Юлска точица расте, даже вече има сърчице! - Тема 2

  • 22 249
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 613
Леле колко много сте изписали !

Да се включа и аз относно стриите. Освен мазилата е много важно да се пият много течности. Ако не пием достатъчно кожата няма да ни е еластична, което означава минимум 1,5л на ден. Ама минимум!
За мамите, които предлагат маслото на Икаров, видяли ли сте, че не се препоръчва преди 4 месец??
Аз засега ползвам едно на HIPP (http://www.baby.store.bg/prdimg/72782/masazhno-olio-za-bremenni-protiv-strii.jpg). Това намерих, това взех. Мазно е, друго няма какво да кажа на този етап. Подходящо е за начална бременност.
И все пак - дали е наследствено или не, дали е важно да се мажем или не според мен е важно за тези, които не искат стрии все пак да се мажат. Дори и да не помогне, поне ще сме направили всички възможни усилия (олио + течности). Не мислите ли?

За коремчето : Абе и на мен малко ми се изду  ooooh! Ама не е ли рано? Не е ли рано да се уголемяват, при положение, че бебо е едва 3 -4см ? Питам наистина, защото не знам. МОже би някой ще сподели с предна бременност. Иначе и аз знам , че при втора бременност си личи от по-рано. А мои приятелки все ми казват, че преди 5 месец едва ли ще ми проличи. Хммм  ooooh!

Относно витамините и ФК аз нямам проблем с гаденето. Пия си всичко.

diyana_mihova : Питаш за гаденето. При мен вече отшумява. От една седмица насам само веднъж ми се догади и то заради мигрена. Май наистина минава с времето   girluu

# 706
  • София
  • Мнения: 131
plesure, какво значи това, че не трябва да се възбуждаме ли? Това поставя някои неща в съвсем друга светлина Thinking Blush
Постоянно научавам нови неща със вас Hug
(благодаря за упражнението  bouquet това ще се прави)

иди ги разбери ... глупаво звучи определено, още повече ние си правихме секс буквално до деня преди раждането, но имах лека и безпроблемна бременност. Може би тези, които са на лекарства, е препоръчително да се пазят повече, включително и да не се възбуждат докато може да са в опасност. Просто написах това, което съм чувала и как го обясняват.

# 707
  • Мнения: 766
абе на места пише че колкото и да се мажеш ако кожата ти е предразположена към стрий спасение няма!Аз съм много против това мазане и не мисля да се мажа с каквото и да било.

Обаче вече имам друг проблем  Shocked е не мога да намеря какво да обличам вече качила съм 2.5кг но явно са само на бюст и корем то сляп да си ще видиш че съм бременна а аз още не съм казвала на никой освен на родителите. При вас как е личи ли ви вече?
Точно това обяснявах във ФБ, че и аз съм се подула страшно и от 100км ми личи ,че съм бременна.Взех да се заглеждам по дрехите за бременни,ама .... Confused Всички казват туника и клин,ама не мога да се гледам с клин  ooooh! Никога не съм ходила по разни клинове...та и аз съм малко в безисходица .Само няма да си стягам повече корема с дънки и тесни панталони- ще дам воля на шкембенцето да си расте...клюкарките пред блока веднага ще ме надушат  #2gunfire
(на мен много си ми личи,защото ми е 3та бременност)
За стриите- вечните спорове и размисли...не знам кой е прав и кой не.Само споделям,че аз не съм се мазала през нито една бременност и нямам ,просто нямам  Crazy Виж целулитче,5-6 бръчици имам ,ама стрии- неее  Mr. Green Според мен  си е до самата кожа...

Последна редакция: вт, 03 дек 2013, 12:59 от mini_moni

# 708
  • Мнения: 0
Странно ми стана за минералната вода с флуор, защото в книгата за бременни, която чета, пише:
"Флуорът предпазва от зъбен кариес. Добре е да пиете всекидневно минерална вода, която съдържа флуор. Достатъчно е една чаша на ден."

# 709
  • Варна
  • Мнения: 483
И на мен доста ми личи вече. По-големия размер дрехи, които сложих преди 2-3 седмици вече са ми теснички (панталоните). Тази събота местих копчетата на единия  Embarassed Иначе отгоре слагам някой широк пуловер да не ме хванат на работа, защото съм решила да казвам чак в началото на януари и после живот и здраве - болничен. Обаче с тази скорост докато дойде моментът няма да има нужда от думи май.. Rolling Eyes
Купих си от един магазин втора употреба дънки и панталон за бременни, но още им е рано. За нещо, което ще се носи толкова кратко няма нужда да се дават луди пари според мен. Двете ми излязоха 10-тина лева, а нови щяха да са поне 100.

За стриите, май е крайно време да си взема нещо, защото определено съм склонна. Преди години качих рязко килограми и ми се образуваха отвратителни червени стрии по бедрата, които после изсветляха, но са си там.

