдите), но той не иска. Това означава че се е нахранил. Обикновенно сам пуска гърдата като се нахрани, и не мога да го накарам да суче повече, ако не иска.
Дохранване - какво имаш предвид ? С адаптирано мляко ли? Категорично против съм. Кърма имам достатъчно, няма нужда да дохранвам.

Няма да ти казвам колко пъти съм била на границата да дам адаптирано мляко само и само да спи.
Потърпи малко ще мине както всяко нещо.
Преди време в момент на криза Raya много правилно ми беше написала че бебчетата са на етапи - добри или лоши, и всичко се израства и забравя.
Според мойте наблюдения бебока търси гърдата през нощта за успокоение и да си почеше венците- явно го боли милото много
Целувки на бебока и пак ти казвам търпение, ще отмине
 Grinning

# 18
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета, страхотна подкрепа сте.
Благодарение на всички вас в този форум научих доста за кърменето, и досега се справях.

Моя много близка приятелка ме съветва да наложа стриктен режим на хранене по часове, с интервал 2.5 - 3 часа. Последно хранене в 12 вечерта, после чак в 6 сутринта. Да го мъча ли детето, мислите ли че ще има ефект? Склонна съм да опитам, само не знам в комбинация със зъбките дали няма да го разстроя допълнително, и да условня още повече положението...

Ето, сега плаче - гладен е много, а се кърмихме преди 2,5 часа.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Моля ти се, не мъчи детето с режим!
Аз съм го правила, когато Мая беше мъниче, и сега още ме боли сърцето как е плакала, милата, а аз съм се дзверила в часовника! Добре, че ми мина!
Не си измъчвай детето. Още повече, че режимът по принцип е за изкуствено хранени деца, а не за кърмени - двете хранения нямат нищо общо.

# 20
  • Мнения: 473
Цитат на: Mishence
Благодаря ви момичета, страхотна подкрепа сте.
Благодарение на всички вас в този форум научих доста за кърменето, и досега се справях.

Моя много близка приятелка ме съветва да наложа стриктен режим на хранене по часове, с интервал 2.5 - 3 часа. Последно хранене в 12 вечерта, после чак в 6 сутринта. Да го мъча ли детето, мислите ли че ще има ефект? Склонна съм да опитам, само не знам в комбинация със зъбките дали няма да го разстроя допълнително, и да условня още повече положението...

Ето, сега плаче - гладен е много, а се кърмихме преди 2,5 часа.

миличка дай на бебето си да яде като е гладно и после си играйте спокойно и се радвайте един друг

# 21
Много добре те разбирам Имам дъщеря  Елина на два месеца и 22 дни Доста ревливо бебе със страхотни колики През втория месец се бяхме поуспокоили ,но сега  наново  болките са жестоки.Нямаме режим на хранене-когато е гладна давам да суче Сега е през 3,5-4 часа   Нощите са много различни - понякога спи от 21.00 до 7.00 а понякога се буди към 2.00 часа Но аз и давам за да не се тормози А колкото до съветите - не ги обичам, но смятам че трябва да започнеш да даваш на бебо и  пюренца Аз имам и голяма  дъщеря Ива  на 12 години и е захранена на 3 месеца Е тя беше кротко бебе... Но съм твърдо против режимите! Просто бебето ти си е по-капризничко Ще мине и ще позабравиш! Успех Simple Smile

# 22
Може да се провери по колко изяжда на всяко хранаене с пробно кърмене-като се тегли преди и след нахранване-друг начин за да разбереш по колко яде няма!Тогава ще си наясно, а сега могат да се правят само догадки.Но между другото имам приятелка, на която детето пиеше много вода след нахранване и се хранеше на малки интервали и почти не спеше между храненията и при това не плачеше почти никак,а при пробното хранене се оказа, че изяжда 40-50мл..Тогава беше почти на три месеца! Мисълта ми е,че ако искаш да не го храниш през 2-3ч, трябва да си сигурна по колко изяжда на едно хранене и, ако не му е достатъчно, единственият начин да се освободиш от непрекъснатото даване на цицата е да го дохранваш! Ако не искаш да дохранваш-ще се храните по цял ден,докато не ти спре млякото! Просто направи пробно кърмене и ще се ориентираш сама!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 914
Mishence,

кърми си бебчето, когато то иска. 2,5 часа е нормален срок да огладнява. Кърмата се усвоява по-бързо от ад.млека.

