Професионален детски фотограф къде?

  • 60 029
  • 201
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 732
И на мен ми е странно, че постоянно се разчистват линкове, а последния стои  newsm78 . Логика не виждам!

Ами то за това си стои темата от 3 години с 11 страници, а вчера беше с 12  Grinning

# 166
  • Мнения: 260
И аз не разбрах защо ми изтрихте поста? Не ви хареса истината, че снимките изглеждат като от 10 лв. по морето за ретро снимка ли?

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
може би самият линк е бил проблем и тип "реклама"...
защото и аз коментирах, че не ми харесва.  hahaha

# 168
  • София
  • Мнения: 983
Ходихме при Елена Карагьозова в Асеновград и съм страшно разочарована от сесията Crossing ArmsНе бих я препоръчала-искахме най-голямата сесия,а тя претупа всичко и през цялото време повтаряше изберете си вие декори (а те са в 2 стаи и щеше да ми трябват 2 седмици за да се ориентирам сама),какво искате,разгледайте снимките и кажете (е дори и от посочените нейни снимки не ги направи нашите такива),притеснено й било,че дъщеря ми не стои седнала сама (със запазен час бяхме и казах възрастта й,а и няма ограничение за възраст на децата), бързаше ли,не ни хареса ли, не знам,но за тези пари съжалявам адски много ooooh!

# 169
  • Мнения: 5 259
Аз много се дразня на призиви да си избера. Човекът ако е професионалист, той трябва да има визия как да направи снимката. Аз ако я имам, ще мога и сама да си я направя. За мен лично майстворството на фотографа не е в притежаването на скъпа техника в щракането. Майсторството е в дизайна на композицията. Как да изобразиш точно ето това конкретно дете, а не просто да щракаш на рандъм фонове.

И седенето какво общо има? Моята дъщеря я водих да я снимат на 4 месеца някъде и си беше съвсем легнала. Никой не е очаквал от нея да седи, още по-малко сама.

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
ако си от софия, защо чак в Асеновград, тя Карагьозова нали в софия живее през седмицата? Не винаги цената и качеството вървят за ръка. А и нейните аксесоари...толкова хора вече имат снимки с декорите й, с дрехите и панделките й, че се губи някак индивидуалността.

Аз пък ще ходя при моята любимка, която напусна нашия град и отиде на 350 км от тук, но ! освен, че нейните композиции (както ги наричате) ми харесват, също и не се е превъзбудила с цена като някои имена тук.

# 171
  • София
  • Мнения: 983
Защото всички,които ми допадат като портфолио,ако може така да се каже, ми даваха час за 2017 г. (запитването ми беше края на м. Септември), а исках да снимат дъщеря ми на същата възраст,на която снимаха и синът ми.
Първоначално се уговорихме с друга 'фотографка', но остана да уточним вътре или навън снимките и от този момент нататък тя спря да си вдига телефона, тогава се пренасочих към въпросната, а след сесията ми се обадиха от Калина ме снима (тя снима синът ми преди 3години), че имат час за края на ноември.

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Имах предвид, че Елена К снима в софия също, питала ли си я? Поне преди така казваха..

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 3 145
Елена НЕ снима в София, живее там, но работи само в Асеновград. Не дава идеи, защото има достатъчно снимки в нета, че всеки може да си направи някакъв предварителен план или поне да има визия за снимките.
Следя работата на доста фотографи и смея да твърдя, че повечето копират от нея - декори, аксесоари, дори и пози при децата.

# 174
  • Мнения: X
Какво значи да има предварителен план и идея? И аз не съм съгласна, че трябва да разгледам 1 тон снимки, за да имам визия как ще изглеждам. Още повече, че винаги искам снимки без декори, шапки и джинджифлюшки. Според мен повечето фотографи са се оставили на инерцията и рядко влагат нещо повече от себе си.
Скоро ходих при Калина (за 3 ти път) и останахо леко разочарована от резултата.  Като отношение, забележка нямам!

Последна редакция: ср, 23 ное 2016, 09:33 от Анонимен

# 175
  • Мнения: 18 268

Следя работата на доста фотографи и смея да твърдя, че повечето копират от нея - декори, аксесоари, дори и пози при децата.


А следиш ли фотографи извън България? Защото определено никой у нас не е измислил топлата вода. Wink Не отричам, че има много добри идеи, но определено не е революционер на декори, аксесоари и пози.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Елена НЕ снима в София, живее там, но работи само в Асеновград. Не дава идеи, защото има достатъчно снимки в нета, че всеки може да си направи някакъв предварителен план или поне да има визия за снимките.
Следя работата на доста фотографи и смея да твърдя, че повечето копират от нея - декори, аксесоари, дори и пози при децата.

Не говоря за споменатата Елена, а по-принцип. Не мисля, че като се отиде на фотосесия, точно клиента е този, който трябва да има визия за снимките. Нали това е работата на фотографа и за това му се плаща.
 И да - копират се един друг и взаимно се обвиняват, че им крадат идеите.

# 177
  • Мнения: X
Не дава идеи, защото има достатъчно снимки в нета, че всеки може да си направи някакъв предварителен план или поне да има визия за снимките.


Това е абсурдно. Клиентът може да има идея за една две пози, но изначално точно това е работа на фотографа. Не само да щрака, но и да направи композицията.

# 178
  • Мнения: 18 268
Не дава идеи, защото има достатъчно снимки в нета, че всеки може да си направи някакъв предварителен план или поне да има визия за снимките.


Това е абсурдно. Клиентът може да има идея за една две пози, но изначално точно това е работа на фотографа. Не само да щрака, но и да направи композицията.

 Peace Абсолютно. Да не говорим, че не всичко, което се вижда по снимките, може да бъде универсално подходящо за всеки.

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 3 145
След като ме цитирате всички се чувствам длъжна да ви отговоря - разговаряла съм с Елена за това - да дава ли насоки или не за снимките. Тя казва, че повечето родители, които снимат децата си при нея имат идея, разгледали са, искат конкретна поза и т.н. Срещала е отпор, като е изразявала позиция, затова предпочита да не го прави. До сега съм снимала дъщеря ми 5 пъти при нея. За някои от кадрите съм предварително подготвена с аксесоари, идеи и т.н. За други - казвам, че искам да експериментираме с нещо ново, с нещо което не е снимала до сега, а много и се иска - винаги е готова! Не съм и адвокат, не я защитавам, но познавам работата и подхода. До сега винаги съм оставала много доволна от работата и.

Следя работата на доста фотографи и смея да твърдя, че повечето копират от нея - декори, аксесоари, дори и пози при децата.


А следиш ли фотографи извън България? Защото определено никой у нас не е измислил топлата вода. Wink Не отричам, че има много добри идеи, но определено не е революционер на декори, аксесоари и пози.
Гледала съм и чужди, да. Не е измислила топлата вода, но в Бг повечето копират нея.

Общи условия

Активация на акаунт