# 710
  • Мнения: 556
това е от оня тип въпроси все едно за световната конспирация. Противниците и застъпниците са много ожесточени и всеки отстоява своето. Ето тука има малки инфоM http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45168.0: Аз съм си избрала анти-флуор позицията Peace. Но пак казвам, няма еднозначна позиция по въпроса в световен мащаб

# 711
  • Мнения: 770
Относно килограмите - отслабнала съм с 1 кг. От непрекъснатото гадене не мога да се храня.
Коремът ми малко се е позаформил, но два по-широки костюма все още ми стават. По-нататък ще си купя панталони "с медузник", както ги нарича един наш прятел - панталон с широк ластик за бременни. За сега все още се побирам в панталоните.
Аз пък имам проблем с течностите - не мога нищо течно, освен фреш. Вода - никак. Незнам как да се насилвам повече - просто ми се повдига от водата.

# 712
  • Мнения: 143
1905vv аз съм същата водата не ми понася без значение минерална изворна чешмяна, но пък за сметка на това много добре ми действа сока от компот без значение какъв.Мисля, че не е чак такъв проблем, че не можем да пием вода, въпроса е да не се обезводняваме

# 713
  • София
  • Мнения: 547
Duduna, веге са, защото капсулата не е желатинова (от желатиновите капсули ми се повръща Sick)
Аз от зоя основно си пазарувам, затова първо там погледнах за добавки Simple Smile
Иначе, съм вегетарианка, хапвам риба отвреме навреме, но по-скоро рядко; яйца ям също, но не ям млечни - тялото ми не ги ще (и много ми е мъчно за баницата Cry) Много добри отзиви за пилешко има за livadi.bg предлагат на по-сносни цени. Мисля, че няма био сертификат. Лятото исках да взема нещо за месоядното население вкъщи (те имат един хладилен камион, дето в различните дни е в различен квартал) ама така и не го направих, така че нямам личен опит.

bebe2, ще се мажем, какво да правим  Grinning по-добре да го правим, нали така Simple Smile
иначе, темата за вегетарианството е много дълбока Mr. Green честно казано, много обичах кюфтета, обаче така ми става лошо от тях, да не ви разправям. Мисълта ми е, че тялото ми си има някакви идеи какво приема и какво не, а оттам нататък, аз гледам да му подсигуря по-критичните вещества. Като не мога да ям млечни, наблягам на тахана за калций, примерно. То не е и само какво приемаш, а и как го усвояваш.  Вярно е и за протеините и по-трудно се натрупва мускулна маса при вегетариански режим, но не е и невъзможно. Но аз съм от много време на такъв режим, ще го измисля някак Simple Smile

raika, честно казано по интуиция я избрах тази фолиева киселина Simple Smile
И аз обожавам миризмата на какаовото масло  Heart Eyes

plesure, благодаря ти за това уточнение Simple Smile притесних се, че съм в нарушение без да знам Simple Smile

панталони "с медузник", както ги нарича един наш прятел - панталон с широк ластик за бременни..
hahaha hahaha

# 714
  • Мнения: 505
Най - после и аз мога да се похваля , че чухме сърчицето. Засега всичко е наред. Доста се успокоих.

# 715
  • Мнения: 19
mi_ivanova, поздравления. Дано и за напред всичко да минава гладко Simple Smile

# 716
  • Мнения: 17
Здравейте момичета! Вече и при мен има добри новини, след всички неприятности до тук. Днес чухме сърчице..., видяхме ембрионче и кръвоносната му система дори, толкова бях щастлива!!! А таткото се просълзи! Според докторката всичко е наред, точица е цели 8 мм. и се развива правилно. Терминът ми е на 22.07. Баткото също е много щастлив и вече иска да знае момче или момиче ще е ! Сега съм на преглед на 17.12, аз реших че ще ходя на платената консултация в Щерев и там ще раждам след това.. след всички перепети през които минах и доктори, които ми наприказваха куп ужасии.. мисля че открих моята докторка. Колкото до мазането, аз и предишния път се мазах с бебешко олио, сега пак така, защото и на мен вече коремчето ми личи! Ползвам олиото на Бочко Wink Все ми се струва, че е малко рано, за коремче, но... важното е да сме здрави! Онзи ден, даже ме питаха в работата.. напълняла ли съм, или... а съм качила само 1 кг?!  От другата седмица смятам да си пусна отпуска, че и без това имам да чистя стара и от януари излизам в болнични! Та това е от мен! Стискам палци на всички мами!

# 717
  • Мнения: 6
Здравейте, бъдещи и настоящи мами! newsm51 Отдавна ви чета, иска ми се да се присъединя към вас. Бременна съм за 4 път. Ще се радвам заедно да споделяме хубавите моменти, които ни предстоят. От Павликени съм, на 27г. с термин 07 07 2014г. Пожелам ви, лека бременност, много усмивки и здрави бебоци!!! newsm51

# 718
  • Мнения: 19
Браво vivi80, много се радвам че и при теб всичко е наред. Аз таткото го питах дали иска да дойде на следващия преглед, но той не беше въодушевен  Crossing Arms Явно няма да е по неговата част.

kris_krm, честито и добре дошла, лека и безпроблемна бременност.

# 719
  • Мнения: 500
Привет от мен,аз не издържах и днес отидох на частен преглед при друг гинеколог,чухме сърчице,дай боже всичко да е наред и на там,но наистина си е голямо успокоение.Окончателно ме определиха с термин 09.07.

Общи условия

Активация на акаунт