Не всяко дете може да се храни на режим. Насила сложеният режим е тормоз не само за бебето, ами и за родителите. Помисли си, как би се чувствала ти, ако някой те кара да ядеш по часовник? И ако точно сега имаш нещо по-интересно или просто не си гладна, тогава какво?

Историята с пробното кърмене споделена от госта без съмнение е трогателна и трагична. Жалко, че още една майка е спряла да кърми поради лекарска некомпетентност. Пробното кърмене е изключително неточен метод. Резултатите от него са абсолютно нереални. Същото важи и за пробното изцеждане.

А изказването на другия (или същия) гост, че кърмата намалявала като количество и качество е направо за "Господари на ефира". Гаранция, че ще спечели първото място. Къци и праха му няма да може да диша...

# 24
Мила, аз самата съм лекар и не съм спряла да кърмя-дохранвам с адаптирано мляко вече два месеца,защото кърмата ми беше малко и детето ми беше неспокойно и плачеше след хранене! Сега се храни нормално и все още не се е отбило! Това ми е второто дете и всичко което казвам съм го изпитала вече веднъж-сега просто се повтаря всичко, и за сега/да чукна на дърво/нямям проблеми! Вариантите са два-или храниш достатъчно и детето е спокойно,или храниш често и помалко-всеки трябва да си избере сам! А и съвсем не съм за изкуственото хранене, при условие,че има достатъчно кърма.При идването на менструацията хормонът отговорен за отделянето на кърмата намалява и неизбежно един ден тя спира - това не съм го измислила аз!

# 25
Детето само си изработва режима, ако е добре нахранено-не съм го насилвала- напротив-само го  храня, преобличам и му се радвам! Повтарям, това ми е втори "опит"!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Anonymous
При идването на менструацията хормонът отговорен за отделянето на кърмата намалява и неизбежно един ден тя спира - това не съм го измислила аз!


Оо, я стига, менструацията ми се възстанови когато Ради беше на 1г2м. и не само, че кърмата не ми намаля, но даже имах прекалено много. Вече сме на 2г5м. и още се кърмим. А и изобщо не съм само аз. Можеш и сама да провериш тук.  Някъде след 4-месец количеството кърма се регулира спрямо тази, която бебто изсуква. С две думи - кърмиш повече-имаш кърма, не кърмиш често - намалява. А като лекар трябва да занеш, че процентът жени, които нямат достатъчно кърма е много малък. По-скоро проблемът е в неосведомеността, за съжаление и на много лекари.

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Хм, госте, виж малко тук:
www.breastfeedingbasics.com
и тук:
www.lalecheleague.org
и тук:
www.kellymom.com
Има и още много, ама айде, това за начало.
За менструацията какво да ти кажа, дойде ми отново, когато малката беше на 8 месеца, сега е на 15 и се кърмим повече от успешно. Важна за лактацията е честотата и регулярността на кърменето, а не цикълът. Има майки, които кърмят до 3-4 години, и имат и цикъл, и всичко.
А между другото, ако имаш желание и търпение, можеш да преминеш изцяло на кърмене. Това ей така между другото го споменавам, няма нищо общо със зададената тема Simple Smile

# 28
  • САЩ
  • Мнения: 323
Госте, а за мен какво ще кажеш - цикъла ми се възстанови когато дъщеря ми беше на 5 месеца, а я кърмих до 2 г и 5 м. Не знам кой е измислил, че като дойде менструацията кърмата почва да намалява и спира, но не е прав!

# 29
О, сладурани, менструациятя ми дойде на40 ден от раждането на синът ми , а това не се случва рядко, а и какво разбирате вие от медицина-за това ще се оплаквате цял живот-щото много знаете!Кърмете се ако искате и денонощтно, а след това ще се дундуркате-това си е ваш избор!.....

