Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Каква е текущата информация за 80 ОДЗ и отношението на персонала към децата?
Каква е ситуацията с извеждането на децата навън и общите условия в детските ясли?
Какви са мненията на родителите за конкретни учители и групи в 80 ОДЗ?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Каква е текущата информация за 80 ОДЗ и отношението на персонала към децата?
Мненията за 80 ОДЗ варират значително. Някои родители съобщават, че са имали проблеми с персонала, като неадекватно отношение, грубост и недостатъчна грижа за децата. Въпреки че има и положителни отзиви, споделящите негативни преживявания значително преобладават, особено в яслените групи. Споменават се случаи на агресивно поведение от страна на възпитателите и незадоволителна грижа, включително недостатъчен надзор на децата.
-
Каква е ситуацията с извеждането на децата навън и общите условия в детските ясли?
Ситуацията с извеждането на децата навън в 80 ОДЗ предизвиква безпокойство. Родителите обаче забелязват, че децата не се извеждат достатъчно често, както би трябвало, а вместо това се задържат в затворени помещения, което може да е вредно за здравето. Освен това има оплаквания относно недостатъчното внимание към хигиената и чистотата и случаи на деца, които не получават необходимата помощ при нужда.
-
Какви са мненията на родителите за конкретни учители и групи в 80 ОДЗ?
Родителите често споделят противоречиви мнения относно конкретни учители, като например г-жа Василевска, за която се твърди, че стресира децата. В контекста на новите групи и учители повечето отзиви зависят от индивидуалните преживявания. Има обаче положителни примери за педагози, които са успели да ангажират и мотивират децата чрез интересни игри и упражнения.
-
Има ли значителни разлики в качеството на услугите между различните яслени групи?
-
Как реагират родителите на инциденти и негативни ситуации в детската градина?
а най голямият проблем е че когато потърсиш родителя той започва да се кара едва ли не персонала е виновен...Ами днес като дойдат 2 такива дечица и групата се заразява включително и персонала...Та вината е в самите родители не в персонала.....