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не се заяждайте, моля.
Какво общо има медицината с това? Явно причината при теб е друга, щом цикълът не влияе на всички останали.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 914
То госта, май се засегна заради приза в "Господари на ефира". Извинявам се.

НО това, че си лекар и имаш вече едно дете, не е оправдание, че умишлено заблуждаваш майките. Прочети внимателно - въпросът е за бебе на 4 месеца. Разбира се, че кърмата намалява и спира. Някъде около 3 - 4,5 година на детето, ако съблюдаваш естественото му развитие. А за качеството - какво да коментираме - човека е бозйник и се изхранва и развива като малък най-добре с кърма. То вярно, че има разни легенди и митове, като тези за Ромул и Рем, дето ги кърмила вълчица, както и документирани случаи на бебета отгледани от примати. Разликите във физическото развитие, наблюдавани при тези случай, могат единствено да служат като пример за вредите нанесени от несвойствена за човешкото дете храна. (Сега да не ми припомняте за Маугли и Тарзан, моля.)

Разбира се, ад. млека са възможно най-приближени по състав до кърмата. Спасили са много бебета (и майки).

Мисля, че да се агитира в полза на изкуствен заместител (и то от лекар), при условие, че дохранването не е наложително, е меко казано неуместно.

# 32
  • Мнения: 3 379
Само и аз да кажа на госта-лекар, че менструацията ми дойде на 50-тия ден, а кърмя веиче пет и половина месеца без да дохранвам и да давам каквото и да е друго. Не виждам логиката в изказването ви, пък дори и да сте лекар?!?

# 33
НЕ ВСИЧКИ МОГАТ ДА КЪРМЯТ КОЛКОТО ИСКАТ - АКО БЕШЕ ТАКА, НЯМАШЕ ДА СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ АДАПТИРАНИ МЛЕКА-ТЕ ЩЕ БЪДАТ ИЗЛИШНИ, А КОЛКОТО ДО ВРЪЗКАТА С МЕДИЦИНАТА, ПО-ГОЛЯМА Е ОТКОЛКОТО С АВТОМОНТЬОРСТВОТО НАПРИМЕР!ГОЛЯМ РАЗДЕЛ ОТ ДЕТСКИТЕ БОЛЕСТИ Е ХРАНЕНЕТО-ИЗКУСТВЕНО И ЕСТЕСТВЕНО!А,АКО НЕ БЕШЕ СВЪРЗАНО С ХОРМОНИТЕ И БАБА МИ ЩЕШЕ ДА МИ КЪРМИ ДЕТЕТО-НАЛИ СПОРЕД ВАС ЗАВИСИ САМО ОТ ЖЕЛАНИЕТО!...

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Успокой топката! Този форум е за взаимопомощ, а не за заяждане.
В интерес на истината има много случаи на т.нар. "индуцирана лактация" - ти си медицинско лице, нали? Значи знаеш какво искам да кажа.
Кърменето се подчинява на прост рефлекс - сукане (търсене)=производство на мляко (предлагане). Ако стимулираш млечните жлези (с помпа, ръчно, или най-добре с бебе), че произвеждат мляко. За това на запад има практика понякога осиновителки да се подготвят за бебето, което ще се роди и което ще осиновят, и да го кърмят - без да са раждали.
И разбира се, има случаи на баби, кърмили внуците си - аз познавам такава.

Пак ще напомня, че тук обменяме мнения, съвети и си помагаме. Най-важното е да се уважаваме.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 914
Цитат на: Anonymous
НЕ ВСИЧКИ МОГАТ ДА КЪРМЯТ КОЛКОТО ИСКАТ - АКО БЕШЕ ТАКА, НЯМАШЕ ДА СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ АДАПТИРАНИ МЛЕКА-ТЕ ЩЕ БЪДАТ ИЗЛИШНИ, А КОЛКОТО ДО ВРЪЗКАТА С МЕДИЦИНАТА, ПО-ГОЛЯМА Е ОТКОЛКОТО С АВТОМОНТЬОРСТВОТО НАПРИМЕР!ГОЛЯМ РАЗДЕЛ ОТ ДЕТСКИТЕ БОЛЕСТИ Е ХРАНЕНЕТО-ИЗКУСТВЕНО И ЕСТЕСТВЕНО!А,АКО НЕ БЕШЕ СВЪРЗАНО С ХОРМОНИТЕ И БАБА МИ ЩЕШЕ ДА МИ КЪРМИ ДЕТЕТО-НАЛИ СПОРЕД ВАС ЗАВИСИ САМО ОТ ЖЕЛАНИЕТО!...


Няма нужда да викаш. А доводът с ад.млека е смешен. Произвеждат се за пари.

Само за статистиката - в родилният пих Парлодел за да ми намалее кърмата, цикълът ми дойде на 43-тия ден след раждането. Кърмя детето си 11 месеца и няма изгледи скоро да се отбие. Та хормоните както спират, така и подпомагат.

# 36
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Anonymous
НЕ ВСИЧКИ МОГАТ ДА КЪРМЯТ КОЛКОТО ИСКАТ - АКО БЕШЕ ТАКА, НЯМАШЕ ДА СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ АДАПТИРАНИ МЛЕКА-ТЕ ЩЕ БЪДАТ ИЗЛИШНИ, А КОЛКОТО ДО ВРЪЗКАТА С МЕДИЦИНАТА, ПО-ГОЛЯМА Е ОТКОЛКОТО С АВТОМОНТЬОРСТВОТО НАПРИМЕР!ГОЛЯМ РАЗДЕЛ ОТ ДЕТСКИТЕ БОЛЕСТИ Е ХРАНЕНЕТО-ИЗКУСТВЕНО И ЕСТЕСТВЕНО!А,АКО НЕ БЕШЕ СВЪРЗАНО С ХОРМОНИТЕ И БАБА МИ ЩЕШЕ ДА МИ КЪРМИ ДЕТЕТО-НАЛИ СПОРЕД ВАС ЗАВИСИ САМО ОТ ЖЕЛАНИЕТО!...


Баба ти със сигурност е кърмила,когато и е било времето за това.Колкото до липсата на кърма,аз лично бях свидетел в болницата след раждането как повечето момичета пиеха хапчета за спиране,а на близките си на "прозорчето за свиждане" казваха с тъжен глас че нямат кърма.Преди да забременея ,почти всички майки с които говорех ми се "оплакваха" как или въобще не им е дошла кърмата или е спряла от раз след седмица-две.Имаше и такива дето са кърмили и по месец.И се чудех,дали радиацията или нещо друго имат вина за тази работа,че днешните жени не могат да кърмят Sad .Е,в родилното поне ми се изясни Laughing .И много се радвам,че не съм от тези дето им е спряла кърмата,преди да е дошла Grinning .
Да не говорим,че всяка нова мама има нужда от компетентен съвет.А ако го получи по начина по който го даваш ти,ще стигне до кривата круша.

П.П. Забравих да добавя,че когато човек има желание и подходящ съвет,няма невъзможни неща.Ето пресен,пресен пример : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7764

# 37
  • Мнения: X
Цитат на: boo
Мислила ли си, че вече може да му растат зъбки? Мая на тази възраст започна да се буди (преди това спеше нощем) и нищо, освен кърмене не я приспиваше, а скоро започнаха да никнат зъбките.
.


Боо, ти си пророк Simple Smile
Не знам дали е рано, но на Борис вчера му открих 2 пробили зъбчета Simple Smile
Вчера консистенцията на акото му беше по-гъста и това ме накара да проверя...иииииииииии.... 2 бисерчета долу в средата Simple Smile
Напоследък постоянно си върти главата като му дам цица, и се кърмим все в странни пози или като е полузаспал. И интервалите на хранене е увеличил - на 3.5 часа приблизително. Дали и това е от зъбките, или почваме кърмаческа стачка ....

Общи условия

Активация на акаунт